Air France Καθυστερηση 5:51 ωρων

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Μου απαντησε σημερα η airfrance για την αποζημιωση των 600 ευρω. Και μου λεει "if you could provide us with all relevant expense receipts, so we may consider any financial contribution".Όλες τις αποδείξεις από τα έξοδα στα οποία υποβλήθηκε λόγω της καθυστέρησης

Πρεπει να τα σκαναρω και να τους τα στειλω; Διοτι δεν ειχε και κανα έξοδο σοβαρο τις 6 ωρες. Τσαμπα ηταν μεσα στο αεροδρομιο με τα κουπονια τους. Μπορω να πω οτι πληρωσα 60 ευρω για το ταξι, ότι εχασα ξενοδοχειο για 3ημερο; Πρεπει να τους στειλω αποδειξεις; ή απλα να τους τα αναφερω; Ο νομος λεει θελει και αναλυτικα αποδειξεις απο λογαριασμους; 0.ο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μου απαντησε σημερα η airfrance για την αποζημιωση των 600 ευρω. Και μου λεει "if you could provide us with all relevant expense receipts, so we may consider any financial contribution".Όλες τις αποδείξεις από τα έξοδα στα οποία υποβλήθηκε λόγω της καθυστέρησης

Πρεπει να τα σκαναρω και να τους τα στειλω; Διοτι δεν ειχε και κανα έξοδο σοβαρο τις 6 ωρες. Τσαμπα ηταν μεσα στο αεροδρομιο με τα κουπονια τους. Μπορω να πω οτι πληρωσα 60 ευρω για το ταξι, ότι εχασα ξενοδοχειο για 3ημερο; Πρεπει να τους στειλω αποδειξεις; ή απλα να τους τα αναφερω; Ο νομος λεει θελει και αναλυτικα αποδειξεις απο λογαριασμους; 0.ο
Ψάξε τι δικαιούσαι. Αν δικαιούσαι να σου καλύψουν έξοδα (στα πλαίσια της "φροντίδας" που έπρεπε να σου παρέχουν), τότε βρες αποδείξεις. Αν δικαιούσαι αποζημίωση (π.χ. για χαμένα meetings) τότε απάντησέ τους ότι δεν δικαιούνται να ζητήσουν τίποτα και πρέπει να πληρώσουν ανεξάρτητα.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Τους ειπα για ταξι 60 ευρω απο 35 που ειναι το κανονικο. και διαφορα αλλα που εχασα και "εχασα". Αλλα αυτοι μου λενε 60 ευρω του ταξι και χωρις αποδειξη θα μου κανουμε εξαιρεση και θα τα δωσουν :p + τα 150 ευρω για ταξιδι με airfrance ή KLM ή Delta που απο την πρωτη επικοινωνια θα το εδιναν.. Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι θελουν να γλυτωσουν τα 600 ευρω. Οποτε τους λεω ευχαριστω για τα 60 αλλα εγω συμφωνα με το ταδε ταδε νομο δικαιουμαι 600! Σωστα; Αφου το λεει ξεκαθαρα ο νομος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom