Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ω πολύ καλές επιλογές. Το Vin Doux είναι γλυκό και από τα αγαπημένα μου. Το Ψηλές Κορφές επίσης πολύ καλό λευκό ξηρό. Επίσης στα αγαπημένα από ξηρά.
Το Σελάνα είναι όντως ροζέ, ημίξηρο, πολύ καλό και πολύ βελτιωμένο σε σχέση με παλιά. Επίσης αγαπημένο (τι στο καλό πια?).
Χωρίς πλάκα ένα από αυτά τα τρία παραγγέλνω όταν βγω και θέλω κρασί.

Εύγε νέε μου!
Πιστεύω ότι θα αρέσουν και στους υπόλοιπους που θα τα πίνουν. 😁
Καλό καλοκαίρι να έχουμε, να δω πότε θα καταφέρουμε να γνωρίσουμε και τη Σάμο..
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Το γαμοπίλαφο (γαμάει) πάντως υπερτερεί της γουρνοπούλας, όλα κι όλα.
Εγω παντως τη μια και μοναδικη φορα που εφαγα γαμοπιλαφο ηταν στο Κυπαρίσσι Λακωνιας και δεν καταλαβα οτι ηταν γιδα ( μυρωδια) αλλιως ακομα θα ετρεχα....
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πιστεύω ότι θα αρέσουν και στους υπόλοιπους που θα τα πίνουν. 😁
Καλό καλοκαίρι να έχουμε, να δω πότε θα καταφέρουμε να γνωρίσουμε και τη Σάμο..
ΑΜΕΣΑ! Μη στερείς από τα μάτια σου τόση μαζεμένη ομορφιά! (οκ σταματάω)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
ΑΜΕΣΑ! Μη στερείς από τα μάτια σου τόση μαζεμένη ομορφιά! (οκ σταματάω)
Τι να κάνω...Όσο μέναμε Ρόδο, ίσα που προλάβαμε τα Δωδεκάνησα πλην Αστυπάλαιας. Και μέσω Τουρκίας πήγαμε Χίο.
Θα έρθουμε Οκτώβρη πιθανότατα, λέω εγώ. :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εγω παντως τη μια και μοναδικη φορα που εφαγα γαμοπιλαφο ηταν στο Κυπαρίσσι Λακωνιας και δεν καταλαβα οτι ηταν γιδα ( μυρωδια) αλλιως ακομα θα ετρεχα....
Αχ αυτή η νέα γενιά!!!! Και φαντάσου ψάχνουν μυρωδιά γίδας σε φαγητό που τις περισσότερες
φορές γίνεται με ζυγούρι παρά με γίδα.
Μακάρι να βρίσκαμε μια παλιόγιδα συνταξιούχα να κάνεις γαμοπίλαφο , να το αφήσεις ώρες να σιγοβράζει και να προσθέσεις και καμιά γριά κότα πακέτο.
Αμ βέβαια είστε η γενιά του ΠΑΣΟΚ :p:p που τους γάμους τους τους κάνει στα Παρίσια παρέα με
τον Άκη (όχι τον Πετρετζίκη τον άλλον) , που να ξέρετε από γαμοπίλαφα. :haha:
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αχ αυτή η νέα γενιά!!!! Και φαντάσου ψάχνουν μυρωδιά γίδας σε φαγητό που τις περισσότερες
φορές γίνεται με ζυγούρι παρά με γίδα.
Μακάρι να βρίσκαμε μια παλιόγιδα συνταξιούχα να κάνεις γαμοπίλαφο , να το αφήσεις ώρες να σιγοβράζει και να προσθέσεις και καμιά γριά κότα πακέτο.
Αμ βέβαια είστε η γενιά του ΠΑΣΟΚ :p:p που τους γάμους τους τους κάνει στα Παρίσια παρέα με
τον Άκη (όχι τον Πετρετζίκη τον άλλον) , που να ξέρετε από γαμοπίλαφα. :haha:
Moltes gràcies για τα καλα σας λογια 😊
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
ΑΜΕΣΑ! Μη στερείς από τα μάτια σου τόση μαζεμένη ομορφιά! (οκ σταματάω)
Εχει ανοιξει και νεο travelwar για το Ιονιο. Πηγαινε πες τους και εκει για την Σαμο που μου θελουν και Ιονια! :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Θα 'θελα να 'ξερα αν εξαιρούνταν της ψηφοφορίας όσοι έχουν δεσμούς με το ένα ή με το άλλο μερος ή αυτούς που διαμένουν χρόνια σε κάποιο απο τα 2 ποιο άραγε θα ηταν το αποτέλεσμα;;;
σαν την eurovision ένα πράγμα..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εχει ανοιξει και νεο travelwar για το Ιονιο. Πηγαινε πες τους και εκει για την Σαμο που μου θελουν και Ιονια! :)
Α, γειά σου. Εύγε νέε μου. Αιγαίο πάνω απ΄όλα. Ιόνια με παγωμένες θάλασσες, παγώνουν τα β.ζιά σου και τα άλλα γίνονται μέγεθος στραγάλι απ τα κρύα τα νερά. :xalara: :xalara:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Μακάρι να βρίσκαμε μια παλιόγιδα συνταξιούχα να κάνεις γαμοπίλαφο , να το αφήσεις ώρες να σιγοβράζει και να προσθέσεις και καμιά γριά κότα πακέτο.
Εξαρχεια, γωνια Χαριλαου Τρικουπη και Καλλιδρομιου, καθε εβδομαδα εχει ο κρεοπωλης.
Η πιο ΜΗ ΠΑΣΟΚ περιοχη της χωρας τιμα την παραδοση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom