Βιετνάμ Βιετνάμ: Δώδεκα μαγευτικές μέρες

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Απλά χαζεύαμε για Φεβρουάριο του 2021. Βγαίνουν πάρα πολλά κοντά στα 1800€ πήγαινε-ελα Φρανκφούρτη-Ανοι. Ούτως ή άλλως εμείς δεν θα μείνουμε, όταν πάμε, μόνο Ανόι. Και τα εισιτήρια είναι πολύ ακριβά. Άλλωστε κανείς δεν ξέρει τί θα γίνει με κορονοϊό πάλι
Όπως σου είπε και ο Bill7,είναι πολύ νωρίς ακόμα. Δεν έχουν ανοίξει τα σύνορα τους.
1800 είναι πάρα πολλά πάντως,εμείς είχαμε βρει καλές τιμές με Qatar και με Aeroflot.
Τελικά επιλέξαμε Qatar γιατί βρηκαμε την φοβερή προσφορά που ανέφερε και η Georgia86 αλλά και γιατί μπορούσαμε να κατέβουμε και Ντόχα χωρίς βίζες κτλπ.
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Όπως σου είπε και ο Bill7,είναι πολύ νωρίς ακόμα. Δεν έχουν ανοίξει τα σύνορα τους.
1800 είναι πάρα πολλά πάντως,εμείς είχαμε βρει καλές τιμές με Qatar και με Aeroflot.
Τελικά επιλέξαμε Qatar γιατί βρηκαμε την φοβερή προσφορά που ανέφερε και η Georgia86 αλλά και γιατί μπορούσαμε να κατέβουμε και Ντόχα χωρίς βίζες κτλπ.
Φίλε Στάθη καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Εννοείται ότι είναι πάρα πολλά και δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να δώσουμε τόσα για εισιτήρια. Δεν μας καίει είναι η αλήθεια , απλά τσεκάρουμε τιμές και φυσικά μαζεύουμε γνώμες..

*Τον Δεκέμβριο πήγαμε Ταϋλάνδη,με Qatar airways και εμείς, μέσω Doha. Βγήκαμε έξω κανονικά στην Souq Wakif αλλά εμείς, αν θυμάμαι καλά πρέπει να συμπληρώσαμε βίζα..
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
700€ για ένα άτομο ή δύο;
ναι φιλε εναν ατομο, συν βιζα και στην αφιξει μαζι 750. πηγα με πολλαπλοι βιζα γιαυτο. με tourkish airlines

Όπως σου είπε και ο Bill7,είναι πολύ νωρίς ακόμα. Δεν έχουν ανοίξει τα σύνορα τους.
1800 είναι πάρα πολλά πάντως,εμείς είχαμε βρει καλές τιμές με Qatar και με Aeroflot.
Τελικά επιλέξαμε Qatar γιατί βρηκαμε την φοβερή προσφορά που ανέφερε και η Georgia86 αλλά και γιατί μπορούσαμε να κατέβουμε και Ντόχα χωρίς βίζες κτλπ.
aeroflot εχει καλες τιμες μεχρι και στα 600 βρισκεις. αλλα εγω δεν την επιστευομαι ενταξει περι ορεξεως δεν εχει σημασια. οποιο γουσταρετε ο καθενας!
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Φίλε Στάθη καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Εννοείται ότι είναι πάρα πολλά και δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να δώσουμε τόσα για εισιτήρια. Δεν μας καίει είναι η αλήθεια , απλά τσεκάρουμε τιμές και φυσικά μαζεύουμε γνώμες..

*Τον Δεκέμβριο πήγαμε Ταϋλάνδη,με Qatar airways και εμείς, μέσω Doha. Βγήκαμε έξω κανονικά στην Souq Wakif αλλά εμείς, αν θυμάμαι καλά πρέπει να συμπληρώσαμε βίζα..
Καλά κάνετε και το Βιετνάμ στο προτείνω ανεπιφύλακτα!! Υπέροχη χώρα!!

Το ευχαριστηθηκαμε το ταξίδι με την Qatar, ούτε πως κατάλαβα πως πέρασαν οι 8 ώρες από Σαϊγκόν-Ντοχα.
Στη Ντόχα εμείς δεν συμπληρωσαμε τίποτα, σφράγισαν το διαβατήριο και περάσαμε.
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλά κάνετε και το Βιετνάμ στο προτείνω ανεπιφύλακτα!! Υπέροχη χώρα!!

Το ευαριστηθηκαμε το ταξίδι με την Qatar, ούτε πως κατάλαβα πως πέρασαν οι 8 ώρες από Σαϊγκόν-Ντοχα.
Στη Ντόχα εμείς δεν συμπληρωσαμε τίποτα, σφράγισαν το διαβατήριο και περάσαμε.
ισχυει αυτο! οποιος παει με αυτη την εταιρια δεν χρειαζεται βιζα για ντοχα
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
aeroflot εχει καλες τιμες μεχρι και στα 600 βρισκεις. αλλα εγω δεν την επιστευομαι ενταξει περι ορεξεως δεν εχει σημασια. οποιο γουσταρετε ο καθενας!
Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ μαζί της, οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως σίγουρα προτιμώ Qatar,πόσο μάλλον όταν βρίσκω τέτοια προσφορά! 😉
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ μαζί της, οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως σίγουρα προτιμώ Qatar,πόσο μάλλον όταν βρίσκω τέτοια προσφορά! 😉
φιλεμ σιγουρα θα την προτιμησω την καταρ γιατι σπαει της ωρες στο ταξιδι. οταν πηγα μεσο κωνσταντινουπολη ηταν πολλες συνεχομενες ωρες δλδ σχεδομ 9 ωρες. οποτε το καταρ για μενα παραμενει πρωτη επιλογη.
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
aeroflot εχει καλες τιμες μεχρι και στα 600 βρισκεις. αλλα εγω δεν την επιστευομαι ενταξει περι ορεξεως δεν εχει σημασια. οποιο γουσταρετε ο καθενας!
Εμείς μείναμε πολύ ικανοποιημένοι με Qatar airways. Αν πετύχουμε προσφορά όπως της κοπέλας μπόμπα! Αλλιώς ίσως Emirates αν συμφέρει
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
ισχυει αυτο! οποιος παει με αυτη την εταιρια δεν χρειαζεται βιζα για ντοχα
Τότε βλακείες λέω. Τώρα που το λέτε νομίζω ναι. Πήγαμε στο immigration και απλά μας σφράγισαν τα διαβατήρια που έγραφε μέχρι πότε μπορείς να παραμείνεις στην χώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom