Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
κλείστηκαν τα εισιτήρια για 2-5/11!! 5 ζευγάρια .Διαμονή στο meininger hotel. Σιγα σιγα ξεκινάει και ο προγραμματισμός. Θεμα baths . Πρωινό ή Βραδινό? Rubas /Szezhenyi? στο πρώτο είδα οτι τα σκ ειναι μεικτά και ειναι μαστ η εξωτερική και κυρίως βράδυ ...
Προτείνω Szezhenyi πρωϊνό (αν ξυπνάτε νωρίς!) για πολλούς λόγους.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγω θα πηγαινα και στα δυο αλλα επειδη οι μερες ειναι λιγες και θα χρειαστει να τρεξετε λιγο για να δειτε πραγματα θα συμφωνησω με @Sam-chal για Σεζεζνι..
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Επισκεφτήκαμε τη Βουδαπέστη στο διάστημα 11/8 - 18/8 και οι πληροφορίες σου, ο οδηγός σου για την ακρίβεια ήταν άκρως βοηθητικός και κατατοπιστικός!! Σ΄ευχαριστώ πολύ!!!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά ένα από τα σημεία που μπορεί να επισκεφθεί κανείς είναι και το Μemento Park, http://www.mementopark.hu/ , το οποίο είναι μουσείο της Σοβιετικής περιόδου.
Στο παραπάνω σάιτ υπάρχουν πληροφορίες για τον τρόπο μετάβασης.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Φιλε βαγγελη,η αποφαση παρθηκε πριν λιγο...λεω να παω ταξιδι με τα παιδια μου αυτη τη φορα στην υπεροχη βουδαπεστη...για μενα θα ναι δευτερη φορα για εκεινα πρωτη κ αεροπλανο κ εξωτερικο...ο γιος μου πρεπει να βγαλει αμεσα ταυτοτητα ομως...ειναι 13 ετων...θα τρελαθουν με τα λουτρα κ αν εχει κ χιονια.θεωρω οτι ειναι η πιο ασφαλη πολη που μπορουμε να παμε.λεμε τελος νοεμβρη...χεχε
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ευχαριστω πολυ τα ειχα ξαναδιαβασει οταν παω να του βγαλω ταυτοτητα θα παρω κ εγω μια βεβαιωση απ την αστυνομια,εχω βεβαια εγω την επιμελεια των παιδιων...αλλα ποτε δε ξερεις τι θα ζητησουν...οσο για την βεβαιωση στα ουγγρικα εκει θα σε απογοητευσω δεν νομιζω να μιλα κανεις στην πατμο ουγγρικα.
 

SteR1986

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Vagar78, επειδή βλέπω ότι έχεις πάει στην Βουδαπέστη γνωρίζεις καλά τα... κατατόπια.

Κλείσαμε με την κοπέλα μου να πάμε από 14 έως 19 Νοεμβρίου στο Bo33 Hotel Family & Suites από Θεσσαλονίκη.

Μας έχεις βοηθήσει πολύ με τις αναφορές σου για τις βόλτες στην πόλη.

Στο ξενοδοχείο θα έχουμε πρωινό αλλά κατά την διάρκεια της καθημερινής γύρας θα πάρουμε ιδέες για φαγητό από όσα έγραψες :)

Τα λουτρά του Σεζεζνι πρέπει να είναι το must!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Θα περάσετε πολύ ωραία αυτό είναι σίγουρο :) .... Δεν με τρελαίνει η τοποθεσία του ξενοδοχείου :( Ότι άλλο χρειαστείς το βλέπουμε...Καλό θα είναι να κάνεις μια κράτηση από τώρα στο Χουγκαριμ γιατί γίνεται χαμός να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom