Ιταλία Ιταλικό κολαζ (Emilia Romagna, Veneto)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ομολογω οτι κι εγω αγνουσα και το Palazzo Te και τη συγκεκριμενη οικογενεια.Εχω μεινει αφωνος.Τι να κανει ενα like μπροστα σ ενα θησαυρο?
Και να φανταστείς ότι οι φωτογραφίες δεν μπορούν να μεταφέρουν την μαγεία των δύο αυτών αιθουσών του Palazzo Te. Είπαμε πώς μόνο και μόνο γι'αυτό αξίζει το ταξίδι για Mantova
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Και φυσικα,οπως ολοι εδω μεσα συμφωνουμε,το ¨θησαυρος¨ δεν πηγαινε μονο στο Palazzo Te:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Το κρίμα στο λαιμό σου, γουρούνι. Θα πάω και Μάντοβα.
Αφιερώνω την παλιότερη Paduana, που αργότερα έγινε γνωστή ως μουσικό είδος Pavane.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
:icon_redface: Αυτό είναι το μαγευτικό σε ένα ταξίδι. Να ανακαλύπτεις πράγματα που τα αγνοούσες εντελώς (μαύρα μεσάνυχτα προείπα είχα για τη Mantova, πόσο για το Palazzo Te) πριν κι αποδεικνύονται κατά πολύ ανώτερα των προσδοκιών σου. Γι'αυτό επιμένω ότι χώρες όπως την Ιταλία δεν πρέπει να τις ξεπετάς πηγαίνοντας μόνο στους προφανείς προορισμούς. Υπάρχουν μικρά διαμάντια εκεί που δεν το περιμένεις.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το κρίμα στο λαιμό σου, γουρούνι. Θα πάω και Μάντοβα.
:clap::clap::clap: Με αυτό και μόνο έπιασε τόπο η ιστορία μου. Αν μείνεις Verona είναι ωραιότατη και πανεύκολη εκδρομή. Και θέλω να μου πεις πώς θα νοιώσεις μέσα στο Palazzo Te
Εξαιρετική η μουσική. Ό,τι πρέπει για μουσική επένδυση του βίντεο (όποτε προκόψω να το φτιάξω)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Βερόνα θα μείνω, ναι. Εξετάζω και τη Φεράρα από Μπολόνια. Θα περιμένω με ενδιαφέρον τις διαδρομές σας.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Βερόνα θα μείνω, ναι. Εξετάζω και τη Φεράρα από Μπολόνια. Θα περιμένω με ενδιαφέρον τις διαδρομές σας.
Eφόσον θα μείνεις Verona η Mantova είναι ταξίδι μισής μέρας ή και περισσότερο αναλόγως των ενδιαφερόντων σου. Έχε υπόψιν όμως ότι κάποια αξιοθέατα κλείνουν το μεσημέρι (Teatro Bibiena, οι εκκλησίες) οπότε αν φτάσεις πρωί καλύτερο να ξεκινήσεις από αυτά. Όλα είναι μαζεμένα το ένα δίπλα στο άλλο, με εξαίρεση το Palazzo Te που πήραμε το λεωφορείο για να πάμε. Το CC λεωφορείο περνά απ'όλα και από το σιδηροδρομικό σταθμό
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
@paefstra Kαι βέβαια για να σου σπείρω περισσότερα καινά δαιμόνια μπορείς να συνδυάσεις τη Mantova με την Sabbioneta που απέχει καμιά 30αριά χλμ. Είναι κι αυτή Unesco. Εμείς νυχτωθήκαμε στη Mantova και δεν προκάμαμε
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τι φωτιες αναβετε?εγω για Γαλλια και τουρ για Μονε το ειχα δει φετος,με ξεμυαλιζετε..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.443
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom