Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Α οκ, με τρομαξες..
Το τσεκαρα 10 φορες πριν το κλεισω γιατι μου βγηκε 56€ την βραδια ..
Ειμσι φανατικη της hotels.com. Μην ξεχασεις να γραφτεις για να παρεις μια νυχτα δωρο οταν μαζεψεις 10 βραδια.
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Ειμσι φανατικη της hotels.com. Μην ξεχασεις να γραφτεις για να παρεις μια νυχτα δωρο οταν μαζεψεις 10 βραδια.
Έχω συμπληρώσει ήδη 10 !! το δουλεύω Χρόνια κ έχω ξαναπάρει.. Ναι κατά καιρούς μου στέλνει καλές προσφορές..
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.052
Likes
1.597
Ειμσι φανατικη της hotels.com. Μην ξεχασεις να γραφτεις για να παρεις μια νυχτα δωρο οταν μαζεψεις 10 βραδια.
Νομίζω (στις περιπτώσεις που έχεις το ταξίδι σχετικά βέβαιο) ότι είναι καλύτερα να προπληρώνεις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση εξαργυρώνοντας κουπόνι έκπτωσης 10% (είχε μέχρι πέρυσι η NOVA, η Πειραιώς, η Vodafone). Συνεχίζει μόνο η Vodafone με 7%, τρέχει και προσφορά της VISA με 8%. Εμένα με έχει βολέψει πιο πολύ. Και ας έχει χρειαστεί να αλλάξω ημερομηνίες κάποιες φορές, που συνεπάγεται ακύρωση της κράτησης και υποβολή νέας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Νομίζω (στις περιπτώσεις που έχεις το ταξίδι σχετικά βέβαιο) ότι είναι καλύτερα να προπληρώνεις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση εξαργυρώνοντας κουπόνι έκπτωσης 10% (είχε μέχρι πέρυσι η NOVA, η Πειραιώς, η Vodafone). Συνεχίζει μόνο η Vodafone με 7%, τρέχει και προσφορά της VISA με 8%. Εμένα με έχει βολέψει πιο πολύ. Και ας έχει χρειαστεί να αλλάξω ημερομηνίες κάποιες φορές, που συνεπάγεται ακύρωση της κράτησης και υποβολή νέας.
Εχω κανει μια τρελη κρατηση για Λισαβωνα με 60% εκπτωση, η hotels εχει φοβερες προσφορες. Επειδη μαζευω ευκολα τις διανυκτερευσεις, δεν με χαλαει το δωρακι δωματιο.
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Νομίζω (στις περιπτώσεις που έχεις το ταξίδι σχετικά βέβαιο) ότι είναι καλύτερα να προπληρώνεις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση εξαργυρώνοντας κουπόνι έκπτωσης 10% (είχε μέχρι πέρυσι η NOVA, η Πειραιώς, η Vodafone). Συνεχίζει μόνο η Vodafone με 7%, τρέχει και προσφορά της VISA με 8%. Εμένα με έχει βολέψει πιο πολύ. Και ας έχει χρειαστεί να αλλάξω ημερομηνίες κάποιες φορές, που συνεπάγεται ακύρωση της κράτησης και υποβολή νέας.
Συμφωνώ στα λεγόμενα σου, και γω έχω χρησιμοποιήσει το 10% της Πειραιώς. Το ταξίδι δε μπορώ να το θεωρήσω βέβαιο, καθώς με τον covid μπορεί να μας κλείσουν ανα πάσα στιγμή, γι αυτό και επέλεξα χωρίς προπληρωμή, και με δωρεάν ακύρωση.
 
D

Delmem38110

Guest
εμείς χρησιμοποιούμε τη μπουκινγκ μέσω γουιζ (για όποιον ενδιαφέρετε) για να παίρνουμε το 5% πίσω (παλιότερα ήταν 10) σε πίστωση πτήσεων συν οποία έκπτωση τζενιους δίνετε εκείνη τη στιγμή.
αν και αργεί πολύ να δώσει τα χρήματα τώρα τελευταία. ακόμα περιμένουμε του καλοκαιριού.
και βέβαια από Θεσσαλονίκη είναι σχεδόν άχρηστη. έχει αδιάφορες πτήσεις. μάλλον θα το γυρίσουμε σε μπουκινγ απλή γιατί βάζει πολλές πιστώσεις και καλλες.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
έχεις δίκαιο συγνώμη, απλά το έκανα σαν συνέχεια.
εμείς χρησιμοποιούμε τη μπουκινγκ μέσω γουιζ (για όποιον ενδιαφέρετε) για να παίρνουμε το 5% πίσω (παλιότερα ήταν 10) σε πίστωση πτήσεων συν οποία έκπτωση τζενιους δίνετε εκείνη τη στιγμή.
αν και αργεί πολύ να δώσει τα χρήματα τώρα τελευταία. ακόμα περιμένουμε του καλοκαιριού.
και βέβαια από Θεσσαλονίκη είναι σχεδόν άχρηστη. έχει αδιάφορες πτήσεις. μάλλον θα το γυρίσουμε σε μπουκινγ απλή γιατί βάζει πολλές πιστώσεις και καλλες.
Κι εγω μεσω wizz εκλεινα και εβγαλα ολοκληρα εισιτηρια δωρο, βγηκε ταξιδι. Αλλα οι επιβραβευσεις της hotels ειναι διπλασιες και πιο χρησιμες σε διαμονη γιατι ειναι πιο ευελικτες.
 
D

Delmem38110

Guest
Κι εγω μεσω wizz εκλεινα και εβγαλα ολοκληρα εισιτηρια δωρο, βγηκε ταξιδι. Αλλα οι επιβραβευσεις της hotels ειναι διπλασιες και πιο χρησιμες σε διαμονη γιατι ειναι πιο ευελικτες.
θα βγούμε εκτός θέματος αλλά θα το το ρωτήσω. η μπουκινγκ δεν κρατάει αμέσως τα χρήματα μίας κράτησης (τώρα μάλιστα δίνει και επιλογή σε πολλές περιπτώσεις να πληρώσεις μέσω αυτών σε προκαθορισμένη ημερομηνία λίγες μέρες πριν την άφιξη, παρακάμπτοντας εντελώς το ξενοδοχείο που κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετικό) η αιγαίου όμως ακόμα και να είναι με ακύρωση τα παίρνει τα χρήματα νομίζω. τι ισχύει με την χοτελς; ευχαριστώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
θα βγούμε εκτός θέματος αλλά θα το το ρωτήσω. η μπουκινγκ δεν κρατάει αμέσως τα χρήματα μίας κράτησης (τώρα μάλιστα δίνει και επιλογή σε πολλές περιπτώσεις να πληρώσεις μέσω αυτών σε προκαθορισμένη ημερομηνία λίγες μέρες πριν την άφιξη, παρακάμπτοντας εντελώς το ξενοδοχείο που κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετικό) η αιγαίου όμως ακόμα και να είναι με ακύρωση τα παίρνει τα χρήματα νομίζω. τι ισχύει με την χοτελς; ευχαριστώ.
Στη hotels διαλεγεις αν θα πληρωσεις τη στιγμη της κρατησης η εκει. Δεν κραταει νωριτερα τα χρηματα βασει καποιας τακτικης.
Ειμαστε εκτος θεματος αλλα η επιβραβευση 10% που μαλιστα ειναι και επιστρεψιμη αν ακυρωσεις τη δωρεαν νυχτα, που την εξαργυρωνεις οπου θες οποτε θες απεχει παρασαγγες απο το φτωχο 5% σε wizz η ryan
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.603
Likes
9.837
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Επίσης υπάρχει και το Revolut stays, μέσω του app της Revolut που δίνει 7,5% επιστροφή. Το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές και τις 2 φορές είχε την ίδια τιμή με booking, οπότε είχε νόημα η χρησιμοποίηση του.

Update: Το κοίταξα πριν λίγο και πλέον έχει 10% επιστροφή!
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Στη hotels.com
Με εκπτωτικο κωδικο RWD1122 αλλη μια νυχτα δωρο για καθε κρατηση ωστε να συγκεντρωθουν οι 10 νυχτες νωριτερα και να παρει καποιος μια νυχτα δωρο.
Περιοδος διαμονης ως τελος Αυγουστου του 22.
Ο κωδικος γινεται δεκτος με προπληρωμη σε ακυρωσιμες κρατησεις.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Επειδή δεν το ξέρω, μπορεί να είναι βλακεία η ερώτηση, για τη δωρεάν διανυκτέρευση παίζει ρόλο η αξία των 10 πληρωμένων?
Μπορεί κάποιος να συμπληρώσει 10 διαμονές των 20 ευρώ και η δωρεάν να είναι σε 5άστερο των 200?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom