Ιταλία Ιταλία 6 μέρες

michalisaris

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Θα πάω ιταλία 6 μέρες και θα ήθελα να με βοηθήσετε να δημιουργίσω σιγά σιγά το πρόγραμμά μου. βρήκα οικονομικό εισητίριο απο αθήνα μιλάνο για 6 μέρες στα μέσα δεκέμβρη. Αυτό που σκέφτομε είναι ότι είναι πολλές μέρες μόνο για μιλάνο και σκέφτηκα να επισκεφτώ και καμιά αλλη πόλλη 1-2 μέρες.(βενετία,φλορεντία κτλ.) Θα ήθελα και τις δικέ σας απόψεις!
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
εγώ στο μιλάνο δε θα έμενα πάνω από 2 (το πολύ) μέρες. Να μην σου πω ότι με το που θα έφθανα, θα έφευγα κατευθείαν και θα το έβλεπα την τελευταία μέρα πριν την επιστροφή στην πατρίδα. θα νοικιάσεις αυτοκίνητο? πολύ βασικό αυτό. εγώ ή θα έφευγα για βενετία (τον Δεκέμβριο είναι υπέροχη, πήγα πριν 3 χρόνια, δεν έχει τόσο πολύ τουρισμό και είναι υπέροχη) ή θα πήγαινα νότια προς τοσκάνη και θα επισκεπτόμουν φλωρεντία και σιένα. αν και φέτος πήγα κόμο ήταν καλοκαίρι και δεν ξέρω πως μπορεί να είναι χειμώνα, οπότε δεν το προτείνω.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Στη θέση σου,ειτε νοικιασεις αυτοκινητο ειτε οχι θα εκανα τα εξης:

Μιλανο:1-2 μερες
Πίζα:1 μερα (καποιο απογευμα ισως) και μετα φευγεις για φλωρεντια οπου θα κατσεις αλλες 2 μερες και θα γυρισεις Μιλανο απο εκει!
Το Μιλανο δε λεει κατι,Ντουομο και Σαν Σιρο ισως αμα σαρεσει η μπαλα δεν εχει και κατι αλλο!Εκτος βεβαια αν πας για ψωνια τοτε οχι 6 μερες αλλα ουτε 16 δεν θα σου φτασουν!
 

michalisaris

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Δε θα ενοικιάσω αυτοκίνητο.
ευχαριστώ για τις προτάσεις! κατι συγκεκριμένο που δεν πρέπει να χάσω με τίποτα???:clap:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
ανάλογα με το πως σε βολεύει κάνεις μία διανυκτέρευση στο μιλάνο στην αρχή ή στο τέλος, παίρνεις τρένο και κάνεις το τρίγωνο βενετία-φλωρεντία και πάλι μιλάνο (ή και ανάποδα ανάλογα πως βολεύουν τα δρομολόγια) από 2 δν σε κάθε πόλη είσαι οκ κράτα και μία νύχτα για σιένα που είναι υπέροχη και αξίζει (πρόσφατα έμεινα 3 στην σιένα 2 φλωρεντία και 2 βενετία η σιένα είχε την τιμητική της για να γνωρίσω την περιοχή της τοσκάνης και τα χωριά της)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, δε θα καθόμουν καθόλου Μιλάνο, εκτός τη μέρα άφιξης ή αναχώρησης αν δε με έπαιρνς αλλιώς. Και θα πήγαινα Φλωρεντία-Βενετία (που πάς και με τα τρένα τους-έχουν πολύ καλό σύστημα τρένων-εμένα με βόλεψε απίστευτα). Κάτι τέτοιο θα έκανα...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Καποιο οικονομικό ξενοδοχείο στο μιλάνο έχετε να μου προτείνετε???[/quote

Αν ακομα ενδιαφερεσαι για οικονομικο ξενοδοχειο στο Μιλανο θα σου προτεινα το adam hotel, εχει ευκολη προσβαση με το μετρο, πρωινο μετριο και τα δωματια συμπαθητικα εως αδιαφορα αλλα αξιοπρεπη μεγαλα και καθαρα. Περσι τον Φεβρουαριο εμεινα εκει με 55 ευρω την βραδια και το εκλεισα μεσω του book in hotels. Mια αλλη επιλογη, λιγο πιο ακριβη αλλα μαλλον καλυτερη, οπως μου περιεγραψε η φιλη μου, ειναι το Ηotel ariston με ευκολη προσβαση στο κεντρο και καλυτερο πρωινο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom