Ιταλία Μιλάνο...η πόλη που διχάζει!!

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Επίσης προτιμήστε να πάτε στα κανάλια μέσω της porta ticinese!!!. Θα περάσετε έτσι από τον San Lorenzo!!.και στο τέρμα θα βρεθείτε πάνω από τα κανάλια, στην κλειστή αλλά και υπαίθρια αγορά με φρούτα λαχανικά, φαγητά, τέλεια!!! Περαντζαδα κατά μήκος και στις γέφυρες των καναλιών, απεριτιβο και ατμόσφαιρα και ηλιοβασιλέματα, ε μετά ελάτε να μου πείτε ότι ΔΕΝ σας άρεσε το Μιλάνο... Μάλλον η πάθηση σας κρίνεται ανίατος!!!
 
Last edited:

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επίσης προτιμήστε να πάτε στα κανάλια μέσω της via Torino k porta ticinese!!!. Θα περάσετε έτσι από τον San Lorenzo!!.και στο τέρμα θα βρεθείτε πάνω από τα κανάλια, στην κλειστή αλλά και υπαίθρια αγορά με φρούτα λαχανικά, φαγητά, τέλεια!!! Περαντζαδα κατά μήκος και στις γέφυρες των καναλιών, απεριτιβο και ατμόσφαιρα και ηλιοβασιλέματα, ε μετά ελάτε να μου πείτε ότι ΔΕΝ σας άρεσε το Μιλάνο... Μάλλον η πάθηση σας κρίνεται ανίατος!!!
Δώσε Μιλανάκι στο λαό!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. στη μουντίλα που βλέπουμε όλοι,
2. Ας είναι το καφεδάκι σωστό, ιταλικό, και ας το πίνω και στον πάτο, no problema! ;)
1. Το εθεσες αριστα...για μια στιγμη νομιζα οτι τη μουντιλα δεν την βλεπετε καν εσεις οι μιλανοφιλοι κ τη βλεπουμε μονο εμεις "οι αλλοι"...
2. Οπωσδηποτε εχει αλλη χαρη να τον πινεις σε μια ηλιολουστη πιατσα του νοτου...;)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Επίσης τυχαία έπεσα πάνω στο museo Mangnii bonomi,στην via Ambrosiana20...Ακουσα μια μουσική.. Και μπαίνω σ έναν μικρό αίθριο χώρο ενός αρχοντικου, τόσο όμορφο!!!,μια κυρία να παίζει φλάουτο!!! και διπλα της ένας ζωγράφος επί τω έργω!!!!!είχε και καθίσματα να παρακολουθήσεις την εκδήλωση...

Και φυσικά όπως προειπωθηκε συνδυάστε το Μιλάνο με το κουκλιστικο μπεργκαμο-η και το αντίστροφο -και λίμνες Κόμο κλπ
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Εγω το Μιλανο το αγαπω, το εχω ξαναγραψει!!! Εχω κλεισει και εγω για ενα τατραημερο το Σεπτεμβρη και (κορονοιου επιτρεποντος!) θα βρεθω στην αγαπημενη μου πολη, 11 χρονια μετα την τελευταια επισκεψη μου!!!
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Εγω το Μιλανο το αγαπω, το εχω ξαναγραψει!!! Εχω κλεισει και εγω για ενα τατραημερο το Σεπτεμβρη και (κορονοιου επιτρεποντος!) θα βρεθω στην αγαπημενη μου πολη, 11 χρονια μετα την τελευταια επισκεψη μου!!!
Σε νορμάλ εποχές, το Μιλάνο, έχει αρκετά πράγμα να δεις και να κάνεις. Είναι ωραία και η επαρχία του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom