Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Επίσης λένε για αυτόματο τσεκ ιν , ότι εκείνοι το κάνουν.
τώρα βέβαια ποιος θα κοιταξει στο boarding pass το mr οτι λειπει ενα s ψιλοαπιθανο το βλέπω αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου...
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Στην επιβεβαίωση δεν γράφει κωδικούς κράτησης;
Τους πήρε λίγο, αλλά άκρη έβγαλα. Τώρα μένει να δω αν θα βάλω μουστάκι ή όχι που λέει κι ο Λευτέρης 🤣

τώρα βέβαια ποιος θα κοιταξει στο boarding pass το mr οτι λειπει ενα s ψιλοαπιθανο το βλέπω αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου...
Μακάρι, δε μου πηγαίνει το μουστάκι και δε λέει να πληρώσω και 50ρικα για αλλαγές, αν υπάρχει χρέωση .🤣🤦‍♀️ Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Μακάρι, δε μου πηγαίνει το μουστάκι και δε λέει να πληρώσω και 50ρικα για αλλαγές, αν υπάρχει χρέωση .🤣🤦‍♀️ Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!!
και μία φιλική συμβουλή: επειδή τώρα θα περάσουν μια περίοδο κρίσης πολλές εταιρίες και κάποιες θα βαρέσουν κανόνι μήπως να απέχετε για ενα διάστημα από κρατήσεις μεσάζοντων για λίγο καλύτερη τιμή? να κάνετε δλδ κατευθείαν την κράτηση στις αεροπορικες ειδικά αν οι πτήσεις είναι πολύ αργότερα πχ 6-12 μήνες, για να μη μείνετε με τα εισητηρια στο χέρι το λέω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Οι ελληνικές ταυτότητες δεν αναφέρουν φύλο.Εγώ προσωπικά πριν χρόνια ταξίδεψα
με την Vueling και είχε γραφτεί Κυρία Παναγιώτης όταν το αγόρασα.
Όταν εκδώθηκε το boarding pass δεν έγραφε ούτε mr ,ούτε mrs.Σκέτο όνομα.
Το ίδιο και με Ryanair.
boarding-pass_page-0001.jpg
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά έβγαλα εισητηριο με αποθηκευμένη φόρμα λογαριασμό που είχα στο λογαριασμό μου της εταιρείας στην οποία είχα περάσει το ΑΔΤ....
Το ταξίδι όμως θα πραγματοποιηθεί YΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ με Αριθμό Διαβατηρίου καθ ότι είναι ταξιδι εκτός ΕΕ. εγω δεν διαθετω ακομη ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ αλλα προκειται εντος του μηνα να βγαλω. Μπορω να ενημερωσω το αεροπορικο μου εισητηριο με το νεο ταξιδιωτικο εγγραφο? Με Ryain βγηκε το αεροπορικο
 
Last edited:

chrysap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά SOS!!! Έχω χάσει τον ύπνο μου!!! Η κολλητή μου έκλεισε τα αεροπορικά εισιτήρια για όλη την παρέα, πετάμε με Ryanair για Θεσσαλονίκη - Χανιά.... Μόνο που στη δική μου κράτηση με έβαλε ως CHRYSA αντί για CHRYSOULA που είναι το βαφτιστικό και έτσι αναγράφεται και στη ταυτότητα το όνομα. Μάλιστα έχει ήδη γίνει και το check in. Πως μπορούμε να σώσουμε την κατάσταση; Τι μπορεί να γίνει;
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Παιδιά SOS!!! Έχω χάσει τον ύπνο μου!!! Η κολλητή μου έκλεισε τα αεροπορικά εισιτήρια για όλη την παρέα, πετάμε με Ryanair για Θεσσαλονίκη - Χανιά.... Μόνο που στη δική μου κράτηση με έβαλε ως CHRYSA αντί για CHRYSOULA που είναι το βαφτιστικό και έτσι αναγράφεται και στη ταυτότητα το όνομα. Μάλιστα έχει ήδη γίνει και το check in. Πως μπορούμε να σώσουμε την κατάσταση; Τι μπορεί να γίνει;
Τωρα κλεισατε τα εισητηρια? ριξε μια ματια εδω Αλλαγή ονόματος
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Έχει καιρό που τα κλείσαμε.
Ακόμα κι έτσι,ας το δοκιμάσει η φίλη σου δεν έχει να χάσει κάτι. Πριν φτάσει σε ενδεχόμενη πληρωμή,σταματάει αν θελει.Άλλωστε το λάθος όνομα από το σωστό απέχει 3 χαρακτήρες μόνο “OUL”. Δε ξέρω,ίσως επιτρέπεται χωρίς χρέωση
 

chrysap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ακόμα κι έτσι,ας το δοκιμάσει η φίλη σου δεν έχει να χάσει κάτι. Πριν φτάσει σε ενδεχόμενη πληρωμή,σταματάει αν θελει.Άλλωστε το λάθος όνομα από το σωστό απέχει 3 χαρακτήρες μόνο “OUL”. Δε ξέρω,ίσως επιτρέπεται χωρίς χρέωση
Δε ξέρω, θα προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε. Ελπίζω να μην υπάρχει χρέωση γιατί δε τρέχουν και τα μπατζάκια μας.
 

chrysap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μπες στο chat της Ryanair και ζήτα να στο αλλάξουν.
Μίλησα με το τσατ της Ryanair μου άνοιξαν την επιλογή αλλαγής του ονόματος αλλά η χρέωση αντιστοιχεί γύρω στα 130ευρώ. Προς το παρόν δεν συνέχισα τη διαδικασία, τι μου προτείνετε να κάνω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom