Εκπομπή Travelstories - 9 - Female Solo Traveling στην Κολομβία

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.374
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φενια, αποκαλυψε μας το μυστικο σου γιατι ειμαστε στο παραπεντε της κρουαζιερας για τον Αχεροντα με ολο αυτο το αγχος που βιωνουμε καθημερινα !!!
Αχ αγαπητέ μου. Τα προβλήματα δε θα σταματήσουν ποτέ, ούτε οι στεναχώριες και τα άγχη. Το θέμα είναι η ηρεμία να γίνει κτήμα σου, να βγαίνει από μέσα σου. Θέλει αρκετή δουλειά κι ενδοσκόπηση. Να, πχ ένα μοναχικό ταξίδι συμβάλλει στην ενδοσκόπηση. Οι συνθήκες δε θα είναι ποτέ τέλειες. Ωστόσο αν σε ικανοποιεί ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου όταν ξυπνάς, αγαπάς αυτό που κανεις, έχεις καλή σχέση με τα παιδιά σου, τότε αυτά είναι τρία βασικά πράγματα για να θέσουν τα θεμέλια της χαράς και της ηρεμίας. Μη ξεχνάς ότι αν κάτι από αυτά δεν πάει καλά μπορείς να το αλλάξεις ή να το φτιάξεις.
Όλα απορρέουν από την ανάγκη να γινόμαστε καλύτεροι. Ποτέ δεν επέτρεψα στον εαυτό μου να βαλτώσει σε τελειωμένες σχέσεις και σε εργασία που δε μου απεδιδε χαρά.Κι όπως καταλογίζεται πως έλεγε ο Νερούντα : μονάχα με μια φλογερή υπομονή θα κατακτήσουμε τη θαυμάσια ευτυχία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom