Κούβα Εισιτήρια για Κούβα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, πετάξαμε από Αβάνα προς Κωνσταντινούπολη με την Turkish Airlines, μέσω Καράκας.
Δύο ώρες αναμονής στο Καράκας, μέσα στο αεροπλάνο, στη διάρκεια των οποίων έγινε και live καθαρισμός της καμπίνας.
Πόσο κόστισε το εισιτήριο ;
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Η καλύτερη εποχη για να κλείσεις εισιτήριο για Κούβα πιστεύω είναι τον Ιούνιο που μπορείς να βρεις εισιτήριο με klm air france με 420 ευρώ με χειραποσκευη η 500ευρω με βαλίτσα 23 κιλων
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε μιλάμε για λίγες ώρες, μιλάμε για 23.
Αν βάλω διανυκτέρευση, μετακινήσεις, φαγητό, ε δε θέλω 150 ευρώ στην ξεφτίλα?
Η βόλτα λέω ότι θα είναι λίγες ώρες, αδυνατώ να περπατώ για 23 ώρες. Διανυκτέρευση προσωπικά δε θα έβαζα, χάσιμο χρόνου και χρήματος
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Δες και πτήσεις από και προς Βαρκελώνη, και κλείσε χωριστά εισιτήρια από Ελλάδα για Βαρκελώνη που έχει βολικά ωράρια και καλές τιμές. Εγώ έτσι βρήκα κάτι πολύ καλές πτήσεις και εξάλλου, μια διανυκτέρευση στη Βαρκελώνη ποτέ δεν χάλασε κανέναν! :cool:
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Σκέφτομαι για Κούβα για του χρόνου τέτοιο καιρό περίπου από Θεσσαλονίκη (2 άτομα).
Επιλογή 1: Με Turkish μέσω Κωνσταντινούπολης (καλό transit στο πήγαινε, κανένα 12ωρο στην επιστροφή) στα 670/άτομο
Επιλογή 2: Με Swiss (και Edelweiss) μέσω Ζυρίχης (καλό transit στο πήγαινε, 24ωρο με διανυκτέρευση στην επιστροφή) στα 590/άτομο
Επιλογή 3: Να περιμένω μήπως βρω οικονομικότερα εισιτήρια στο μέλλον.
Αν δεν ήταν η διανυκτέρευση στη Ζυρίχη (λαμβάνοντας υπόψιν και το κόστος διαμονής κλπ.) θα έκλεινα μάλλον προς το 2. Τώρα αμφιταλαντεύομαι. Τι θα προτείνατε?

Από προσωπική εμπειρία το 10ωρο είναι πολύ. Έτσι σκεφτόμουν και εγώ, ότι θα ξαναδώ την Κωνσταντινούπολη αλλά μετά από σχεδόν 14ωρες+ μέσα στο αεροπλάνο και με ελάχιστο ύπνο και ότι σχεδόν όλη η πτήση είναι κατά την διάρκεια της ημέρας, το 10ωρο μου φάνηκε ατελείωτο και κουραστικό.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Υπάρχει και η επιλογή επιστροφής με Air Canada-Swiss (μέσω Καναδά και Ζυρίχης -με έκδοση ETA), ενώ υπάρχει και εναλλακτική επιστροφής από αεροδρόμιο Βαραδέρο, την οποία εξετάζω. Θα το ψάξω και θα δω...
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Υπάρχει και η επιλογή επιστροφής με Air Canada-Swiss (μέσω Καναδά και Ζυρίχης -με έκδοση ETA), ενώ υπάρχει και εναλλακτική επιστροφής από αεροδρόμιο Βαραδέρο, την οποία εξετάζω. Θα το ψάξω και θα δω...

Δεν ξέρω πόσο έχεις βρει το αεροπορικό με την air Canada αλλά όταν τα κοιτούσα θυμάμαι πολύ καλά ότι είχε 2 αλλαγές αεροδρομίου, μια στην Γερμανία και μια στον Καναδά, άρα 3 πτήσεις και περίπου 30ωρες ταξίδι.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Δεν ξέρω πόσο έχεις βρει το αεροπορικό με την air Canada αλλά όταν τα κοιτούσα θυμάμαι πολύ καλά ότι είχε 2 αλλαγές αεροδρομίου, μια στην Γερμανία και μια στον Καναδά, άρα 3 πτήσεις και περίπου 30ωρες ταξίδι.
Από Αβάνα, αναμονή Τορόντο 7 ώρες, Ζυρίχη 4 (σύνολο 24,5 ώρες περίπου).
Από Βαραδέρο, αναμονή Μόντρεαλ 1,5 ώρα, Ζυρίχη 5,5 (σύνολο 20,5 ώρες περίπου).
Τιμή κοντά στα 600/άτομο και οι 2 επιλογές
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Από Αβάνα, αναμονή Τορόντο 7 ώρες, Ζυρίχη 4 (σύνολο 24,5 ώρες περίπου).
Από Βαραδέρο, αναμονή Μόντρεαλ 1,5 ώρα, Ζυρίχη 5,5 (σύνολο 20,5 ώρες περίπου).
Τιμή κοντά στα 600/άτομο και οι 2 επιλογές
Α Σε το Μόντρεαλ, πολύ μικρή αναμονή και.με τις καθυστερήσεις που έχει το βαραδερο μπορεί να μπλέξεις.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Γιώργο είσαι θησαυρός.
Και είπα να σου κάνω δώρο τις πτήσεις που παραθέτω για να κάνεις ταξιδάκι με τη Γιώργαινα, αλλά όταν μπήκα να τσεκάρω δεν ίσχυε η τιμή (λογικό βέβαια)
Χωρίς τίτλο.jpg
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Εγώ με aircanada πάντως είχα πάει και στην Κούβα και στο Περού μέσω Τορόντο μόνο και μέγιστη αναμονή στον Καναδά 5 ώρες. Τα είχα κλείσει τέτοια εποχή περίπου για Οκτώβρη και είχε προσφορά τότε στα 580 ευρώ (για Κούβα).
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom