Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Σκεφτόμαστε να κλεισουμε κοντά στην όπερα απο την μεριά που είναι η Εβραϊκή συναγωγή..είναι καλά εκεί λες;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σκεφτόμαστε να κλεισουμε κοντά στην όπερα απο την μεριά που είναι η Εβραϊκή συναγωγή..είναι καλά εκεί λες;
Εγω έμεινα σε αυτό https://www.booking.com/hotel/hu/d8...ch=1561044086;srpvid=e2256bfa20da020e;ucfs=1&....
Εντάξει έχω πάει 3-4 φορές μπορώ να σου γράψω και άλλα ξενοδοχεία αλλά πιστεύω ότι το συγκεκριμένο βρισκεται στην τέλεια τοποθεσία.Δεν είναι απαραίτητο να κλείσεις αυτό άνοιξε τον χάρτη και κλείσε ένα που είναι πολύ κοντά του ...
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Γεια σας. Ταξιδεύουμε για διακοπές Αυγούστο 2 ενήλικες και 2 παιδιά για Βουδαπέστη. Σκεφτόμαστε να μείνουμε σε διαμέρισμα. Έχω προσέξει ότι τα περισσότερα δεν έχουν air-conditioning. Ξέρει κανείς εάν χρειάζεται το καλοκαίρι το air conditioning στη Βουδαπέστη; Επίσης καμία εισήγηση για φτηνό και καθαρό διαμέρισμα;
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Γεια σας. Ταξιδεύουμε για διακοπές Αυγούστο 2 ενήλικες και 2 παιδιά για Βουδαπέστη. Σκεφτόμαστε να μείνουμε σε διαμέρισμα. Έχω προσέξει ότι τα περισσότερα δεν έχουν air-conditioning. Ξέρει κανείς εάν χρειάζεται το καλοκαίρι το air conditioning στη Βουδαπέστη; Επίσης καμία εισήγηση για φτηνό και καθαρό διαμέρισμα;
Έχει οικονομικά ξενοδοχεία 4κληνα γιατί να πατε σε διαμέρισμα που είναι ρίσκο?
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Έχει οικονομικά ξενοδοχεία 4κληνα γιατί να πατε σε διαμέρισμα που είναι ρίσκο?
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοιτάξαμε για ξενοδοχεία αλλά ήταν πάνω από 800 ευρώ 7 βράδια για 4 άτομα. Budget για διαμονή 600-700 ευρω
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Γεια σας. Ταξιδεύουμε για διακοπές Αυγούστο 2 ενήλικες και 2 παιδιά για Βουδαπέστη. Σκεφτόμαστε να μείνουμε σε διαμέρισμα. Έχω προσέξει ότι τα περισσότερα δεν έχουν air-conditioning. Ξέρει κανείς εάν χρειάζεται το καλοκαίρι το air conditioning στη Βουδαπέστη; Επίσης καμία εισήγηση για φτηνό και καθαρό διαμέρισμα;
Αν διαβάσετε τον ταξιδιωτικό οδηγό της Βουδαπέστης από τον vagar78 θα βρείτε στοιχεία. Επίσης στον οδηγό υπάρχει ανάρτηση δική μου που έχει το διαμέρισμα που μείναμε και είχε air condition. Για 4 διανυκτερευσεις 2 ζευγάρια το κόστος ήταν 286 ευρώ.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Στη booking κοιταξες; Εχει πολλα.
Εμεις τον Μαιο μειναμε στο "the walking street apartments" και ηταν πολυ καλο και με air condition
 

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
Καλησπέρα σας και από εμένα. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο για διανυκτέρευση 13/12-16/12 σχετικά οικονομικό και στο κέντρο? απλά στις 13/12 θα φτάσουμε στο δωμάτιο γύρω στις 12.30 το βράδυ και θέλω να έχει 24ωρη ρεσεψιόν. έχω βρει κάποια με σχετική καλή βαθμολογία, απλά τα σχόλια με αποπροσανατολίζουν...
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα σας και από εμένα. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο για διανυκτέρευση 13/12-16/12 σχετικά οικονομικό και στο κέντρο? απλά στις 13/12 θα φτάσουμε στο δωμάτιο γύρω στις 12.30 το βράδυ και θέλω να έχει 24ωρη ρεσεψιόν. έχω βρει κάποια με σχετική καλή βαθμολογία, απλά τα σχόλια με αποπροσανατολίζουν...
Έμεινα στο Meininger που με βόλεψε από θέση και ήταν πολύ καλό. Δεν ήταν πολύ ακριβό,ωστόσο δε ξέρω και το budget σου.
https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/budapest/budapest-great-market-hall/
 
Last edited:

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
Έμεινα στο Meininger που με βόλεψε από θέση και ήταν πολύ καλό. Δεν ήταν πολύ ακριβό,ωστόσο δε ξέρω και το budget σου.
https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/budapest/budapest-great-market-hall/
Ναι είναι μέσα στο budget μου αυτό και φαίνεται καλό.
έχω βρει και ένα ακόμη το Maverick City Lodge πίσω από τη Μεγάλη συναγωγή Έχει και 24ωρη ρεσεψιον και είναι νορμάλ σε τιμές και με δωρεάν ακύρωση. Κοιτάω λίγο νωρίς, αλλά στο τελευταίο ταξίδι στη Ρώμη τη πάτησα άσχημα κοιτωντας ένα μήνα πριν και μη βρίσκοντας δωμάτιο κεντρικά και με καλά σχόλια.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλησπερα παιδια!μια ερωτηση ηθελα να κανω..ποια ξενοδοχεια προτεινετε για διαμονη στο κεντρο?που να μπορεις να γυρισεις μετα απο ενα ποτο και να μην εχεις το ανχος για μετρο και συγκοινωνιες..και να ειναι κοντα στα περισσοτερα αξιοθεατα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom