Μαζί για το γαμήλιο

anie

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Με τη βοήθεια σας, ευελπιστώ να εντοπίσω τον κατάλληλο προορισμό για γαμήλιο ταξίδι! Λοιπόν το ταξίδι θα γίνει τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου. Θα μου πείτε από τώρα κοιτάς; Θα σας πω ναι από τώρα! Πρώτον γιατί γύρω στον Δεκέμβρη βγαίνουν κάποιες προσφορές για early booking.
Δεύτερον διότι υποπτεύομαι πως θα με βγάλετε εκτός budget. Αν είναι να ξερω να απελπιστώ από τώρα. Τελευταίο και σημαντικότερο, στο travelstories είμαστε και καταλαβαίνετε την χαρά μου. Θέλω να απολαύσω όλη τη διαδικασία για την οργάνωση ενός τέτοιου ταξιδιού.

Όπως ανέφερα ήδη θα πραγματοποιηθεί αρχές Σεπτέμβρη και το budget για αεροπορικά και διαμονή είναι γύρω στα 1500 το άτομο. Οπωσδήποτε μιλάμε για χώρα εκτός Ευρώπης.

Το ζητούμενο: επαφή με διαφορετική κουλτούρα, εναλλακτικές δραστηριότητες, υπαίθριες αγορές, τοπική κουζίνα, φύση και εξωτικά νερά.

Να προλάβω να επισημάνω πως έχω σχεδόν αποκλείσει: Ταυλανδη ξέρω καλύπτει τα παραπάνω, μα δε θα την επέλεγα για γαμήλιο ταξίδι. Μπαλί, τα έχει όλα αλλά δεν έχει τις παραλίες. Μαλδίβες έχεις τις κατάλληλες παραλίες, μα δεν έχει τα υπόλοιπα.

Αναμένω με αγωνία..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
ζανζιβαρη αλλα δεν ξερω για το μπαγκετ αν φτανει..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Επειδή κι εγώ βρέθηκα στη θέση πρόσφατα, θα σε συμβούλευα να αυξήσεις λίγο το μπάτζετ και να κοιτάξεις και το Μαυρίκιο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
εγω ζανζιβαρη 2 εβδομαδες την εβγαλα με 1500/ατομο, ολα μεσα αλλα οκ μην φανταστεις 5στερα. airbnb και τετοια
 

anie

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
@go2dbeach αυτό με προβληματίζει και εμένα. Ανησυχώ μήπως επιλέξουμε κάποιο που δεν ενδείκνυται λόγω καιρού.

@ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ Για Μαυρίκιο πόσο παραπάνω θα πρέπει να αυξηθεί; το σκεφτόμουν και εγώ ηταν καλή επιλογή;

Κένυα; εξαιρετικά ενδιαφέρουσα πρόταση! Δεν το περίμενα
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Όλα εξαρτώνται από το τι θέλεις. Η διαμονή σου αν είναι ελαστική μπορείς να βρεις κάτι οικονομικο. Το τελικό ποσό δεν μπορεί να στο πει κανείς, ανάλογα τι ψάχνεις.
Άποψη μου είναι να κοιτάξεις όλους τους προορισμούς που είναι κατάλληλοι για το διάστημα που θέλεις. Έχεις παρά πολύ χρόνο έως τότε. Το δεύτερο στάδιο που θα σε συμβούλευα είναι να κάνεις μια ερώτηση σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο και να τους πεις τι ψάχνεις μέχρι 2000.Οταν αυτοί σε συμβουλεύουν εσύ θα ξέρεις μέχρι 1500 τι μπορείς να κάνεις!
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Καλησπέρα! Μπορείς να συνδυάσεις Μπαλί με Gilli Islands. Έτσι θα έχεις και όλα όσα ψάχνεις αλλά και παραλίες.
 

anie

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
@tsampi90 Ναι θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Ειδικά σε αυτήν την περίπτωση που είναι κοντά και συνδιάζονται εύκολα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom