Νέα Λειτουργία - Σελιδοδείκτες

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μία από τις νέες λειτουργίες που έχουμε στο φόρουμ μετά την αναβάθμιση είναι οι Σελιδοδείκτες, ή όπως λένε και στο χωριό μου bookmarks.

Οι σελιδοδείκτες σας δίνουν τη δυνατότητα να αποθηκεύετε κάθε χρήσιμο μήνυμα που συναντάτε μέσα στο φόρουμ και θέλετε να έχετε γρήγορη πρόσβαση χωρίς να πρέπει να το ξαναψάξετε αργότερα. Έτσι μπορείτε να δημιουργήσετε μια δική σας "συλλογή" από χρήσιμα μηνύματα από διάφορες ενότητες του φόρουμ, και μάλιστα μπορείτε ακόμα και να τα ταξινομήσετε όπως θέλετε.

Δουλεύει ως εξής: στην μπάρα κάθε μηνύματος μέσα στο φόρουμ, στο πάνω δεξιά μέρος δίπλα στον αριθμό του μηνύματος υπάρχει ένα συμβολάκι που μοιάζει με -το μαντέψατε- σελιδοδείκτη:


bookmark.JPG




Κάνετε κλικ σε αυτό το κουμπάκι, και ο σελιδοδείκτης σας αποθηκεύθηκε άμεσα. Ταυτόχρονα θα ανοίξει ένα μικρό παραθυράκι που θα σας ρωτήσει αν θέλετε να σημειώσετε κάποια πληροφορία για το συγκεκριμένο μήνυμα, αλλά και αν θέλετε να το ταξινομήσετε σε κάποια κατηγορία.

Μπορείτε να βλέπετε τη λίστα με όλους τους σελιδοδείκτες σας πηγαίνοντας στο κουμπάκι του προφίλ σας πάνω δεξιά και κάνοντας κλικ στο tab "σελιδοδείκτες" που βγαίνει δίπλα στον πίνακα ελέγχου.

Είμαι βέβαιος ότι η λειτουργία αυτή θα σας φανεί πολύ χρήσιμη, αν έχετε σχόλια ή χρειάζεστε βοήθεια γράψτε εδώ. :)
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Μία από τις νέες λειτουργίες που έχουμε στο φόρουμ μετά την αναβάθμιση είναι οι Σελιδοδείκτες, ή όπως λένε και στο χωριό μου bookmarks.

Οι σελιδοδείκτες σας δίνουν τη δυνατότητα να αποθηκεύετε κάθε χρήσιμο μήνυμα που συναντάτε μέσα στο φόρουμ και θέλετε να έχετε γρήγορη πρόσβαση χωρίς να πρέπει να το ξαναψάξετε αργότερα. Έτσι μπορείτε να δημιουργήσετε μια δική σας "συλλογή" από χρήσιμα μηνύματα από διάφορες ενότητες του φόρουμ, και μάλιστα μπορείτε ακόμα και να τα ταξινομήσετε όπως θέλετε.

Δουλεύει ως εξής: στην μπάρα κάθε μηνύματος μέσα στο φόρουμ, στο πάνω δεξιά μέρος δίπλα στον αριθμό του μηνύματος υπάρχει ένα συμβολάκι που μοιάζει με -το μαντέψατε- σελιδοδείκτη:


View attachment 286150



Κάνετε κλικ σε αυτό το κουμπάκι, και ο σελιδοδείκτης σας αποθηκεύθηκε άμεσα. Ταυτόχρονα θα ανοίξει ένα μικρό παραθυράκι που θα σας ρωτήσει αν θέλετε να σημειώσετε κάποια πληροφορία για το συγκεκριμένο μήνυμα, αλλά και αν θέλετε να το ταξινομήσετε σε κάποια κατηγορία.

Μπορείτε να βλέπετε τη λίστα με όλους τους σελιδοδείκτες σας πηγαίνοντας στο κουμπάκι του προφίλ σας πάνω δεξιά και κάνοντας κλικ στο tab "σελιδοδείκτες" που βγαίνει δίπλα στον πίνακα ελέγχου.

Είμαι βέβαιος ότι η λειτουργία αυτή θα σας φανεί πολύ χρήσιμη, αν έχετε σχόλια ή χρειάζεστε βοήθεια γράψτε εδώ. :)
Τέλεια η νέα λειτουργία. Σίγουρα θα μας προσανατολισει σε εξατομικευμενη οργάνωση. Αν θα γινόταν να είχαμε πρόσβαση στους σελιδοδείκτες μας πχ από κουμπάκι δίπλα στις ειδοποιήσεις θά ήταν ακόμη πιο τέλειο.
εμένα το κουμπάκι με τα νέα μηνύματα δεν με βοηθά. Ο μετρητής του τώρα γράφει 1366, παντα μου ήτανε άχρηστη αυτή η πληροφορία γιατί δεν διαβάζω οποιοδήποτε θέμα. Άρα ίσως αν υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξουμε εμείς πόια κουμπιά ως συντομεύσεις εμφανίζονται θα ήταν ότι καλύτερο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τέλεια η νέα λειτουργία. Σίγουρα θα μας προσανατολισει σε εξατομικευμενη οργάνωση. Αν θα γινόταν να είχαμε πρόσβαση στους σελιδοδείκτες μας πχ από κουμπάκι δίπλα στις ειδοποιήσεις θά ήταν ακόμη πιο τέλειο.
Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα κι'εγώ, αλλά θέλω να δω πρώτα πόσο θα χρησιμοποιηθεί η λειτουργία των σελιδοδεικτών, πριν προσθέσω ένα έξτρα κουμπί αποκλειστικά γι'αυτούς.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
για το μήνυμα που βάζουμε σελιδοδείκτη πηγαίνει κάποια ενημέρωση στο μέλος που έχει αναρτήσει το μήνυμα?λογικά όχι γιατί είναι άσκοπη, απλά ρωτάω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Όχι, όπως σωστά μάντεψες είναι άσκοπο κάτι τέτοιο. Οι σελιδοδείκτες έχουν σκοπό να αποτελέσουν προσωπικό χώρο οργάνωσης χρήσιμων μηνυμάτων για τα μέλη, οπότε τέτοιες ειδοποιήσεις δεν θα υπάρχουν. :)
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
160
Likes
1.205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα ήταν εύκολο να εμφανίζονται οι διαθέσιμες ετικέτες που έχουνε βάλει ώστε να φιλτράρουν με αυτές? Ετσι θα μπορούμε πιο εύκολα να περιορίσουμε την αναζήτηση των σελιδοδεικτων όταν αυτοί πιθανότατα γίνουν πάρα πολλοί για να θυμάσαι αν τους ταγκαρες με το όνομα της χώρας η της πόλης ή του μέλους η whatever? Καλά ιδανικό θα ήταν εκτός αυτού να έχουν και autocomplete αλλά λογικά θα θέλει αρκετή δουλειά οποτε και μόνο το παραπάνω θα βοηθούσε πολύ.

// καλά και για να μην γκρινιάζω μόνο τέλεια είναι η προσθήκη της συγκεκριμένης λειτουργίας.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Θα ήταν εύκολο να εμφανίζονται οι διαθέσιμες ετικέτες που έχουνε βάλει ώστε να φιλτράρουν με αυτές?
Έχει φίλτρα με την ετικέτα...
aaa.jpg

Επίσης όταν έχεις βάλει κάποια ετικέτα. Την επόμενη φορά που θα προσθέσεις Σελιδοδείκτη αν πας στο πεδίο θα σου φορτώσει τη λίστα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
καλο πολυ καλο..
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
160
Likes
1.205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχει φίλτρα με την ετικέτα...
View attachment 286160
Επίσης όταν έχεις βάλει κάποια ετικέτα. Την επόμενη φορά που θα προσθέσεις Σελιδοδείκτη αν πας στο πεδίο θα σου φορτώσει τη λίστα.
My bad, το φίλτρο το είχα δει αλλα δεν μου εμφάνιζε τα tags μου σαν διαθέσιμα επειδή αποτι φαίνεται δεν είχαν γίνει apply στο bookmark.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Πολύ ωραία αυτή η λειτουργία...σίγουρα θα βοηθήσει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom