Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
καλημερα,θελω τα φωτα σας παρακαλω.θελω να κλεισω για κων/πολη 07-13 /11 και πεταω απο κρητη.βρισκω εισιτηριο με την αιγαιου her-ist 221e και με τουρκις cha-ιστ 150.
επειδη δεν εχω ταψιδεψει με τρανζιτ με αλλαγη εταιρειας
1)τσεκ ιν γινεται κανινικα σαν ενιαιο (το χανια-αθηνα ειναι με ολιμπικ)?
2)το light απο το flex τι διαφορα εχουν,με το πρωτο τι αποσκευη δικαιουμαι?
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα,
Βρίσκω εισιτήρια του Αγ. Πνεύματος χωρίς checked βαλίτσα για το Παρίσι 136 το άτομο με Transavia. Είναι μια καλή τιμή πιστεύετε ή να περιμένω καμιά προσφορά; Με το 50% που είχε βγάλει η Aegean η τιμή ήταν πολύ πιο πάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα,
Βρίσκω εισιτήρια του Αγ. Πνεύματος χωρίς checked βαλίτσα για το Παρίσι 136 το άτομο με Transavia. Είναι μια καλή τιμή πιστεύετε ή να περιμένω καμιά προσφορά; Με το 50% που είχε βγάλει η Aegean η τιμή ήταν πολύ πιο πάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ειναι Αγίου Πνευματος ...Πολυ φτηνότερα δε θα βρεις αν βρεις.. Καλη τιμή είναι..
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Συμφωνώ. Για Άμστερνταμ ποτέ δεν έχει πολύ φθηνά εισιτήρια. Αν σκεφτείς ότι είναι και Αγ. Πνεύματος είναι πολύ καλή τιμή.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τότε μάλλον έκανα βλακεία γιατί μέχρι πριν καμιά εβδομάδα ήταν 119 και δεν τα έκλεισα. Θα κλείσω γιατί λογικά μόνο προς τα πάνω θα αλλάζουν από εδώ και πέρα.
Ευχαριστώ πολύ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Βρίσκω εισιτήρια του Αγ. Πνεύματος χωρίς checked βαλίτσα για το Παρίσι 136 το άτομο με Transavia. Είναι μια καλή τιμή πιστεύετε ή να περιμένω καμιά προσφορά; Με το 50% που είχε βγάλει η Aegean η τιμή ήταν πολύ πιο πάνω.
Μπορεί και να βρεις αλλά δε το ξέρεις αυτό με σιγουριά. Έκλεισα με λιγότερα λεφτά για το ίδιο δρομολόγιο για τα χριστούγεννα, αλλά με έπαιρνε να περιμένω ως τελευταία στιγμή.
Παραδοτέα αποσκευή μπορείς να μην έχεις, αλλά συμπεριλαμβάνει μια κλασσική χειραποσκευή κι ένα προσωπικό αντικείμενο, συνολικού βάρους 10 κιλών.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
θελω να κλεισω για πασχα παρισι... βρισκω 138ε και μου λεει 3 τελευταια εισιτηρια σε αυτη την τιμη... Αν ανεβει η τιμη θα ξαναπεσει αργοτερα; να βιαστω μηπως?
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Χωρίς να ξέρω φυσικά τι θα συμβεί στα δικά σου εισιτήρια, να σου πω ότι έκλεισα για Αγ. Πνεύματος με Transavia 132 το άτομο πριν κάνα μήνα. Τον Δεκέμβριο είχαν 116. Αυτή τη στιγμή το ίδιο εισιτήριο έχει πάει 156 ευρώ. Άρα μάλλον προς τα πάνω το βλέπω να πηγαίνει.
Τώρα αν παίξει καμιά προσφορά κανείς δεν το ξέρει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
θελω να κλεισω για πασχα παρισι... βρισκω 138ε και μου λεει 3 τελευταια εισιτηρια σε αυτη την τιμη... Αν ανεβει η τιμη θα ξαναπεσει αργοτερα; να βιαστω μηπως?
Πόσο άλλο να πέσει; Και για Πάσχα κιόλας...πολύ πιο πιθανό μόνο ν ανεβαίνει στο εξής. Κλείστα, πολύ καλή είναι η τιμή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
θελω να κλεισω για πασχα παρισι... βρισκω 138ε και μου λεει 3 τελευταια εισιτηρια σε αυτη την τιμη... Αν ανεβει η τιμη θα ξαναπεσει αργοτερα; να βιαστω μηπως?
Εξαρταται απο την εταιρεια. Σε καποιους ακριβους προορισμους το κοστος του ειστηριου δεν επηρεαζει καθολου το τελικο κοστος του ταξιδιου 10 πανω 10 κατω, αλλα η διαμονη, το φαγητο κλπ.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
νομιζω κ γω οτι πρεπει να βιαστω... η transavia μαλλον δεν ριχνει τις τιμες... κριμα να πληρωσουμε τα ιδια παραπανω σε μια εβδομαδα.... δικιο... σε ryanair παλι εχει τυχει να πεσει αρκετες φορες... bon voyage μου λοιπον... Εκλεισα και ο θεος βοηθος μη προκυψει κατι!
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
νομιζω κ γω οτι πρεπει να βιαστω... η transavia μαλλον δεν ριχνει τις τιμες... κριμα να πληρωσουμε τα ιδια παραπανω σε μια εβδομαδα.... δικιο... σε ryanair παλι εχει τυχει να πεσει αρκετες φορες... bon voyage μου λοιπον...
Δεν είναι κακή τιμή, δεδομένου ότι πετάει και στο Orly, ουσιαστικά εντός πόλης εν αντιθέσει με τη Ryan.
Στη θέση σου θα τα έκλεινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.750
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom