Μαδαγασκάρη: η γη των προγόνων

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αφού διαβάσαμε αν η Βιέννη είναι καλοδιακοσμημένη χρονιάρες μέρες κι ενδιαφέρουσα για να την επισκεφθεί κανείς, είπα να αλλάξω ρότα:
Βρήκα αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα βιντεάκια για τη Μαδαγασκάρη (από το αγγλόφωνο Al Jazeera) κι ελπίζω... να τύχουν ενδιαφέροντος αν έχετε υπομονή να τα παρακολουθήσετε στα αγγλικά καθώς δεν έχουν υπότιτλους

[ame="
(1ο μέρος)

[ame="
(2ο μέρος)
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μαδαγασκάρη οτι καλυτερο ταξιδι εχω κανει στη ζωη μου!!
θελετε τουλαχιστον ενα μηνα-να ειναι μη οργανωμενο -εκτος απο τα εισιτήρια το κοστος ειναι μικρο-ενα μαγιο σαγιονάρες μια φωτογραφική και ...φύγατε!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
H μια πήγε Μαδαγασκάρη, ο άλλος Σοκότρα.
Ρένα και Παναγιώτη, όταν μεγαλώσω σε σας θέλω να μοιάσω....:xmas_mrgreen:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

efimar

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
η μαδαγασκαρη ειναι ενα τροπικο νησι απλως με παραλιες και δαση ή εχει και το παραδοσιακο στοιχειο της αφρικης?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
η μαδαγασκαρη ειναι ενα τροπικο νησι απλως με παραλιες και δαση ή εχει και το παραδοσιακο στοιχειο της αφρικης?
εχει οτι ο ταξιδιωτης θελει να δει και να ψαξει......
 

GIOVANA

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μαδαγασκάρη οτι καλυτερο ταξιδι εχω κανει στη ζωη μου!!
θελετε τουλαχιστον ενα μηνα-να ειναι μη οργανωμενο -εκτος απο τα εισιτήρια το κοστος ειναι μικρο-ενα μαγιο σαγιονάρες μια φωτογραφική και ...φύγατε!!
Καλησπἐρα Ρενἀτα!θα ἠθελα να μου δὠσεις μερικἐσ πληροφορἰεσ για το νησἰ!τα πἀρκα αξἰζουν ὀλα να τα επισκεφτεἰ κανεἰς;πχ το Isalo ;υπἀρχει ασφἀλεια στο νησἰ;τι κἀνει κανεἰσ τα βρἀδυα;κανἐνα μπἀρ υπἀρχει πχ;Μἐσω ποιἀς χὠρας εἰχες πἀει;
όλα τα εισιτἠρια που βρἰσκω εἰναι φωτιἀ,εκτὀς μἐσω Παρισιοὐ,που κἀνει 11 ὠρες να φτἀσει και άλλες τρεἰς μἐχρι εκεἰ και μην προσθἐσω και Χανιἀ (εκεἰ μἐνω ) Αθἠνα....μιἀ οδὐσεια!!!Καλό απὀγευμα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
έως να το δει η Ρενατα να σου πω πως εμείς ( Ρενάτα και εγώ) φύγαμε μέσω Μιλάνου με τη air Madagascar και βρήκαμε μια προσφορά το εισιτήριο που μάλλον τώρα δεν θα υπάρχει,δηλαδή, τα 2 εισιτήρια στη τιμή του ενός.....
είχαμε βρει ενα πρακτορείο τοπικό πρακτορείο που μας έκανε το πρόγραμμα που είχαμε επιλέξει. Αποφύγαμε το άκρως τουριστικό Nosy Be κτλ και προτιμήσαμε το San Marie νησάκι που είναι όλα τα λεφτά. ..Το πάρκο Isalo αξίζει όπως αξίζει και το Ranofana.. Ο νότος ήταν λίγο πιο σκληρός και λόγω έλλειψης νερού άλλα με όμορφα άγονα τοπία...
Ολα αυτά βέβαια προ πολλών ετών και πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει όσο αφορα το οδικο δικτυο, ξενοδοχεία υποδομές....αυτα ..
 

GIOVANA

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
έως να το δει η Ρενατα να σου πω πως εμείς ( Ρενάτα και εγώ) φύγαμε μέσω Μιλάνου με τη air Madagascar και βρήκαμε μια προσφορά το εισιτήριο που μάλλον τώρα δεν θα υπάρχει,δηλαδή, τα 2 εισιτήρια στη τιμή του ενός.....
είχαμε βρει ενα πρακτορείο τοπικό πρακτορείο που μας έκανε το πρόγραμμα που είχαμε επιλέξει. Αποφύγαμε το άκρως τουριστικό Nosy Be κτλ και προτιμήσαμε το San Marie νησάκι που είναι όλα τα λεφτά. ..Το πάρκο Isalo αξίζει όπως αξίζει και το Ranofana.. Ο νότος ήταν λίγο πιο σκληρός και λόγω έλλειψης νερού άλλα με όμορφα άγονα τοπία...
Ολα αυτά βέβαια προ πολλών ετών και πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει όσο αφορα το οδικο δικτυο, ξενοδοχεία υποδομές....αυτα ..
Καλησπἐρα lullu.Ευχαριστὠ πολὐ για τις πληροφορἰες!Εγὠ θα πἀω αρχἐς Ιουλἰου.Αν θυμηθεἰς οτιδήποτε να μου πείς!!Καλὀ βρἀδυ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Καλησπἐρα lullu.Ευχαριστὠ πολὐ για τις πληροφορἰες!Εγὠ θα πἀω αρχἐς Ιουλἰου.Αν θυμηθεἰς οτιδήποτε να μου πείς!!Καλὀ βρἀδυ.
..οκ..καληνυχτα και σε εσενα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom