Emirates Εmirates - Δρομολόγια από Ελλάδα

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Πτήσεις προς της Βασόρα του Ιράκ θα ξεκινήσει η Emirates από τις 2 Φεβρουαρίου 2011.
Η Βασόρα θα είναι ο 110ος διεθνής προορισμός και ο έκτος προορισμός που δρομολογήθηκε το οικονομικό έτος 2010-2011. Συνολικά θα πραγματοποιούνται τέσσερις εβδομαδιαίες πτήσεις κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη και Σάββατο, σε συνέχεια εγκρίσεων από την τοπική κυβέρνηση.
Η πτήση θα πραγματοποιείται με αεροσκάφος τύπου Airbus A330 με 3 διαβαθμίσεις θέσεων (Πρώτης, Επιχειρηματικής και Οικονομικής) για τις πτήσεις που πραγματοποιούνται κάθε, Τετάρτη, Πέμπτη και Σάββατο και με 2 διαβαθμίσεις θέσεων (Επιχειρηματικής και Οικονομικής) κάθε Δευτέρα.

Πηγή:ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Μια ακόμη αεροπορική εταιρεία αποχαιρετά την Ελλάδα κάνοντας ακόμη φτωχότερη την αεροπορική δραστηριότητα στη χώρα μας. Η Emirates μετά από 16 χρόνια παρουσίας στην Ελλάδα σταμάτα τα δρομολόγια της από τον Μάρτιο του 2013 ακολουθώντας την Thai Airways, την Continental Airlines, την Delta, την Singapore Airlines κ.α. σ' αυτή την μακρά λίστα των αποχωρήσεων. Τα μειωμένο ενδιαφέρον για την χώρα μας μετά την συνεχή πολιτική, οικονομική και τουριστική απαξίωση, τα υψηλά τέλη στο αεροδρόμιο Αθηνών, ο έντονος ανταγωνισμός από άλλες εταιρείες του κόλπου, έκαναν την Emirates να αποφασίσει την αποχώρηση της σε μια περίοδο εκρηκτικής ανάπτυξης για την ίδια με συνεχή προσθήκη νέων προορισμών στο δίκτυο της και επέκταση του στόλου της αγορά νέων σύγχρονων αεροσκαφών.
Αν συνεχιστεί αυτή η θλιβερή κατάσταση που βιώνουμε στη χώρα μας, δυστυχώς η Emirates δεν θα είναι η τελευταία εταιρεία που αποχωρεί και το πολυβραβευμένο άλλα πανάκριβο Αεροδρόμιο των Αθηνών, θα βιώνει μια εκνευριστική ησυχία.

omorfa taxidia
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Συμφωνα με την εφημεριδα εξπρες λενε οτι ειναι μονο φημες.
Emirates - Express.gr

«Η Emirates διατηρεί τη δέσμευσή της προς την Ελλάδα μετά από 16 έτη συνεχούς παροχής υπηρεσιών στον ταξιδιωτικό και τουριστικό κλάδο, παραμένοντας παράλληλα βασικός υποστηρικτής των εμπορευματικών μεταφορών, μέσω της Emirates SkyCargo. Η Ελλάδα αποτελεί σημαντικό και πολύτιμο σταθμό για την Emirates στην Ευρώπη. Η εταιρία πραγματοποιεί 7 καθημερινές πτήσεις την εβδομάδα προς Αθήνα, χρησιμοποιώντας αεροσκάφη Airbus A340-300 και A330-200. Με περισσότερους από 170 Έλληνες να απασχολούνται στον Όμιλο της Emirates παγκοσμίως και με τη συνεχή διοργάνωση Ημερών Καριέρας σε μεγάλα αστικά κέντρα της χώρας, η Ελλάδα παραμένει μία σημαντική αγορά για την Emirates» δηλώνει ο νέος Area Manager Greece and Albania της Emirates, κ. Mohammad Sarhan στην Εξπρές, σε απάντηση ρεπορτάζ που δημοσιεύτηκε την Κυριακή 27 Μαΐου, το οποίο αναφερόταν στο ενδεχόμενο αποχώρησης της αεροπορικής εταιρίας από την Ελλάδα μετά τον Οκτώβριο του 2012.


awww.express.gr_images_rss.gif awww.express.gr_siteimg_facebook.gif
 

Attachments

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Μήπως να προσέχουμε τι ειδήσεις αναπαράγουμε;Και να αναφέρουμε πάντα τις πηγές.
Είπαμε ορισμένοι δημοσιογράφοι γράφουν ό,τι θέλουν.Εμείς γιατί να το κάνουμε αυτό εδώ μέσα;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
1)Δεν ειμαι δημοσιογραφος και δεν εχω την δυνατοτητα να διασταβρωσω την ειδηση.
εξαλου γραφτηκε σε πολλες εφημεριδες.
2) αν προσεξεις αναφερω τις πηγες μου α)στο ποστ 1 ειναι τα omorfa taxidia
αλλα ειχε γραφτει και στο airnews.gr και στην εφημεριδα εξπρες και β)στο ποστ 2
ειναι η εφημεριδα εξπρες που την αναφερω.
Οταν τουλαχιστον 3 εφημεριδες αναφερουν μια ειδηση εγω που θες να ξερω οτι ειναι
αληθεια η παραμυθια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε μούφα είδηση από τη συγκεκριμένη πηγή...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
την συγκεκριμενη πατατα την ξεκινησε η εφημεριδα εξπρες και την αναμεταδωσαν οι αλλες.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Το "όμορφα ταξίδια" έτσι όπως ήταν γραμμένο χωρίς υπερσύνδεσμο ή κάποιο άλλο διακριτικό δεν κατάλαβα ότι ήταν πηγή.
Επειδή η είδηση είναι αρκετά σοβαρή χρειάζεται προσοχή στην αναπαραγωγή της.Ειδικά όταν πρόκειται για τέτοια δημοσιογραφία.Ευτυχώς ενημερώθηκα εγκαίρως από το [airliners.GR] Ο δικός σου αεροπορικός χώρος! ότι δεν ευσταθεί.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Αν προσεχες οτι το ποστ 1 με το ποστ 2 απεχουν μονο 5 λεπτα.
Ευτυχως που ειχες ενημερωθει εγκαιρα,γιατι θα το ειχα βαρος στην συνειδηση μου.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Αφού δεν το' χες βάρος στη συνείδησή σου, τότε γιατί μας βομβαρδίζεις με δελτία τύπου και ειδήσεις αμφιβόλου προελεύσεως;Όταν ακούω εξαμβλώματα αντιδρώ.Βεβαία κρατάω και μικρό καλάθι γιατί με την κατρακύλα του ΕΛΒΕΝ όλα τα περιμένω.
Δε σε κατηγορώ, απλά θα έπρεπε να είσαι πιο προσεχτικός πριν το μεταφέρεις.Τώρα μην το παίρνεις και προσωπικά, φαντάζομαι επιθυμείς το feedback.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
@ Αφού δεν το' χες βάρος στη συνείδησή σου, τότε γιατί μας βομβαρδίζεις με δελτία τύπου και ειδήσεις αμφιβόλου προελεύσεως;
μ αρεσουν οι βομβαρδισμοι.

@Όταν ακούω εξαμβλώματα αντιδρώ
και πολυ καλα κανεις.
@Βεβαία κρατάω και μικρό καλάθι γιατί με την κατρακύλα του ΕΛΒΕΝ όλα τα περιμένω.
Δεν πειραζει,παρε και μεγαλο καλαθι.
@Δε σε κατηγορώ,
Οχι κατηγορησε με.
@απλά θα έπρεπε να είσαι πιο προσεχτικός πριν το μεταφέρεις.
καλα θα ειμαι
@Τώρα μην το παίρνεις και προσωπικά,
Οχι το πηρα
@φαντάζομαι επιθυμείς το feedback.
μπα,επιθυμω να φαω το ρυζογαλο που εχω στο ψυγειο.

υγ
καποιος να το κλειδωσει γιατι εχω ξεφυγει :haha:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
locked και νέος τίτλος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom