Βιετνάμ Βιετνάμ:Απ'το Βορρά μέχρι τον Νότο!!

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Λίγη ψύχρα είχε στα βουνά της Sapa,8 με 10 βαθμούς και στο Ανόι χρειαζόμουν μία ζακέτα,όχι όμως ο Μπάμπης ο οποίος δεν κρυώνει ποτέ.Στα κεντρικά και στα νότια τώρα είχε πολύ ζέστη,ειδικά στο Χο Τσι Μινχ έφτασε τους 35 βαθμούς!!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Λίγη ψύχρα είχε στα βουνά της Sapa,8 με 10 βαθμούς και στο Ανόι χρειαζόμουν μία ζακέτα,όχι όμως ο Μπάμπης ο οποίος δεν κρυώνει ποτέ.Στα κεντρικά και στα νότια τώρα είχε πολύ ζέστη,ειδικά στο Χο Τσι Μινχ έφτασε τους 35 βαθμούς!!
οπως δεν κανει κρυο στην Ελλαδα, ετσι δεν κανει κ στο Βιετναμ!!! :haha::lol:
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Η ιστορία μου ολοκληρώθηκε,ελπίζω να καταφέρω να σας ταξιδέψω αλλά και να βοηθήσω μελλοντικούς ταξιδιώτες στην χώρα.Σας ευχαριστώ όλους για τα πολύ όμορφα σχόλια σας,είναι η ανταμοιβή μου!!Καλά ταξίδια σε όλους εύχομαι!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Η ιστορία μου ολοκληρώθηκε,ελπίζω να καταφέρω να σας ταξιδέψω αλλά και να βοηθήσω μελλοντικούς ταξιδιώτες στην χώρα.Σας ευχαριστώ όλους για τα πολύ όμορφα σχόλια σας,είναι η ανταμοιβή μου!!Καλά ταξίδια σε όλους εύχομαι!!
Θα τα πουμε κ απο κοντα συντομα..:)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Πολύ ωραία όλα. Στην Μόσχα που ήσουν χρειάστηκε βίζα?
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Πολύ ωραία όλα. Στην Μόσχα που ήσουν χρειάστηκε βίζα?
Μείναμε στο αεροδρόμιο και δεν χρειάστηκε βίζα,αν και απ'ότι διάβασα αν η αναμονή της πτήσης ξεπερνάει τις 24 ώρες χρειάζεσαι transit Visa.Αν θέλαμε να κατέβουμε στην πόλη θα μας κόστιζε σύνολο 90 ευρώ,και δεν άξιζε για λίγες μόνο ώρες.
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Εντάξει τι να σου πώ τώρα!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι= Βιετνάμ...
Αν δεν αναχωρούσαμε για Κούβα το άλλο σάββατο (aeroflot και μεις), θα ερχόμουν μέχρι την Κρήτη να ξεσπάσω τα νεύρα της ζήλιας μου πάνω σου...!!!
Ευχαριστούμε πολύ για μια ακόμη ομορφη ταξιδιωτική σου εμπειρία, η οποία εύχομαι
(ήμαστε σίγουροι δηλ) να μας φανεί και χρήσιμη στο άμεσο μέλλον!!!!!!!!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Εντάξει τι να σου πώ τώρα!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι= Βιετνάμ...
Αν δεν αναχωρούσαμε για Κούβα το άλλο σάββατο (aeroflot και μεις), θα ερχόμουν μέχρι την Κρήτη να ξεσπάσω τα νεύρα της ζήλιας μου πάνω σου...!!!
Ευχαριστούμε πολύ για μια ακόμη ομορφη ταξιδιωτική σου εμπειρία, η οποία εύχομαι
(ήμαστε σίγουροι δηλ) να μας φανεί και χρήσιμη στο άμεσο μέλλον!!!!!!!!!!
Δεν γράφω τις ιστορίες μου για να προκαλώ ζήλια αλλά για να βοηθήσω,πάντως αν θέλεις έλα στην Κρήτη να πιούμε μια Ρακί!!Άλλωστε φεύγεις για Κούβα που αποτελεί για εμένα ένα ταξίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ,ελπίζω να σου έχει φανεί χρήσιμη η ιστορία μου.Καλό ταξίδι σας εύχομαι!!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Δεν γράφω τις ιστορίες μου για να προκαλώ ζήλια αλλά για να βοηθήσω,πάντως αν θέλεις έλα στην Κρήτη να πιούμε μια Ρακί!!

Κοίτα όταν ξεμείνουμε από λεφτά ή αμα γίνουμε περισσότεροι, σίγουρα θα σας επισκεφτούμε..τώρα πότε θα είναι αυτό δεν ξέρουμε αλλά θα δεχτούμε την πρόταση σου
γιατί από ότι κατάλαβα την φορά που επισκέφτηκα Κρήτη είναι προσβολή να αρνηθείς την Ρακί που σου προσφέρουν..ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΡΗΤΗ ΠΑΝΤΩΣ!!:haha::haha:

Άλλωστε φεύγεις για Κούβα που αποτελεί για εμένα ένα ταξίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ,ελπίζω να σου έχει φανεί χρήσιμη η ιστορία μου.Καλό ταξίδι σας εύχομαι!!
Και όπως σου είπαμε και παλιότερα η ιστορία σου ήταν αυτή που μας παρακίνησε να κλείσουμε για Κούβα!!!!!!Ευχαριστούμε!!!!:haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 
Last edited by a moderator:

dreamer nu

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γεια σας ! Χρειαζομαι μια πληροφορια απτα δυο παιδια που ταξιδεψαν στο βιετναμ απο τον βορρα μεχρι τον νοτο! ! Πως επικοινωνησατε με την ντοπια οικογενεια ωστε να μεινετε στο σπιτι τους και να ερθετε σε επαφη με τα εθιμα τους; πηγατε εως την Σαπα..ειχατε βρει ποια οικογενεια θα σας φιλοξενησει πριν το ταξιδι σας ή κανατε την αναζητηση εκει ;; ευχαριστω πολυ ! Θα εκτιμουσα την απαντηση σας!!
 

dreamer nu

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γεια σας ! Χρειαζομαι μια πληροφορια απτα δυο παιδια που ταξιδεψαν στο βιετναμ απο τον βορρα μεχρι τον νοτο! ! Πως επικοινωνησατε με την ντοπια οικογενεια ωστε να μεινετε στο σπιτι τους και να ερθετε σε επαφη με τα εθιμα τους; πηγατε εως την Σαπα..ειχατε βρει ποια οικογενεια θα σας φιλοξενησει πριν το ταξιδι σας ή κανατε την αναζητηση εκει ;; ευχαριστω πολυ ! Θα εκτιμουσα την απαντηση σας!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom