Νεκροταφεια του κοσμου

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Το νεκροταφείο στο Δουβλίνο. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βγάλω αρκετές φωτογραφίες γιατί αφενός είχε πολύ κόσμο (πέσαμε και σε κηδεία) και αφετέρου είχε σκιαχτεί το boyfriend και γκρίνιαζε :p
 

Attachments

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αντιγράφω από την ιστορία για την Socotra που... ακόμα δεν έχει oλοκληρωθεί:

Λίγες εκατοντάδες μέτρα αφότου είχαμε εγκαταλείψει το ακρωτήρι, το αετίσιο καρντάσικο μάτι του babaduma εντόπισε κάτι. Εγώ στη κοσμάρα μου χαζεύοντας την εξωπραγματική βλάστηση κοψοχολιάστηκα όταν το αμάξι ακινητοποιήθηκε στο επιτακτικό «στοπ» του baba προς τον οδηγό.
«Τι είναι αυτά;» ρώτησε απορημένος υποδεικνύοντας μια σειρά μικρών αναχωμάτων, με πέτρες γύρω-γύρω, που πάνω τους είχαν κάποια κοράλλια στα οποία είχαν σκαλιστεί αραβουργήματα.
«Είναι παλιό νεκροταφείο» μας απαντά, αφήνοντάς μας άφωνους.
Επιτύμβιες επιγραφές από κοράλλια;
Κορμιά να αναπαύουν αιώνια το πνεύμα τους υπό τον ασίγαστο παφλασμό των κυμάτων;
19923-1413030702-30912b3fcac5c7685bc9432b3775153b.jpg


19922-1413030683-48896e4dcb34b06ab38d38110cee38db.jpg
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αχ εγώ έχω ονειρευτεί να με κάψουνε. Το δηλώνω και τώρα δημόσια, αν δε με φάει κανένας καρχαρίας εκεί που με σέρνουν, να ξέρετε ε! :)
(και τις στάχτες εννοείται στο θερμαικό )
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
ωωω...... Τι νεκροταφεια Αρμενιας, Παλμε (λέγε με εμπορο όπλων/βουτηγμενο μέχρι το κοκαλο στην παρανομία και συνδεδεμένο με Μαφία) , αρχαγγελων, βουδιστων, κλπ βάλατε, ΑΛΛΑ παραλειψατε εναν σημαντικό τάφο (για χλευασμό φυσικά). Και δεν ειναι άλλος απο :.........τον τάφο του Ινδού. Το μοναδικό σούργελο/ταφικό μνημείο παγκοσμίως που προκαλεί τον γέλωτα:

 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
@underwater κάνεις συχνά τσάρκες στο Α?:D:D Δηλαδή παίρνεις την φωτογραφική και χαλαρώνεις εκεί?:D
Θα ήθελα να με πάρεις μαζί σου όταν θα έρθω!Βέβαια η παρέα μου δεν ξέρω αν θα μας ακολουθήσει:p
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
@underwater κάνεις συχνά τσάρκες στο Α?:D:D Δηλαδή παίρνεις την φωτογραφική και χαλαρώνεις εκεί?:D
Θα ήθελα να με πάρεις μαζί σου όταν θα έρθω!Βέβαια η παρέα μου δεν ξέρω αν θα μας ακολουθήσει:p
:haha::haha:
Να πάμε, να πάμε! :D
Δεν θα μας ακολουθήσει; Πού θα βρει καλύτερα; :p
Πλάκα-πλάκα, αν σε ψήνουν κατι τέτοια, σου εχω πρόταση της ίδιας φιλοσοφίας σε λίγο καιρό που θα ανέβω! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom