Ρουμανία Ενοικίαση αυτοκινήτου Ρουμανία

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Αυτη την στιγμη είμαι Μπρασοβ με νοικιασμένο αμαξι απο την klasswagen. Ζητάνε νεο δίπλωμα. Και εγω ειχα το παλιο και για αυτο το λογο αναγκάστηκα να βγαλω καινούριο. Επίσης εκανα ολική ασφάλεια και μου βγηκε 78€ για 2 μέρες.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εμείς νοικιάσαμε μέσω της carpro, που είναι ο μεσάζων και σε παραπέμπει σε άλλη εταιρεία. Η carpro γράφει στους όρους ότι τους αρκεί το δίπλωμα να είναι στη γλώσσα του κατόχου του, όμως υπάρχουν δύο προβλήματα. Πρώτον, όπως μου είχαν απαντήσει κι εμένα στο forum, η αστυνομία το πιο πιθανό είναι να μη δεχτεί το δίπλωμα που είναι γραμμένο στα ελληνικά. Δεύτερον, η εταιρεία στην οποία θα σε στείλουν δεν είναι σίγουρο ότι θα έχει ακριβώς τους ίδιους όρους και μπορεί να μην το δεχτεί.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
μια ερωτηση
η πιστωτικη που θα χρησιμοποιησεις για την ενοικιαση πρεπει να ειναι αυστηρα στο ονομα του κυριως οδηγου;
γιατι θα οδηγει ο συζυγος αλλα η πιστωτικη ειναι στο ονομα μου.
μπορουμε να αποφυγουμε τη μανουρα να τρεχει ο συζυγος να βγαλει πιστωτικη δικη του με το να δηλωσω εγω το ονομα μου ως δευτερος οδηγος;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κάνε εσύ την εννοικίαση και δήλωσέ τον ως δεύτερο οδηγό (χρειαζεστε όμως διπλωματα κλπ και οι δυο).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
ναι τα εχουμε κ. οι δυο τα καινουρια
ευχαριστω Κωστα

το excess η απαλλαγη που λενε τι ειναι; αν ειναι για παραδειγμα 900 ευρω κ τρακαρω.. τα πρωτα 900 τα πληρωνω εγω; κ αν πεσει πανω μου ο αλλος;
 
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
το excess η απαλλαγη που λενε τι ειναι; αν ειναι για παραδειγμα 900 ευρω κ τρακαρω.. τα πρωτα 900 τα πληρωνω εγω; κ αν πεσει πανω μου ο αλλος;
Η exces ασφάλιση σημαίνει οτι, η ευθύνη του αναδόχου δεν προκύπτει, μέχρις ότου η ζημία υπερβεί ένα καθορισμένο ποσό και στη συνέχεια μόνο στην υπέρβαση πάνω από το ποσό αυτό.
 
Μηνύματα
12
Likes
4
Παιδια εχετε να προτείνετε εταιρεία για ενοικίαση αυτοκινήτου? Βρήκα αρκετές αλλά ζητάνε πολλα λεφτα για δεσμευση στην πιστωτική μου κάρτα
 

Jello

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Δυστυχως σου δεσμεύουν 1500 με 2500 ευρω κατά την ενοικιαση αυτοκινητου ως εγγύηση. Η visa μου εχει πιστωτικό όριο 1500 νομιζω. Αρα δεν γινεται μα νοικιασω αυτοκινητο... Κρίμα.
Συμβουλες για μετακινηση με τρενο κλπ σε σχεση με αυτες τις προτάσεις?
Ευχαριστώ πολυ για ολα!
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Κάνε ολική ασφάλιση. Δεν θα σου δεσμεύσουν ποσό και θα έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο.
 

Jello

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Πως γίνεται αυτο?
Sorry που φανταζω αδαης αλλά δεν εχω οδηγήσει αμάξι στο εξωτερικο.

Αυτος ο όρος ειναι αδιαπραγματευτος παντως. Πηγα να κλείσω μεσω της ραηαν που εχει προσφορά με μισές τιμες (vw up 16€, polo 21€, focus 25€ για μια βδομαδα αυτες οι τιμες! ) και μου εβγαλε αυτη την ειδοποίηση.
 
Last edited by a moderator:

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εμείς είχαμε κλείσει από την σελίδα της εταιρίας. Σου έχει να επιλέξεις τι ασφάλεια θες κ σου λέει πόσο θα πληρώσεις στην κάθε περίπτωση και αν θα σου δεσμεύσουν κάποιο ποσό.

Η σελίδα της εταιρίας είναι αυτή: https://www.klasswagen.com/?gclid=EAIaIQobChMI8-DOr6vv3gIVhsYYCh2wiACREAAYASAAEgKx8vD_BwE
 

Jello

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Οι τιμες είναι διπλάσιες αν το κλείσω απευθείας από την εταιρία. Δεν υπάρχει τροπος να κανω ολική ασφάλεια και να μπορεσω να εκμεταλευτω την προσφορά της ραηαν ερ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom