Ηνωμένο Βασίλειο Μαγευτική Σκωτία

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
σε ευχαριστώ πολύ ,ζαχαρούλα!
χαίρομαι που σε ξαναταξίδεψα στην αγαπημένη σκωτία!!!

εύχομαι και για σένα τα καλύτερα.
περιμένω προτάσεις για τον επόμενο ταξιδιωτικό προορισμό!!!!!!!
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιρλανδια
Μου φαινεται θα το χασω αυτο το ταξιδακι στη Σκωτια.. Προγραμματιζοταν για τον Οκτωβριο, αλλα τωρα με τη νοσο των χοιρων εχουμε ψιλοανησυχησει.. Ο φιλος μου λεει να παμε Δεκεμβριο - μπας και προλαβουμε να εμβολιαστουμε πρωτα!
Εχει επισκεπτει κανεις Σκωτια τετοιο μηνα? Ηθελα να παμε σχετικα νωρις γιατι ξερω πως θα ειναι δυσκολο να αγνοησουμε τις βαριες καιρικες συνθηκες.. Γενικα γνωριζω οτι ανοιξη και καλοκαιρι ειναι οι καλυτερες εποχες, αλλα ψιλοανυπομονω.. καταραμενη γριπη!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Μου φαινεται θα το χασω αυτο το ταξιδακι στη Σκωτια.. Προγραμματιζοταν για τον Οκτωβριο, αλλα τωρα με τη νοσο των χοιρων εχουμε ψιλοανησυχησει.. Ο φιλος μου λεει να παμε Δεκεμβριο - μπας και προλαβουμε να εμβολιαστουμε πρωτα!
Εχει επισκεπτει κανεις Σκωτια τετοιο μηνα? Ηθελα να παμε σχετικα νωρις γιατι ξερω πως θα ειναι δυσκολο να αγνοησουμε τις βαριες καιρικες συνθηκες.. Γενικα γνωριζω οτι ανοιξη και καλοκαιρι ειναι οι καλυτερες εποχες, αλλα ψιλοανυπομονω.. καταραμενη γριπη!
τι ατυχία!πραγματι νομιζω οτι ειναι ρισκο να παει κανεις αγγλια λογω της γρίπης.οσο για το δεκεμβριο, νομίζω οτι σιγουρα θα εχει χιονια και κρυο αλλα πιστευω οτι θα ειναι εξίσου ωραία.εξάλλου στο εδιμβούργο γιορτάζουν με φαντασμαγορικό τρόπο την παραμονή της πρωτοχρονιάς ,εξου και συρρέει πλήθος κόσμου.
πάντως η αλήθεια ειναι οτι πάνω στα βορεια highlands ειναι δύσκολο να φτάσεις τον χειμώνα.εμεις πήγαμε μάρτιο και είδαμε αρκετό χιόνι.
εντούτις, μη χασετε αυτό το υπέροχο ταξίδι (μια και το εχετε βάλει στο μυαλό σας) .
ευχομαι να έρθουν όλα κατευχήν!
 

Snips

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟ ΜΟΝΕΥ ΗΟΝΕΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία, Ανταρκτική
Παιδιά χαλαρώστε λίγο με την γρύπη. Κλείστε και λίγο την τηλεόραση να μην ακούτε τον καθένα με το μακρύ του και το κοντό του και επισκεφτείτε ότι θέλετε. Ότι θα βγάλουν λεφτά οι φαρμακοβιομηχανίες και κάποιες τράπεζες που είναι από πίσω το ξέρουμε. Μην μας αφήσουν όμως να σπέρνουν και τον τρόμο στην καθημερινότητα μας.
 

Tiafid

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νομος Τρικαλων / Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οποιο Ελληνικο νησι
Αγαπητη μας Ευτυχια... Ακολουθησα το παραδειγμα σου και αφου εψαξα για το Mayfield στο Εδιμβουργο... Κλεισαμε εκει :D Φαινεται κουκλα, και οπως ειπες ο Ross ειναι υπεροχος, χαλι εγινε στο τηλεφωνο (τα πε με τον αντρα μου που ειναι -σχεδον-συντοπιτης :) )
Ανυπομονω!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
σε ευχαριστώ και εγω ευτυχία για την ιστορια σου που μόλις διάβασα...τωρα με το νεο δρομολογιο της easy απο αθηνα για εδιμβουργο..ισως μου φανεί χρήσιμη...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Αγαπητη μας Ευτυχια... Ακολουθησα το παραδειγμα σου και αφου εψαξα για το Mayfield στο Εδιμβουργο... Κλεισαμε εκει :D Φαινεται κουκλα, και οπως ειπες ο Ross ειναι υπεροχος, χαλι εγινε στο τηλεφωνο (τα πε με τον αντρα μου που ειναι -σχεδον-συντοπιτης :) )
Ανυπομονω!!
υπεροχα νεα!!!!πραγματικα δεν θα το μετανιωσετε.ολα τα δωματια ειναι πανεμορφα αλλα το καλυτερο ειναι στον 1οροφο,(δεν θυμαμαι το νουμερο) με τεραστια παραθυρα ,υπεροχο king size κρεβατι........
ζητηστε να σας δωσει αυτο ,το καλυτερο δωματιο.
και αν πατε ινβερνες ,οπωσδηποτε trafford bank guest house .δεν υπαρχουν λογια.......
σας ζηλευω τρελα!!!!!!
ποτε θα πατε?
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
σε ευχαριστώ και εγω ευτυχία για την ιστορια σου που μόλις διάβασα...τωρα με το νεο δρομολογιο της easy απο αθηνα για εδιμβουργο..ισως μου φανεί χρήσιμη...
ευχαριστω ioanna,πραγματικα στο ευχομαι και εγω.
ειμαι σιγουρη πως και εμενα θα μου φανει χρησιμο αυτο το δρομολογιο!!!!!!
θελω σκωτια ξανα!!!!!!!!
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τα πάντα όλα...
Λοιπόν για βοηθείστε και λίγο εμένα που έχουν βγει τα μάτια μου να ψάχνω και δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βρω καταλύματα για 2 μεγάλους και 2 παιδιά 10 ετών.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής: 2/8 York, 3-5/8 Edinburgh, 5-7/8 Inverness, 7/8 Isle of skye, 8/8 κάπου στο stirling κοντά, 9/8 μάλλον chester.
Αν υπάρχει και κάποια πρόταση για διανυκτέρευση εκτός των συγκεκριμένων πόλεων ευπρόσδεκτη.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
m-stam,
τελεια ....το ειπες και το εκανες .....χαιρομαι πολυ για σας!!!!!!
τα b&b που εμεινα εγω προφανως δεν βολευουν γιατι ολα ειχαν δικλινα δωματια ,δυστυχως!!!!
φανταζομαι για τον ιδιο λογο δυσκολευεσαι να βρεις.θα ανασυρω απο το ντουλαπι τις παλιες πληροφοριες και ισως μπορεσω να βοηθησω......
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τα πάντα όλα...
m-stam,
τελεια ....το ειπες και το εκανες .....χαιρομαι πολυ για σας!!!!!!
τα b&b που εμεινα εγω προφανως δεν βολευουν γιατι ολα ειχαν δικλινα δωματια ,δυστυχως!!!!
φανταζομαι για τον ιδιο λογο δυσκολευεσαι να βρεις.θα ανασυρω απο το ντουλαπι τις παλιες πληροφοριες και ισως μπορεσω να βοηθησω......
Ακριβώς το πρόβλημα είναι στα 4κλινα.
Για Εδιμβούργο έκανα μιά κράτηση στο
Premier Inn Edinburgh City Centre (Haymarket), Εδιμβούργο
και βλέπουμε αν βρεθεί τίποτα άλλο.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
φιλε m-stam,
ισως να το εχεις δει ηδη,αλλα θα σου προτεινα να ψαξεις καταλυματα απο το scottish accomodation.εγω ολα τα ειχα βρει απο εκει.χωριζονται σε 3stars,4stars κλπ και ειναι ολα εγγυημενα καθως πληρουν καποιες προδιαγραφες .υπηρχε και το αντιστοιχο σημα-πιστοποιηση εξω απο τα guest houses.
εκει υπαρχουν πολλες επιλογες για apartments ή guest houses για 4 ατομα και αφορα ολη τη σκωτια.
οσο για το hotel στο εδιμβουργο μου φανηκε πολυ ωραιο αλλα φανταζομαι οτι θα θελεις να νιωσεις την ομορφια ενος παραδοσιακου guest house ,πραγμα που συστηνω ανεπιφυλακτα.
εγω ειχα στειλει παμπολα booking enquiry και μου ειχαν απαντησει ΟΛΟΙ.
καλη επιτυχια!!!!

για δωσε πληροφοριες για το προγραμμα των πτησεων σας.

αν βρω κατι αλλο θα ενημερωσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom