Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Χαιρεται!! Διαβαζα στο διαδικτυο τελευταια οτι οι περισσοτερες αεροπορικες εταιρειες δινουν καποια μιλια δωρο στους επιβατες τους , αν αυτοι εχουν χρησιμοποιησει μια εταιρεια γ αρκετα ταξιδια τους!! Για παραδειγμα αν καποιος εχει ταξιδεψει με Αegean πολλες φορες , η Aegean τον επιβραβευει με δωρεαν μιλια, δινωντας του ετσι την ευκαιρια να ταξιδεψει με δωρεαν το εισιτηριο του σε προορισμο της επιλογης του!! Αυτο δεν ξερω αν ισχυει και ποιες ειναι οι προυποθεσεις !! Αν καποιος γνωριζει θα ηθελα ν μ ενημερωσει!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ισχύει αυτο .
πρέπει να έχεις βγάλει κάρτα miles bonus λές τον κωδικό σου οταν κάνεις chekkin και περνάνε τα μίλια σου αυτομάτως.οταν τώρα συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μιλίων έχεις εισιτήριο δωρεάν σε όποιο μέρος της ελλάδας πετάει η ανάλογη εταιρεία.
πρόσφατα με ειδοποιήσαν οτι έχω ένα τέτοιο και μπορώ να το χρησιμοποιήσω οποτε θέλω,
τέλος του μήνα θα αλλάξουν και την κάρτα με καινούρια.
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ισχύει αυτο .
πρέπει να έχεις βγάλει κάρτα miles bonus λές τον κωδικό σου οταν κάνεις chekkin και περνάνε τα μίλια σου αυτομάτως.οταν τώρα συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μιλίων έχεις εισιτήριο δωρεάν σε όποιο μέρος της ελλάδας πετάει η ανάλογη εταιρεία.
πρόσφατα με ειδοποιήσαν οτι έχω ένα τέτοιο και μπορώ να το χρησιμοποιήσω οποτε θέλω,
τέλος του μήνα θα αλλάξουν και την κάρτα με καινούρια.
Α! Μαλιστα!! Αυτο συμβαινει σε καθε εταιρεια? Α και κατι ακομα το δωρεαν εισιτηριο ειναι μονο για πτησεις εσωτερικου??
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
^Ναι σε κάθε εταιρία. Ναιι υπάρχουν και δωρεάν εισιτήρια εξωτερικού απλά πρέπει να μαζέψεις τα ανάλογα μίλια...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Και σε καθε περιπτωση το δωρεαν αναφερεται στην αξια του ναυλου ενω τους φορους τους πληρωνεις κανονικα!
Επίσης αναλογα την εταιρεια, τα δωρεαν εισητηρια μπορει να υποκεινται σε περιορισμους
πχ στην aegean δεν μπορεις να εξαργυρωσεις τα μιλια σου για να ταξιδεψεις στις αργιες, τριημερα κλπ
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αν έχεις κρατήσει τα αποκόματα των εισιτηρίων ή έχεις τις κρατήσεις μπορείς να τα περάσεις...
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Αν έχεις κρατήσει τα αποκόματα των εισιτηρίων ή έχεις τις κρατήσεις μπορείς να τα περάσεις...
Τελεια!! Τα εχω!! Να ναι καλα η λοξα μου με συλλογες εισιτηριων απο τα μερη που εχω παει!! Σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!! Καλα να περνας!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
τέλος του μήνα θα αλλάξουν και την κάρτα με καινούρια.
Αν δεν κάνω λάθος οι παλιές κάρτες δεν καταργήθηκαν από 30/6 και πλέον ισχύουν οι καινούργιες; Ωστόσο ούτε η δική μου έχει έρθει και αναρωτιέμαι πότε θα τις στείλουν, όταν έγινα μπλε μέλος στην Aegean για πρώτη φορά, η κάρτα μου ήρθε εντός 2 εβδομάδων, παρ' όλα αυτά έχω ακούσει ότι γενικά αυτό είναι εξαίρεση και ότι αργούν πολύ να τις στείλουν. Φοβάμαι ότι με τη μαζική αντικατάσταση καρτών με το νέο σύστημα της Star Alliance, οι κάρτες όλων θα αργήσουν πολύ να σταλούν.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
σήμερα ήρθε η δική μου ;)
και πολλοί γνωστοί μου την έλαβαν την προηγούμενη εβδομάδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.165
Μηνύματα
882.646
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom