Γενικά Βοήθεια για επιλογή προορισμού για καλοκαίρι

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κατάνια το οικονομικότερο που βρήκα παίζει γύρω στα 150€ με επιστροφή(όχι κ πολύ άσχημα)....
Κατανια αυγουστο με 150? από πού τόσο φθηνά?τελευταια στιγμη μονο Ρωμη θα βρεις φθηνα από Αθηνα λογω των 10+ πτησεων την ημερα.. από κει εχεις παμπολλες επιλογες βεβαια.
 

mariasake7

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υπό αναζήτηση..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Samion δε ξέρω πως νασε κάνω ταγκ ούτε πως να απαντήσω όπως εσύ. Από Θεσσαλονική με στάση Αθήνα με Aegean..ήταν μέσα στον Αύγουστο δε θυμάμαι ημερομηνία.Πάντως μου έκανε εντύπωση κ μένα η τιμή

Ίσως βέβαια να ξεκαθαρίσει το τοπίο κ να ξέρω μέσα στον Ιούνιο ημερομηνίες..μπορεί να σταθώ τυχερή..Ναι γνωρίζω ότι υπάρχουν επιλογές μέσω Ρώμης και για άλλες πόλεις με τρένο κυρίως.
 
Last edited by a moderator:

mariasake7

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υπό αναζήτηση..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Κάτω απο το μηνυμα που σε ενδιαφέρει υπάρχει το κουτάκι "απάντηση",το πατάς και μεταφέρεται το μήνυμα,στην απαντησή σου.
Ευχαριστώ!Ας κάνω μια προσπάθεια λοιπόν..Πάντως αν υπάρξει πιθανότητα να γνωρίζω έστω το διάστημα του Αυγούστου που θα μπορώ μέχρι τέλη Μαϊου τι άλλες επιλογές έχω;Έχετε κατά νου καμία προσφορά;Εστώ και για γκρουπ..Εννοείται ότι θέλω να πάω κ Ρώμη απλά θα έχει λίγη ζέστη παραπάνω!Δε πειράζει!!!:)
 
Last edited by a moderator:

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Καλησπέρα, καμιά ιδέα για φτηνό προορισμό τον Αύγουστο? ;) Έχω σκεφτεί την Πορτογαλία αλλά από Κύπρο είναι στα 300 ευρώ τα αεροπορικά εισητήρια. Δεν ξέρω αν είναι τα υπόλοιπα δηλ. ξενοδοχεία και φαγητό πιο λογικές τιμές. Επίσης βρήκα λίγο φτηνά εισητήρια για Βιέννη αλλά επειδή έχω ξαναπάει θα το σκεφτόμουν για αυτοκίνητο και να φύγουμε εκτός π.χ. Σάλσπουργκ και Μόναχο ή Μπρατισλάβα. Θα χαιρόμουν να ακούσω τις απόψεις σας!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επειδή σκοπεύω με τα voucher που έχω να κλείσω το ταξίδι του Αυγούστου μου θα ήθελα την άποψη σας (πιστέψτε με οι τιμές ανεβαίνουν). Δεν τολμώ να ξανακλείσω Ρωσία και θα κινηθώ προς Σέγκεν. Είμαι ανάμεσα σε Πορτογαλία και Δανία λαμβάνοντας υπόψιν ποικίλους παράγοντες. Αν τα χρήματα δεν είναι θέμα ποια μου προτείνετε; Είναι ταξίδι με εφήβους. Με προβληματίζει η ζέστη της Πορτογαλίας. Θα εκτιμήσω ιδιαίτερα οποιαδήποτε άποψη. Ευχαριστώ πολύ.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Θα ρωτουσα τους εφηβους. Εχω βρεθει και στις 2 χωρες Αυγουστο. Νομιζω οτι η Πορτογαλια εχει περισσοτερη ζωη το βραδυ, αν τους ενδιαφερει. Επισης η Β. Πορτογαλια δεν εχει τοση ζεστη και τη βρισκω 100% πιο νοστιμη απο τη Δανια.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα ρωτουσα τους εφηβους. Εχω βρεθει και στις 2 χωρες Αυγουστο. Νομιζω οτι η Πορτογαλια εχει περισσοτερη ζωη το βραδυ, αν τους ενδιαφερει. Επισης η Β. Πορτογαλια δεν εχει τοση ζεστη και τη βρισκω 100% πιο νοστιμη απο τη Δανια.
Τελικά έκλεισα Πορτογαλία για μια βδομάδα και ο Θεός βοηθός. Εννοείται ότι σκοπεύουμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο. Οριακά μου έφτασαν τα χρήματα των vouchers που είχα. Ελπίζω να μη μου μείνει η χαρά σαν την Αγία Πετρούπολη.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Καλημέρα σας φίλοι μου.... Σκέφτομαι διακοπές Αύγουστο και έχει μπει στο μυαλό μου ταξίδι στην Ευρώπη. Τι έχετε να προτείνετε? Λισαβόνα, Μαδρίτη, Σικελία πως σας φαίνονται? Κάποια άλλη πρόταση που να αξίζει?
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα σας φίλοι μου.... Σκέφτομαι διακοπές Αύγουστο και έχει μπει στο μυαλό μου ταξίδι στην Ευρώπη. Τι έχετε να προτείνετε? Λισαβόνα, Μαδρίτη, Σικελία πως σας φαίνονται? Κάποια άλλη πρόταση που να αξίζει?
Καλημέρα!
Για βοήθησε λίγο το κοινό. Όταν λες διακοπές, εννοείς και μπάνια, παραλία, κλπ.;
Από αυτά που αναφέρεις, η Μαδρίτη πχ. αξίζει αλλά δεν έχει θάλασσα. Επίσης, η Λισαβόνα αξίζει για όλο το χρόνο, είναι πανέμορφη.
Αν θέλεις όμως να κάνεις Ευρώπη τις διακοπές που θα έκανες εδώ σε νησί, αλλάζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom