Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
537
Likes
2.746
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Καλησπέρα στην παρέα, έχω μια κοινωνική υποχρέωση (γάμος) στην Μόσχα μέσα Ιουνίου. Το ζευγάρι είναι ξένοι και οι δύο, πολύ καλοί μας φίλοι και από πέρσι προσπαθούν να παντρευτούν εκεί. Φέτος ελπίζουν ότι θα τα καταφέρουν. Η ερώτηση είναι η εξής, υπάρχει κανένας μάντης στο φόρουμ για να μου απαντήσει αν θα γίνει ο γάμος και αν θα μπορέσουμε να ταξιδέψουμε εκεί; :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλησπέρα στην παρέα, έχω μια κοινωνική υποχρέωση (γάμος) στην Μόσχα μέσα Ιουνίου. Το ζευγάρι είναι ξένοι και οι δύο, πολύ καλοί μας φίλοι και από πέρσι προσπαθούν να παντρευτούν εκεί. Φέτος ελπίζουν ότι θα τα καταφέρουν. Η ερώτηση είναι η εξής, υπάρχει κανένας μάντης στο φόρουμ για να μου απαντήσει αν θα γίνει ο γάμος και αν θα μπορέσουμε να ταξιδέψουμε εκεί; :)
Μάντης δεν είμαι αλλά ο @Yorgos που νομίζω είναι ακόμη εκεί είπε ότι γενικά είναι πολύ χαλαρά τα πράγματα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.443
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μάντης δεν είμαι αλλά ο @Yorgos που νομίζω είναι ακόμη εκεί είπε ότι γενικά είναι πολύ χαλαρά τα πράγματα.
Έως ανύπαρκτα μέτρα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τους γάμους, αλλά με ανοιχτά θέατρα και... στριπτιτζαδικα φαντάζομαι θα επιτρέπονται
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Έως ανύπαρκτα μέτρα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τους γάμους, αλλά με ανοιχτά θέατρα και... στριπτιτζαδικα φαντάζομαι θα επιτρέπονται
Με ανοιχτά τα στριπτιτζαδικα το μπάτσελορ είναι εξασφαλισμένο :haha: ποιος νοιάζεται για τον γάμο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
μολις ακυρωθηκε και αυτο το ταξιδι στην μαλτα,ηταν για 4 μαιου με 8 μαιου 2021,ε δεν περιγραφω αλλο,κουραστηκα και μονο που το γραφω...επιστροφη χρηματων,ας ελπισουμε,απο περσυ δλδ,με voucher και ξανα μανα voucher που δεν ειχε επιστραφει τιποτα,μονο ακυρωσεις,να ελπιζω ή να το ξεχασω θα πετουσαμε με ryanair.....ευτυχως το ξενοδοχειο ηταν με δωρεαν ακυρωση αυτη τη φορα.
Απο περσι σας λεω παρτε τα λεφτα και οχι τα voucher.
Ολοι το πολυ κανενα πλοιο για Ιταλια θα παρουμε το 2021, απορω γιατι ταλαιπωρειστε.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Απο περσι σας λεω παρτε τα λεφτα και οχι τα voucher.
Ολοι το πολυ κανενα πλοιο για Ιταλια θα παρουμε το 2021, απορω γιατι ταλαιπωρειστε.
εστειλα αιτημα επιστροφης χρηματων,οπως ειχε τη δυνατοτητα δλδ,το θεμα ειναι θα τα παρουμε;απο περσυ παλευω,με επιστροφες που δεν ειδα και τις εκανα voucher για να μην χασω εντελως οτι εδωσα κι ειναι κριμα δλδ.δεν μου εχουν στειλει καποιο e mail απ την ryanair στην αναμονη και παλι και τα νευρα μου κροσια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
εστειλα αιτημα επιστροφης χρηματων,οπως ειχε τη δυνατοτητα δλδ,το θεμα ειναι θα τα παρουμε;απο περσυ παλευω,με επιστροφες που δεν ειδα και τις εκανα voucher για να μην χασω εντελως οτι εδωσα κι ειναι κριμα δλδ.δεν μου εχουν στειλει καποιο e mail απ την ryanair στην αναμονη και παλι και τα νευρα μου κροσια.
Σε ενα τριμηνο τα πηρα εγω. Τα voucher ειναι σαν κινουμενη αμμος, πεφτεις ολο και πιο βαθια στα νεα ποσα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Σε ενα τριμηνο τα πηρα εγω. Τα voucher ειναι σαν κινουμενη αμμος, πεφτεις ολο και πιο βαθια στα νεα ποσα.
δεν εχεις αδικο σ αυτο,καθε ταξιδι ειναι και μια προσθηκη-διαφορά χρηματων προς τα πανω εννοηται...πρωτο ταξιδι ηταν να γινει περσυ 1 απριλη για ουγγαρια,ακυρωθηκε,μετα κλεισαμε ξανα για ουγγαρια καλοκαιρακι,ξαναακυρωθηκε,λεω οκ θα παμε μαλτα τελος αυγουστου,ακυρωθηκε και κλεινω μαλτα και τωρα ξανα ακυρωθηκε,η κορη μου ειχε πλακα,που απ την πρωτη ακυρωση ειχε χασει ελπιδες και εγω το παλευα...αλλα ως εδω...δε θα πρεπε να ειχε ερθει μια απαντηση ομως εκ μερους της ryanair?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
δεν εχεις αδικο σ αυτο,καθε ταξιδι ειναι και μια προσθηκη-διαφορά χρηματων προς τα πανω εννοηται...πρωτο ταξιδι ηταν να γινει περσυ 1 απριλη για ουγγαρια,ακυρωθηκε,μετα κλεισαμε ξανα για ουγγαρια καλοκαιρακι,ξαναακυρωθηκε,λεω οκ θα παμε μαλτα τελος αυγουστου,ακυρωθηκε και κλεινω μαλτα και τωρα ξανα ακυρωθηκε,η κορη μου ειχε πλακα,που απ την πρωτη ακυρωση ειχε χασει ελπιδες και εγω το παλευα...αλλα ως εδω...δε θα πρεπε να ειχε ερθει μια απαντηση ομως εκ μερους της ryanair?
Θα ερθει αλλα θελει λιγες μερες.
Νομιζω οτι στο πρωτο voucher που εξαργυρωσα για να ακυρωθει παλι η πτηση καταλαβα πως απο τα δρομολογια που ανακοινωνονται δεν θα γινουν ουτε τα μισα, αλλα λειτουργουν ως ενεσεις ρευστοτητας για να παιρνουμε πισω τα λεφτα οσοι τα ζητησαμε. Αυτη ειναι η γνωμη μου, μπορει να κανω λαθος, αλλα εχει πεταξει πολυς κοσμος με πτηση απο εξαργυρωμενο voucher ενα χρονο τωρα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
2η δοση εμβολιου εκπ/κων Ιουλη για ολους τους συνταξιδιωτες, Μαλτα Δεκαπενταυγουστο, μολις κλειστηκε. Οι ημερομηνιες εκαψαν την Ισλανδια δυστυχως. @Sassenach77 δεν ηταν γραφτο τελικα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom