Ρουμανία "Βουκουρέστι και θερμαλ σπα" γιατί ο παράδεισος δεν μπορεί να περιμένει

Yiota x

Member
Μηνύματα
14
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θαυλάνδη
Γεια σας, εχω μια ερωτηση για το therme. αν πάρεις το εισιτηριο για το elysium με το οποίο έχεις προσβαση και στις άλλες δυο ζωνες δωρεάν ισχύει μόνο φεύγοντας απο το elysium προς αυτες ή μπορεις και να επιστρέψεις πχ από το galaxy στο elysium δωρεαν?
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Προφανως και ειναι δωρεαν. Θα ηταν τελειως παραλογο κατι τετοιο και δεν βλεπω να αναγραφει και κατι σχετικο το σαιτ τους με τις χρεωσεις.Οποτε μπαινοβγαινεις ελευθερα.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γεια σας, εχω μια ερωτηση για το therme. αν πάρεις το εισιτηριο για το elysium με το οποίο έχεις προσβαση και στις άλλες δυο ζωνες δωρεάν ισχύει μόνο φεύγοντας απο το elysium προς αυτες ή μπορεις και να επιστρέψεις πχ από το galaxy στο elysium δωρεαν?
Αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις κάποιο μασάζ θα σε συμβούλευα να μην αγοράσεις το Elysium που τα περιλαμβάνει όλα.Από εκεί και πέρα αν όμως το κάνεις μπορείς να μπαινοβγαίνεις στους χώρους όσες φορές θέλεις. Αν αποφασίσεις να μην το πάρεις και δοκιμάσεις να μπεις στον χώρο στον πρώτο όροφο που είναι το elysium σκανάροντας το ρολόι σου θα χρεωθείς κανονικά σαν να χρησιμοποίησες τις υπηρεσίες του ακόμα και αν έριξες μια ματιά και έφυγες..
 
Last edited:

Yiota x

Member
Μηνύματα
14
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θαυλάνδη
Αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις κάποιο μασάζ θα σε συμβούλευα να μην αγοράσεις το Elysium που τα περιλαμβάνει όλα.Από εκεί και πέρα αν όμως το κάνεις μπορείς να μπαινοβγαίνεις στους χώρους όσες φορές θέλεις. Αν αποφασίσεις να μην το πάρεις και δοκιμάσεις να μπεις στον χώρο στον πρώτο όροφο που είναι το elysium σκανάροντας το ρολόι σου θα χρεωθείς κανονικά σαν να χρησιμοποίησες τις υπηρεσίες του κανονικά ακόμα και αν έριξες μια ματιά και έφυγες..
Ευχαριστώ έτσι το σκεφτηκα κ εγω αλλά είπα να το επιβεβαιώσω. Σκέφτομαι για μασαζ και εγω και η παρέα οπότε νομίζω θα κλείσω και τα τρία. Συμφωνήσαμε να αφιερώσουμε τη μέρα για να μην έχουμε να μετρούμε τις ώρες και να ξοδέψουμε κάτι παραπάνω. νομίζω αξίζει.
 

Yiota x

Member
Μηνύματα
14
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θαυλάνδη
Προφανως και ειναι δωρεαν. Θα ηταν τελειως παραλογο κατι τετοιο και δεν βλεπω να αναγραφει και κατι σχετικο το σαιτ τους με τις χρεωσεις.Οποτε μπαινοβγαινεις ελευθερα.
ευχαριστώ!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ευχαριστώ έτσι το σκεφτηκα κ εγω αλλά είπα να το επιβεβαιώσω. Σκέφτομαι για μασαζ και εγω και η παρέα οπότε νομίζω θα κλείσω και τα τρία. Συμφωνήσαμε να αφιερώσουμε τη μέρα για να μην έχουμε να μετρούμε τις ώρες και να ξοδέψουμε κάτι παραπάνω. νομίζω αξίζει.
Είναι κάτι που θα σας χαλαρώσει και αν υπήρχε κάτι ανάλογο στην Ελλάδα με τις τιμές αυτές όμως θα γινόταν ανάρπαστο..
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ερώτηση για βαλίτσες: Ετοιμαζόμαστε να πάμε Βουκουρέστι και έχω προγραμματίσει να πάμε την προτελευταία μέρα στο spa. Την επόμενη μέρα φεύγουμε απόγευμα από το αεροδρόμιο και ίσως να υπάρχει θέμα με τις βαλίτσες στο σπίτι που είναι νοικιασμένο με Airbnb. Σκέφτομαι μήπως θα συνέφερε να πάμε τελευταία μέρα στο spa, με το λεωφορείο του spa που είναι δωρεάν (να γλυτώσουμε και τα χρήματα του Uber για το αεροδρόμιο και να μην έχουμε πρόβλημα με το late checkout). Δε θα έχουμε, λέτε, πρόβλημα να αφήσουμε τις βαλίτσες μας εκεί;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τι ώρα είναι η πτήση σας την τελευταία μερα;Εννοείς δεν θα έχετε πρόβλημα να αφήσετε βαλίτσες στα σπα; Πάλι από τα σπα για να πάτε αεροδρόμιο θα πρέπει να κάνετε χρήση ταξι η ουμπερ μετά. Στην ουσία θα γλιτωσετε απλά κάποια χρήματα.
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τι ώρα είναι η πτήση σας την τελευταία μερα;Εννοείς δεν θα έχετε πρόβλημα να αφήσετε βαλίτσες στα σπα; Πάλι από τα σπα για να πάτε αεροδρόμιο θα πρέπει να κάνετε χρήση ταξι η ουμπερ μετά. Στην ουσία θα γλιτωσετε απλά κάποια χρήματα.

Η ερώτηση ήταν αν δεν θα έχουμε πρόβλημα να αφήσουμε τις βαλίτσες στο spa. Η πτήση είναι στις 6 το απόγευμα. Το πλεονέκτημα να πηγαίναμε την τελευταία μέρα θα ήταν οικονομικό (οικονομία χρημάτων, καθώς ακόμα και uber να πάρουμε από το spa για αεροδρόμιο θα ήταν πολύ φθηνότερο, αν και υπάρχει και δωρεάν λεωφορείο που πάει αεροδρόμιο...επίσης αν δεν το κάνουμε έτσι κι υπάρχει θέμα με το σπίτι, θα πρέπει να αφήσουμε τις βαλίτσες κάπου, έχω βρει μέρος, αλλά ασφαλώς έχει εξτρά χρέωση). Επίσης θα βόλευε και από άποψη χρόνου.
Τέλος πάντων θα δούμε πώς θα γίνει, έστειλα e mail στο spa, απάντησαν ότι οι χειραποσκευές χωρούν στα ντουλαπάκια, μου έστειλαν και τις ακριβείς διαστάσεις τους, τις πιο μεγάλες βαλίτσες μπορούμε να τις αφήσουμε στο χώρο του checkout αλλά δεν αναλαμβάνουν ευθύνη..
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η ερώτηση ήταν αν δεν θα έχουμε πρόβλημα να αφήσουμε τις βαλίτσες στο spa. Η πτήση είναι στις 6 το απόγευμα. Το πλεονέκτημα να πηγαίναμε την τελευταία μέρα θα ήταν οικονομικό (οικονομία χρημάτων, καθώς ακόμα και uber να πάρουμε από το spa για αεροδρόμιο θα ήταν πολύ φθηνότερο, αν και υπάρχει και δωρεάν λεωφορείο που πάει αεροδρόμιο...επίσης αν δεν το κάνουμε έτσι κι υπάρχει θέμα με το σπίτι, θα πρέπει να αφήσουμε τις βαλίτσες κάπου, έχω βρει μέρος, αλλά ασφαλώς έχει εξτρά χρέωση). Επίσης θα βόλευε και από άποψη χρόνου.
Τέλος πάντων θα δούμε πώς θα γίνει, έστειλα e mail στο spa, απάντησαν ότι οι χειραποσκευές χωρούν στα ντουλαπάκια, μου έστειλαν και τις ακριβείς διαστάσεις τους, τις πιο μεγάλες βαλίτσες μπορούμε να τις αφήσουμε στο χώρο του checkout αλλά δεν αναλαμβάνουν ευθύνη..
Αν διάβασες την ιστορία αφιέρωσα πολύ χρόνο για το θέμα με τις βαλίτσες γιάτι το θεωρώ πολύ σημαντικό..Δεν σε αφήνουν να τις περάσεις μέσα στα ντουλάπια ακόμα και αν είναι καμπίνας στις κρατάνε σε ένα δωμάτιο στην υποδοχή δωρεάν και σου δίνουν χαρτάκι για να την παραλαβεις...Πολύ καλη σκέψη κάνατε να πάτε τελευταία μέρα στα σπα θα κερδίσετε πολύ χρόνο γιατι δεν θα χρειαστεί να πάτε πίσω στη πόλη και να επιστρέψετε...Αφού πετάτε 18.00 κανονικά πρέπει να είστε 16.00 με 16.30 μαξ στο αεροδρόμιο άρα να φύγετε από σπα 15.40 για να μην αγχωθειτε....Παρότι είναι κοντά εμείς δυσκολευτηκαμε να βρούμε ουμπερ....Το μόνο που δεν ξέρω πέρα από ότι σίγουρα σας συμφέρει να πάτε με το τζάμπα λεωφορείο είναι πόσο χρόνο θα κανετε και τι ώρα θα είστε εκεί..Εμείς επειδή ήμασταν 4 αποφασίσαμε να δώσουμε από 3 ευρω ο καθένας αν θυμάμαι καλά για να πάμε με ουμπερ και να κερδίσουμε χρονο χαλάρωσης ...Καλά να περάσετε αν κάτι άλλο σκεφτείς μου λες ...Χειραποσκευες εννοούν αν έχεις κανένα μικρό τσαντάκι δες στην φώτο που έχω βάλει θα καταλάβεις ότι δεν χωράει κ πάρα πολλά κ σε καμία περίπτωση βαλίτσα καμπίνας ...
 
Last edited:

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Επιβεβαιωνω και γω οτι τις βαλιτσες τις κρατανε χωριστα σε ενα δωματιο πισω απο τα ταμεια.Σου δινουν και χαρτακι ωστε να μην γινει μπερδεμα.Οι βαλιτσες καμπινας εγω πιστευω οτι οριακα χωρανε αν και ο vagar διαφωνει αλλα μικρο το κακο.Το πολυ πολυ αν δεν χωραει πας πισω και την δινεις.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Επιβεβαιωνω και γω οτι τις βαλιτσες τις κρατανε χωριστα σε ενα δωματιο πισω απο τα ταμεια.Σου δινουν και χαρτακι ωστε να μην γινει μπερδεμα.Οι βαλιτσες καμπινας εγω πιστευω οτι οριακα χωρανε αν και ο vagar διαφωνει αλλα μικρο το κακο.Το πολυ πολυ αν δεν χωραει πας πισω και την δινεις.
Εμείς βαλίτσες καμπίνας είχαμε δεν μας άφησαν να όμως να τις πάρουμε μέσα στα αποδυτήρια...Με το μάτι στις φωτογραφίες που είχα δει έλεγα οριακά εμπαιναν μετά από κοντά όμως αναθεωρησα. Δεν έχει τόσο σημασία δεν χρειάζεται να αγχώθει κάποιος τα έχουν προβλέψει όλα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom