Ουγγαρία Λουτρά στη Βουδαπέστη!!!

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
Πριν 2 μήνες πήγα. Είναι μια χαρά και γω είχα τις ίδιες επιφυλάξεις. Το νερό ήταν εντελώς διαυγές παρότι είχε τόσο κόσμο μέσα.
Η μυρωδιά στους εσωτερικούς χώρους προέρχεται από τη χημική σύσταση του νερού και όχι από τη βρώμα.
Ωστόσο όντως αξίζουν περισσότερο οι εξωτερικές πισίνες-οι εσωτερικές πισίνες είναι πολλές αλλά αδιάφορες
Καλά εσύ δεν παίζεσαι.. Υπάρχει χώρα να έχεις αφήσει; Βασικά έχω καταλάβει περισσότερο είσαι έξω παρά Ελλάδα 😂
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.552
Likes
12.602
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλά εσύ δεν παίζεσαι.. Υπάρχει χώρα να έχεις αφήσει; Βασικά έχω καταλάβει περισσότερο είσαι έξω παρά Ελλάδα 😂
Έχει πολύ πιο ταξιδεμένους από εμένα εδώ κ αλλού Κώστα μου. Απλά εγώ έκανα πολλά μαζεμένα κ φαίνεται έτσι...
 

Terra2012

Member
Μηνύματα
20
Likes
17
Μόλις γυρίσαμε από Βουδαπεστη
Χθες πήγαμε στα λουτρά σετζενι.μας άρεσε πάρα πολύ.. εξωτερική θερμοκρασία 2°..το νερό στις εξωτερικές πισίνες κοντά στους 30°..πολύ ωραία αίσθηση..με τους υδρατμούς λόγω κρύου.. πήγαμε στις 16.00 οπότε μόλις βράδιασε άναψαν και τα φώτα και ήταν εκπληκτικά ..πολύ χαλάρωση...
 

teoxen

Member
Μηνύματα
44
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαλβιδες
Καλησπέρα εγώ θα πάω Βουδαπέστη Απρίλιο από τιμές γενικά πως πάμε? Είναι η τιμή μια απλά αλλάζει αν θα πάρεις καμπίνα η όχι η παίζει και σε ποια πισίνα θες να πας? Από θερμοκρασία πια είναι η ανώτερη?
 

axilleas apo

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
LIVERPOOL-MILANO
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA
Καλησπέρα εγώ θα πάω Βουδαπέστη Απρίλιο από τιμές γενικά πως πάμε? Είναι η τιμή μια απλά αλλάζει αν θα πάρεις καμπίνα η όχι η παίζει και σε ποια πισίνα θες να πας? Από θερμοκρασία πια είναι η ανώτερη?
Εγώ πριν 6 χρόνια που πήγα να σου πω την αλήθεια δεν είδα διαφορά στο οικονομικό κομμάτι σε σχέση με την Ελλάδα. Ίσως επειδή πηγά Χριστούγεννα?? πάντψς αξίζει η πόλη.
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Καλησπέρα εγώ θα πάω Βουδαπέστη Απρίλιο από τιμές γενικά πως πάμε? Είναι η τιμή μια απλά αλλάζει αν θα πάρεις καμπίνα η όχι η παίζει και σε ποια πισίνα θες να πας? Από θερμοκρασία πια είναι η ανώτερη?
Καλησπέρα @teoxen
Όπως απάντησα σε άλλο θέμα η τιμή είναι μία για είσοδο και πρόσβαση σε όλες τις πισίνες, εσωτερικές και εξωτερικές, 19-20€ χωρίς ιδιωτική καμπίνα και 23-24€ με ιδιωτική καμπίνα.
Η ανώτερη θερμοκρασία αν θυμάμαι είναι 36 βαθμοί σε εσωτερική πισίνα.
 

KitCat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα ,μπορεί να έχει ξανασυζητηθεί αλλα μιας και είμαι καινούρια στο φόρουμ πιστεύετε ότι αξίζουν τα Λουτρά της Βουδαπέστης σαν εμπειρία για την τιμή τους και ποια θεωρείτε είναι τα πιο ωραία;Έχω ακούσει ότι μαζεύουν πολύ κόσμο και θα την επισκεφτώ αρχές Δεκεμβρίου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εννοείται και αξίζουν!!! Να πάρε οπωσδήποτε! Εμείς είχαμε πάει στα σετσενι. Για αλλά δεν ξέρω ... Καθαρά όμως δεν τα βρήκα κ πολύ.... Αξίζει όμως το ρισκο!!!!
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Καλησπέρα @KitCat,
Εννοείται αξίζει. Η διαφορά θερμοκρασίας τον χειμώνα το κάνει ακόμα πιο ωραίο. Πρόταση μου να πάτε νωρίς το πρωί που έχει λιγότερο κόσμο.
Προσωπικά έχω εικόνα μόνο από τα Λουτρά Σετζενι, μας άρεσαν πολύ πλην όμως όπως τόνισα και στην ιστορία που έχω ανεβάσει στις εσωτερικές πισίνες λόγω κλεισούρας, λόγω πολυκοσμίας το μεσημέρι μύριζε λίγο παράξενα για 2-3 λεπτά μέχρι να το συνηθίσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom