Τσεχική Δημοκρατία Θρύλοι, μεσαιωνικά κτίρια, Five-Petalled Rose Celebrations και Ιππότες στο δρόμο

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Χαίρομαι που σας άρεσε.Παρέλειψα επίσης να σας αφηγηθώ και κάποια κομμάτια από την Πράγα:icon_redface: για να συντομεύσω την ιστορία και να μην γίνει βαρετή η αφήγηση στο τέλος....Είχα τόσες φωτογραφίες από πολλά σημεία....Επίσης παρέλειψα εντελώς το κομμάτι του ταξιδιού που αφορούσε στη Γερμανία γιατί ήθελα μια ιστορία αφιερωμένη στην Τσεχία...Ήταν ένα γεμάτο ταξίδι από κάθε άποψη:)
Καλημερα Αλμα. Εχεις δει μαυρο θεατρο στην Πραγα και αν ναι μπορεις να μας συστησεις ποιο; Σε ευχαριστω!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Καλημερα Αλμα. Εχεις δει μαυρο θεατρο στην Πραγα και αν ναι μπορεις να μας συστησεις ποιο; Σε ευχαριστω!


Καλημέρα. Δυστυχώς σε αυτό δεν θα μπορέσω να βοηθήσω.Μαύρο θέατρο δεν είδα.


Υ.Γ. Τα ονειρεμένα ταξίδια σου είναι ίδια με τα δικά μου.Αργεντινή και Κούβα πήγα (και πέρασα αξέχαστα, Αργεντινή θα ξαναπάω κιόλας) και μου έμεινε το Μεξικό. Σου εύχομαι μετά την Τσεχία να τα πραγματοποίησεις κι αυτά.
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Καλημέρα. Δυστυχώς σε αυτό δεν θα μπορέσω να βοηθήσω.Μαύρο θέατρο δεν είδα.


Υ.Γ. Τα ονειρεμένα ταξίδια σου είναι ίδια με τα δικά μου.Αργεντινή και Κούβα πήγα (και πέρασα αξέχαστα, Αργεντινή θα ξαναπάω κιόλας) και μου έμεινε το Μεξικό. Σου εύχομαι μετά την Τσεχία να τα πραγματοποίησεις κι αυτά.
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ειμαι σιγουρη για αυτό ! Εγραψες καμια ιστορία για αυτά ? Επισης εχεις να μου προτεινεις καποιο εστιατοριο στην Πραγα η παραδοσιακή μπυραρία ? Σε ευχαριστώ !
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Το πάρακατω το ευχαριστήθηκα παρόλο που είμαι φαν της μεσογειακής διατροφής. Υπέροχη πεντανόστιμη πάπια.Αν θυμάμαι είχε όπως και πολλά άλλα στην Πράγα δική του ζυθοποιία.

DSC03739.JPG

DSC03738.JPG


DSC03735.JPG

DSC03733.JPG

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ειμαι σιγουρη για αυτό ! Εγραψες καμια ιστορία για αυτά ? Σε ευχαριστώ !

Αμέ και για τις δυο χώρες. Έχεις διάβασμα


http://www.travelstories.gr/communi...uruguay-paraguay-bienvenidos-a-la-casa.49256/



http://www.travelstories.gr/community/threads/Στη-χώρα-όπου-είχε-σταματήσει-ο-χρόνος.51123/


Απλώς αν έχεις απορία για αυτά ρώτα με εκεί για να μην είμαστε off topic.:)
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Να σαι καλα! Θα τα διαβάσω εν καιρώ. Καλό υπόλοιπο !!!
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα @alma. Πόσο κοστίζει το εισιτήριο του τρένου και του κάστρου για το Český Krumlov; Για το κάστρο είχατε κλείσει κάτι οργανωμένο ή πήγατε από μόνοι σας;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μόνοι μας πήγαμε στο Κάστρο.Εισητήρια πήραμε επιτόπου. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου την τιμή του εισητηρίου για το τρένο. Το μόνο που θυμάμαι πως ήταν μεν άνετο αλλά πιο αργό από το λεωφορείο (για το οποίο θέσεις δεν υπήρχαν λόγω των εορτασμών, οπότε η επιλογή τρένου ήταν μονόδρομος).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom