Ιρλανδία Επιτέλους Δουβλίνο!

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.195
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Καταπληκτικά και τα κομμάτια που συμπλήρωσες
We're not British,we're not Saxon,we're not English
We are Irish and proud we are to be
Δεν τόλμησα να βάλω κάποιο τέτοιο "αντάρτικο" του IRA :haha: αλλά νομίζω ότι θα σ'αρέσει το The rising of the moon που γράφτηκε από τον John Keegan Casey το 1865 και αναφέρεται στην προσπάθεια επανάστασης του 1798. Και πάλι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :)

 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν τόλμησα να βάλω κάποιο τέτοιο "αντάρτικο" του IRA :haha:
Ωραίος, δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν και τέτοια «άσματα».
Ευχαριστώ και πάλι για τη συμβολή. :)
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
475
Ευτυχώς υπάρχει πάντα μία Guinness στο σπίτι και απόλαυσα την ιστορία σου όπως της πρέπει;) Έξτρα like στις μουσικάρες που την συνοδεύουν! Irish pub το κάναμε απόψε εδώ μέσα..ΛΟΝΔΙΝΟ σύντομα εύχομαι..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ευτυχώς υπάρχει πάντα μία Guinness στο σπίτι και απόλαυσα την ιστορία σου όπως της πρέπει;) Έξτρα like στις μουσικάρες που την συνοδεύουν! Irish pub το κάναμε απόψε εδώ μέσα..ΛΟΝΔΙΝΟ σύντομα εύχομαι..
Αυτά είναι σπίτια! :cool:
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, για την ιστορία αλλά και τις μουσικές της, που νομίζω ότι είναι πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της.
Αφού δε μπορούμε να πάμε σε Irish pub, ας το κάνουμε 'δω μέσα, κάτι είναι κι αυτό.
Όσο για το Λονδίν κι εγώ μου το εύχομαι σύντομα. Γενικά ότι έρθει σύντομα...
Δεν είναι από τις προτεραιότητες μου, ωστόσο σαν μητροπολιτική πόλη θα θελα να περάσω και από κει. Έχω σταμπάρει άλλωστε και τη pub που θέλω να πάω οπωσδήποτε...:)
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Δεν την ήξερα την ιστορία αυτής της pub! Πολύ ενδιαφέρον πάντως. Άσε που μου άρεσε και το logo στο καπέλο που πουλάνε !!!
Λονδίνο είχα βγάλει εισιτήρια πριν τις γιορτές για τα Απριλίου και με το που και Αναξιον σε το Uk ότι τον Απρίλιο θα ανοίξουν τα μαγαζιά....αμέσως ήρθε ακύρωση της πτήσης .......
Όσο για το δουβλινο, έχω πάει για μονοήμερη από το Μπέλφαστ. Υπέροχοι άνθρωποι. Δεν πρόλαβα να δω πολλά βέβαια ..πέρα από το κέντρο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν την ήξερα την ιστορία αυτής της pub! Πολύ ενδιαφέρον πάντως. Άσε που μου άρεσε και το logo στο καπέλο που πουλάνε !!!
Προφανώς αναφέρεσαι στην Cart & Horses, που απαντώ στο μήνυμα πιο πάνω. Ναι, φοβερή ιστορία και εξαιρετικά αναμνηστικά να ψωνίσει κανείς, για τους λάτρεις φυσικά του συγκροτήματος.
Για να δούμε πότε θα δούμε και το Λονδίνο...
Όσο για το Δουβλίνο πρέπει νομίζω να είναι στους επόμενους στόχους σου, όπως είναι εμένα το Μπέλφαστ. Όντως υπέροχοι άνθρωποι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom