Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Κατεβάζοντας την εφαρμογή IDF Mobolites, βλέπω πως μπορούμε να αγοράσουμε εβδομαδιαία navigo, χωρίς να χρειαστεί να δώσουμε σε κάποιον σταθμό φωτογραφίες και +5 ευρώ για την κάρτα.

Το έχει κάνει κάποιος;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Κατεβάζοντας την εφαρμογή IDF Mobolites, βλέπω πως μπορούμε να αγοράσουμε εβδομαδιαία navigo, χωρίς να χρειαστεί να δώσουμε σε κάποιον σταθμό φωτογραφίες και +5 ευρώ για την κάρτα.

Το έχει κάνει κάποιος;
Πρώτα τσεκαρε αν το κινητό σου είναι συμβατό. Μέχρι πρόσφατα η άυλη κάρτα ίσχυε μόνο για Samsung galaxy και μάλιστα όχι για αυτά που χρησιμοποιούσαν κάρτες Orange. Πρόσφατα νομίζω άλλαξε και πλέον όλα τα Android κινητά με NFC μπορούν να χρησιμοποιηθούν, ενώ τα iphone περιμένουν στην αναμονή για το 2023.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πρώτα τσεκαρε αν το κινητό σου είναι συμβατό. Μέχρι πρόσφατα η άυλη κάρτα ίσχυε μόνο για Samsung galaxy και μάλιστα όχι για αυτά που χρησιμοποιούσαν κάρτες Orange. Πρόσφατα νομίζω άλλαξε και πλέον όλα τα Android κινητά με NFC μπορούν να χρησιμοποιηθούν, ενώ τα iphone περιμένουν στην αναμονή για το 2023.
Δηλαδή ήμουν τόσο τυχερός (έχω Samsung Galaxy) και στο κινητό μου έπαιξε με την πρώτη εδώ και κάνα χρόνο;
 

Petpapou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Δηλαδή ήμουν τόσο τυχερός (έχω Samsung Galaxy) και στο κινητό μου έπαιξε με την πρώτη εδώ και κάνα χρόνο;
Οπότε, εμείς που θα πμαε Χριστούγεννα 2 άτομα ο ένας με Samsung S 22Ultra και ο άλλος με Samsung Note 20 ultra θα είμαστε οκ θεωρείς;
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλησπέρα

Μήπως γνωρίζετε το εισιτήριο Navigo weekly αν έχει κάποιο περιορισμό στο πότε το βγάζεις; Δηλαδή διαβασα ότι είναι διαθέσιμο από Δευτέρα έως Κυριακή. Εγώ θέλω να το βγάλω για Τετάρτη έως Σάββατο. Γίνεται; Ή πρέπει αναγκαστικά να το βγάζεις Σάββατο ή Κυριακή;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα

Μήπως γνωρίζετε το εισιτήριο Navigo weekly αν έχει κάποιο περιορισμό στο πότε το βγάζεις; Δηλαδή διαβασα ότι είναι διαθέσιμο από Δευτέρα έως Κυριακή. Εγώ θέλω να το βγάλω για Τετάρτη έως Σάββατο. Γίνεται; Ή πρέπει αναγκαστικά να το βγάζεις Σάββατο ή Κυριακή;
Μπορείς να τη βγάλεις Τετάρτη
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

Joan02

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!
Αύριο επιστρέφω από Παρίσι μέσω CDG και θέλω να σιγουρευτώ αν η Navigo weekly καλύπτει μεταφορά προς αεροδρόμιο με roissy bus.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom