Επιβραβεύσεις booking.com

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
https://prnt.sc/sy8f78 με τα βελακια διαλεξε σε ποια καρτα σου θα λαβεις το 10ρικακι
Το εκανα αυτο αλλα ακομα δε το δα στη καρτα μου,στο λογαριασμο μου παντως εχει πιστωθει απο χθες(σε λιγοτερο απο 1 ωρα κιολας)...λες να φταιει που ναι χρεωστικη?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αν δεν το καταλάβατε ακόμα, δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτά τα €10 να πιστωθούν σε κάρτα πληρωμής. Μπορούν ΜΟΝΟ να χρησιμοποιηθούν για κρατήσεις.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αν δεν το καταλάβατε ακόμα, δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτά τα €10 να πιστωθούν σε κάρτα πληρωμής. Μπορούν ΜΟΝΟ να χρησιμοποιηθούν για κρατήσεις.
Τα εφαγα κιολας :clap:
Επισης στο σαιτ , υπαρχει επιλογη για πιστωση των 10Ε στη πιστωτικη καρτα σου
Καταλαβαινω κατι λαθος?οχι οτι δε θα φαω τη πιστωση σε καταλυμα,αλλα βαριεμαι να ακυρωνω και να τα ξανακλεινω :haha:
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Το έκανα και εγώ, σε 5 λεπτά μπήκαν τα 10ε (στο λογαριασμό της booking)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
μου ηρθε μνμ απ την booking οτι εχω επιβραβευση στην καρτα μου 10 ευρω,κατι καρδουλες εκει και χαρες πατησα κι ηρθαν 10 ευρω στην καρτα....καλα το εκανα;ή θα μας πουν τιποτα αν δεν χρησιμοποιησουμε το 10ευρω για ταξιδια;οχι οτι δεν θα παω,αλλα το 10ρικο εγινε γατοτροφες...χαχα βγαλτα περα με τον νταφυ...το φαγανε κι ολας...
νιωθω και λιγο σαν το ζητιανακι εντομεταξυ...μα σε γατοτροφες;;;;ελα που ηρθαν ομως πανω στην ωρα...
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
849
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Κατέβασα και εγώ την εφαρμογή του booking, έβαλα τρία αγαπημένα καταλύματα στη λίστα επιθυμιών και το 10ρικάκι μπήκε αμέσως στο πορτοφόλι, πάντα τέτοια!
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Έκανα μια κράτηση χρησιμοποιώντας και τα 10€, τα οποία αφαιρέθηκαν από το "πορτοφόλι" μου.
Η κράτηση είναι με δωρεάν ακύρωση και σκέφτομαι να την αλλάξω. Τα 10€ άραγε θα επιστρέψουν στο "πορτοφόλι" μου ή θα χαθούν;;;
Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.938
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τα 10€ άραγε θα επιστρέψουν στο "πορτοφόλι" μου ή θα χαθούν;;;
Πολύ καλή ερώτηση, καθώς το είδα κι εγώ σαν επιλογή, ωστόσο δεν ήθελα να το χρησιμοποιήσω καθώς δεν είμαι 100% σίγουρος.
Γράψε μας μόλις δεις τι ακριβώς θα γίνει.
Η λογική λέει πάντως ότι επιστρέφουν τα χρήματα, καθώς το πορτοφόλι αφορά πίστωση, μπορεί δηλαδή με λίγα λόγια να έχεις «ανεβάσει» χρήματα στο πορτοφόλι της booking για να τα ξοδεύεις από εκεί. Δε μπορεί να χάνονται...
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Πολύ καλή ερώτηση, καθώς το είδα κι εγώ σαν επιλογή, ωστόσο δεν ήθελα να το χρησιμοποιήσω καθώς δεν είμαι 100% σίγουρος.
Γράψε μας μόλις δεις τι ακριβώς θα γίνει.
Η λογική λέει πάντως ότι επιστρέφουν τα χρήματα, καθώς το πορτοφόλι αφορά πίστωση, μπορεί δηλαδή με λίγα λόγια να έχεις «ανεβάσει» χρήματα στο πορτοφόλι της booking για να τα ξοδεύεις από εκεί. Δε μπορεί να χάνονται...
Ψάχνοντας το λίγο περισσότερο, διάβασα στο booking ότι σε περίπτωση ακύρωσης, επιστρέφονται στο "πορτοφόλι" . Μένει να το πράξω και να δω αν αληθεύει. :)
Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα, αν τελικά αποφασίσω να ακυρώσω.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Γράψε μας μόλις δεις τι ακριβώς θα γίνει.
Λοιπόν @psilos3 και όποιον άλλον ενδιαφέρει, μαζί με την επιστροφή των χρημάτων μου στην κάρτα από την ακύρωση της κράτησης, επέστρεψαν στο " πορτοφόλι" μου και τα 10€, οπότε όλα καλά. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom