ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Ppetran

Member
Μηνύματα
101
Likes
12
Καλησπέρα. Τελικά να ξοδέψεις μια ημέρα σε Woodbury αξίζει?
Αν ναι:
1. Πως πάμε (για 4 άτομα)?
2. Πόσο καθόμαστε?
3. Μάρκες που πραγματικά αξίζει να ψάξουμε για προσφορές/ποιότητα?
4. Τι αξίζει να αγοράσουμε?
5. Οτιδήποτε άλλο?
Αν όχι:
1. Εναλλακτικά μαγαζιά μέσα στην Ν.Υ? Πού?
2. Τι αξίζει να δούμε/αγοράσουμε και από που?
Ευχαριστώ.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Λοιπόν εμένα μου άρεσε πολύ το Woodbury..εμείς πήγαμε με λεωφορείο που καλυπτόταν από την κάρτα explorer των 5,7η 10 αξιοθέατων..πας πρωί με λεωφορείο κ σε γυρνάει μεσημέρι αργά. Γύρω στο 8ωρο..τα αμερικανικά είναι φτηνότερα..οι άλλες ευρωπαϊκές μικρή διαφορά..από πολυκαταστήματα μου άρεσε το century 21 νομίζω το έλεγαν..να φας στο Dallas BBQ αμερικανιες..
 
Last edited:

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα. Τελικά να ξοδέψεις μια ημέρα σε Woodbury αξίζει?
Αν ναι:
1. Πως πάμε (για 4 άτομα)?
2. Πόσο καθόμαστε?
3. Μάρκες που πραγματικά αξίζει να ψάξουμε για προσφορές/ποιότητα?
4. Τι αξίζει να αγοράσουμε?
5. Οτιδήποτε άλλο?
Αν όχι:
1. Εναλλακτικά μαγαζιά μέσα στην Ν.Υ? Πού?
2. Τι αξίζει να δούμε/αγοράσουμε και από που?
Ευχαριστώ.
1. Eγώ όταν πήγα χρησιμοποίησα τα λεωφορεία Coach USA. Το βρήκα περισσότερο πρακτικό γιατί έχει πολλά δρομολόγια κάθε μέρα. Τώρα μάλιστα αγοράζεις και online το εισιτήριο. Τότε αναχωρούσανε απο το Port Authority bus station. Εχει κάποιομικρό κόστος παραπάνω αλλά δεν σε αναγκάζει να φύγεις νωρίς απο εκεί

https://web.coachusa.com/shortline/...ageName=&nt=/ss.listing.asp&cbid=655087262932

2. Ολη μέρα

3. Εχει πάρα πολλά μαγαζιά και φυσικά μάρκες.

Τips: στην είσοδο υπάρχει το visitors center, όπου εκεί μπορείτε να πάρετε κουπόνια με 10% έκπτωση σε αρκετά καταστήματα.
Υπάρχουν ειδικά καροτσάκια (ρωτήστε να σας πουν πού θα τα βρείτε) για να μην κουβαλάτε σακκούλες στα χέρια.
Πάρτε μαζί σας (αν δεν θέλετε να αγοράσετε έξτρα) βαλιτσάκι για να τοποθετήσετε τις αγορές σας και να μην κουβαλάτε όταν θα αφήσετε το ειδικό καροτσάκι.

Η ΝΥ είναι μιά απέραντη αγορά. Σε κάθε κατάστημα θα βρείτε και ευκαιρίες.

Τα Macy's έχουν 10% έκπτωση για ξένα διαβατήρια, ρωτήστε στο κατάστημα πού θα πάρετε το κουπόνι.

Υπάρχει μια "γειτονιά" που έχει καταστήματα με αρώματα πχ Perfume Americana 11 W 30th St, New York, NY 10001. Εκει έχει πάμφηνα αμερικάνικες κολώνιες (οι ευρωπαικές δεν είναι φτηνές)

Το κατάστημα Marshall's ειναι μαγαζιά outlet για διάφορες μάρκες, πολύ καλές τιμές σε ότι βρεις

https://www.google.com/search?clien...!1d40.75133751229245!2d-73.9262267462891!5i13
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ρε παιδια, μονο εγω βρηκα στο century 21 καλυτερες προσφορες και μεγαλυτερη ποικιλια απ οτι στο woodbury?
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
101
Likes
12
Καλησπέρα. Στο επερχόμενο ταξίδι στην ΝΥ ηθελα να ρωτήσω σχετικά με πρόγραμμα τοπικής τηλεφωνίας/δεδομένων. Τι προτείνετε?
Βρήκα το πρόγραμμα Τ-mobile για 21 ημέρες με 30$ για 1000 λεπτά ομιλίας και 2GB of 4G LTE data και απεριοριστα δεδομένα. Τι λέτε?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα. Στο επερχόμενο ταξίδι στην ΝΥ ηθελα να ρωτήσω σχετικά με πρόγραμμα τοπικής τηλεφωνίας/δεδομένων. Τι προτείνετε?
Βρήκα το πρόγραμμα Τ-mobile για 21 ημέρες με 30$ για 1000 λεπτά ομιλίας και 2GB of 4G LTE data και απεριοριστα δεδομένα. Τι λέτε?
Σε τέτοιες τιμές κυμαίνονται γενικά οπότε μια χαρά το βρίσκω.
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα. Στο επερχόμενο ταξίδι στην ΝΥ ηθελα να ρωτήσω σχετικά με πρόγραμμα τοπικής τηλεφωνίας/δεδομένων. Τι προτείνετε?
Βρήκα το πρόγραμμα Τ-mobile για 21 ημέρες με 30$ για 1000 λεπτά ομιλίας και 2GB of 4G LTE data και απεριοριστα δεδομένα. Τι λέτε?
Να ρωτήσω, αυτό το πρόγραμμα από πού το αγοράζεις??Αν το επιλέξω κι εγώ ταιριάζει η κάρτα με αυτό το πρόγραμμα σε τηλέφωνο samsung ή πρέπει να αγοράσεις και τηλέφωνο??
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Να ρωτήσω, αυτό το πρόγραμμα από πού το αγοράζεις??Αν το επιλέξω κι εγώ ταιριάζει η κάρτα με αυτό το πρόγραμμα σε τηλέφωνο samsung ή πρέπει να αγοράσεις και τηλέφωνο??
Θα πας σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στη νέα Υόρκη π.χ. t- mobile θα αγοράσεις μια κάρτα sim με ότι πακέτο σε βολεύει και θα την βάλει στο κινητό σου. Προσοχή κάποια κινητά ευρωπαϊκά για να δουλέψουν Αμερική πρέπει να κάνεις κάποια προεργασια να ρωτήσεις εδώ πριν πας εκει
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Τι εννοείς ακριβώς;
Αυτό που διάβασες εννοώ. Το κινητό μου s10 samsung είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών και το manual αναφέρει πως για να δουλέψει Αμερική πρέπει να γίνει μια συγκεκριμένη κλήση σε κάποιον αριθμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom