Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο με παιδιά- Την βοήθεια σας παρακαλώ...

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Μετά την καταπληκτική Πορτογαλία, ετοιμάζομαι για νέες περιπέτειες με τους μικρούς μου φίλους (6 ετών εκαστος). Αυτή την φορά πάμε Λονδίνο...
Το ταξίδι είναι προγραμματισμένο για Πάσχα αλλά ως άνθρωπος οργανωτικός θέλω να ξεκινήσω να κοιτάω και να σχεδιάζω από τώρα...

Καταρχήν θέλω συμβουλές για του που να μείνουμε. Εχετε κάποιο κατάλειμα, B&B, ξενοδοχείο να μου προτείνετε?

Δεύτερον, δραστηριότητες... Τι αξίζει να κάνουμε με τα παιδιά? Σκέφτηκα για μουσείο μεταφορών, legoland, μουσείο φυσικής ιστορίας, παζάρια. Εσείς τι άλλο θα κάνατε ή τι κάνατε με τα παιδιά σας και αξιζε τον κόπο.

Από εστιατόρια? Που θα μας στείλετε?

Αναμένω οδηγίες...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Τα κλασσικά(για αυτές τις ηλικίες) Μαντάμ Τυσώ,ζωολογικός κήπος.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ωραία θεματάκια για μικρά και μεγάλα παιδιά έχει και το science museum και πολλά από αυτά είναι και στις προσφορές 2 for 1.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Μετά την καταπληκτική Πορτογαλία, ετοιμάζομαι για νέες περιπέτειες με τους μικρούς μου φίλους (6 ετών εκαστος). Αυτή την φορά πάμε Λονδίνο...
Το ταξίδι είναι προγραμματισμένο για Πάσχα αλλά ως άνθρωπος οργανωτικός θέλω να ξεκινήσω να κοιτάω και να σχεδιάζω από τώρα...

Καταρχήν θέλω συμβουλές για του που να μείνουμε. Εχετε κάποιο κατάλειμα, B&B, ξενοδοχείο να μου προτείνετε?

Δεύτερον, δραστηριότητες... Τι αξίζει να κάνουμε με τα παιδιά? Σκέφτηκα για μουσείο μεταφορών, legoland, μουσείο φυσικής ιστορίας, παζάρια. Εσείς τι άλλο θα κάνατε ή τι κάνατε με τα παιδιά σας και αξιζε τον κόπο.

Από εστιατόρια? Που θα μας στείλετε?

Αναμένω οδηγίες...
London eye και Sea life London Aquarioum.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Travelodge κεντρικά...παιδιά δωρεάν διαμονή και πρωινό..κλείσε νωρίς..
Πιο από όλα προτείνεις από άποψη location?

λέω να κλεισω στο πιο κεντρικό από όλα το covent garden. Έχεις άποψη? Εχεις πάει ή προτείνεις κάποιο άλλο?
 
Last edited by a moderator:

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
λέω να κλεισω στο πιο κεντρικό από όλα το covent garden. Έχεις άποψη? Εχεις πάει ή προτείνεις κάποιο άλλο?
Εμείς μείναμε Waterloo που είναι επίσης πολύ κεντρικό ,πιο φθηνό από το covent garden και καλύτερη πρόσβαση σε πολλά σημεία της πόλης μιας και έχει δίπλα τον Waterloo station που περνάνε πολλές γραμμές ..London eye,Aquarium σε δέκα λεπτά το πολύ με τα πόδια..
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Πήγε κανείς σας σε LEGOLAND ή SHREK Adventure?

London Zoo αξίζει να πάμε για τόση ώρα ή είναι σαν το ΑΤΤΙΚΟ Πάρκο?
 
Last edited by a moderator:

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Πολύ καλύτερο το London Zoo.
Επειδή στους ζωολογικούς κήπους εμείς κάνουμε μία μέρα να τους γυρίσουμε (έχουμε μόλις 5 μέρες στη διάθεσή μας για Λονδίνο) και επειδή στο Αττικό έχουμε πάει χίλιες και μία φορές, τι το διαφορετικό έχει αυτός ο ζωολογικός?

lego land ή SHEK adventure αξίζει? Έχει κανείς πάει σε κάποιο από αυτά τα δύο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom