Κίμωλος Γνώμες για Κίμωλο

Nanuka85

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Υπαρχει καποιο camping στο νησι?Επισης ειναι ευκολη η μετακινηση στο νησι,υπαρχει συγκοινωνια?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Υπαρχει καποιο camping στο νησι?Επισης ειναι ευκολη η μετακινηση στο νησι,υπαρχει συγκοινωνια?
Ότι είδα σχετικό με camping, ήταν ελεύθερο στις παραλίες, και πιο συγκεκριμένα προς Αλυκή-Μπονάτσα.
Τώρα όσον αφορά τη μετακίνηση, οι αποστάσεις είναι αρκετά μικρές.
Το Mini bus του νησιού εξυπηρετεί αρκετά καλά (θεούλης ο οδηγός), αρκεί να προσαρμόζεις τα ωράρια σου με αυτό.
Πηγαίνει πλέον και Πράσα, που είναι το σημαντικό.
Επίσης αν χρειαστεί περπατιέται κιόλας η απόσταση, ειδικά στο κατέβα αν το χάσεις και θες να πας για μπανάκι (είμαι παθών :haha:).
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
παράνομο camping έχει , και όταν λέμε έχει μιλάμε για 600 άτομα στην παραλία Αλίκη , και άλλες παραλίες
όπως στα Ελληνικά .
στους ντόπιους δεν αρέσει και τόσο πολύ από τι άκουσα στις ταβέρνες.
 

angelika.k

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
καλησπερα,
εχω αποφασισει να παω διακοπες στην κιμωλο και θελω λιγη βοηθεια για τη διαμονη.. που ειναι καλυτερα να μεινω? ειμαστε ζευγαρι με μεταφορικο μεσο και θα μας αρεσε να βρουμε κατι με ησυχια και μπαλκονι με θέα στη θαλασσα. παρολα αυτα ολες οι προτασεις ειναι ευπροσδεκτες!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
καλησπερα,
εχω αποφασισει να παω διακοπες στην κιμωλο και θελω λιγη βοηθεια για τη διαμονη.. που ειναι καλυτερα να μεινω? ειμαστε ζευγαρι με μεταφορικο μεσο και θα μας αρεσε να βρουμε κατι με ησυχια και μπαλκονι με θέα στη θαλασσα. παρολα αυτα ολες οι προτασεις ειναι ευπροσδεκτες!
Όταν μιλάμε για Κίμωλο δε συζητάμε για κάτι άλλο πέραν του Χωριού. Νομίζω όποιον και να ρωτήσεις αυτό θα σου πει.
Τώρα, το μεταφορικό είναι καλό που υπάρχει γιατί διευκολύνει, όχι απαραίτητο όμως.
Υπάρχουν και καταλύματα στην αρχή του Χωριού, με θέα στη Θάλασσα. Αν σταθείς τυχερή θα βρεις.
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
καλησπερα,
εχω αποφασισει να παω διακοπες στην κιμωλο και θελω λιγη βοηθεια για τη διαμονη.. που ειναι καλυτερα να μεινω? ειμαστε ζευγαρι με μεταφορικο μεσο και θα μας αρεσε να βρουμε κατι με ησυχια και μπαλκονι με θέα στη θαλασσα. παρολα αυτα ολες οι προτασεις ειναι ευπροσδεκτες!
Γεια σου αντζέλικα μου!! καλημέρα!!αν και απαντω αργοπορημένα στο πόστ σου!! είμαι απο το νησί...η φώτο προφίλ μου απεικονίζει την παραλία των πρασσών!!! και θα ήθελα να σου προτείνω μέρος για διαμονή...εγώ φυσικά έχω δικό μου σπίτι!! τα καταλύματα είναι λίγα και θα δυσκολευτείς να βρεις αν δεν κλείσεις έγκαρα...αλλά πρόσφατα έμαθα ότι φτιάχτηκαν καινούρια δωμάτια που δεν είναι ακόμα στο booking....είναι πανέμορφα!!!ελπίζω να βρεις κάτι!
https://www.airbnb.gr/rooms/1960573...in=2017-09-09&check_out=2017-09-14&s=5xB_7sLJ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom