Πηλιο για καλοκαιρι?

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
?????
χρονια τωρα λεω να επισκεφτω το πηλιο..εχει καμια 15 χρονιαπου εχω παει οποτε ασχετη με την περιοχη!!:pπου θα μου προτεινατενα συνδυαζει κ βουνο κ θαλασσα σε κοντινες αποστασεις?πορταρια μακρυνιτσα ειναι ωραια?περιμενω γνωμες!!!!:)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
χρονια τωρα λεω να επισκεφτω το πηλιο..εχει καμια 15 χρονιαπου εχω παει οποτε ασχετη με την περιοχη!!:pπου θα μου προτεινατενα συνδυαζει κ βουνο κ θαλασσα σε κοντινες αποστασεις?πορταρια μακρυνιτσα ειναι ωραια?περιμενω γνωμες!!!!:)
Μια χαρά μέρη αλλά μακριά άπό τις καλύτερες παραλίες της περιοχής.
Το πιο δημοφιλες καλοκαιρινό θέρετρο είναι ο Αι Γιάννης, όπου έχει δυο μεγάλες και όμορφες παραλίες, την ομώνυμη και το Παπα Νερό.
Εκει έχεις πολλές επιλογές για διαμονή (ακόμη και πάνω στο κύμα) και φαγητό. Εκει κοντά έχει και μερικές από τις πιο όμορφες παραλίες, όπως η Φακίστρα.
Τωρα να θες κάτι πιο ορεινό μείνε Μούρεσι ή Τσαγκαράδα.
Ασε Πορταριά και Μακρυνίτσα για χειμώνα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Υπάρχουν πολλα χωριά στο πήλιο. Απο πολυ μικρά και ήσυχα μέχρι πιο μεγάλα! Επίσης απο την μέσα πλευρά (Παγασητικός) ή απο την έξω (Αιγαίο) αυτό σημαίνει πιο ήσυχες θάλασσες ή λιγο πιο "δύσκολες". Τι προτιμάς;
Ο Αη-Γιάννης εχει πολυ ωραία θάλασσα αλλα είναι λιγο απότομη και αν πας σε εποχή που φυσάει σηκώνει κύμα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Καλά δεν είναι και πολύ απότομη.
Τελοσπάντων εγώ προτιμώ τις παραλίες από την μεριά του Αιγαίου.
Νομίζω ότι είναι και οι ομορφότερες
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλά δεν είναι και πολύ απότομη.
Τελοσπάντων εγώ προτιμώ τις παραλίες από την μεριά του Αιγαίου.
Νομίζω ότι είναι και οι ομορφότερες
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν και νομίζω πως το Πήλιο ειναι ολόκληρο ενα διαμαντάκι..... θες βουνό θες θάλασσα; Όλα τα έχει :clap::clap:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Εκτός από Αι Γιάννη σε ποιο άλλο χωριό μπορεί να μείνει κανείς για να έχει εύκολη πρόσβαση σε ωραίες παραλίες; Και να υπάρχει και κανένα μπαράκι για το βράδυ, μην είναι νέκρα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Παραλιακός οικισμός επίσης είναι το Χορευτό.
Πάντως και το Μούρεσι που ανέφερα είναι καλή επιλογή, για κάποιον που ψάχνει ηρεμία, θέα θαλασσα και κοντινή απόσταση από παραλίες είναι καλή επιλογή.
Α να μην ξεχάσω εκτός από Φακίστρα και Μυλοπόταμος εκπληκτική παραλία.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Αλλά ας πούμε το IΝ μέρος για να μένει κάποιος καλοκαίρι είναι ο Αι Γιάννης; Πώς είναι αυτό το χωριό περίπου; Πολύ τουριστικό και άσχημο ή έχω εντελώς λάθος εικόνα; Νταμούχαρη είχα πάει και το βρήκα πολύ χαριτωμένο μέρος..Ωραία παραλία και ένα γοητευτικό μπαράκι
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αλλά ας πούμε το IΝ μέρος για να μένει κάποιος καλοκαίρι είναι ο Αι Γιάννης; Πώς είναι αυτό το χωριό περίπου; Πολύ τουριστικό και άσχημο ή έχω εντελώς λάθος εικόνα; Νταμούχαρη είχα πάει και το βρήκα πολύ χαριτωμένο μέρος..Ωραία παραλία και ένα γοητευτικό μπαράκι

Οχι δεν είναι άσχημο, αλλά ούτε και κάτι το ιδιαίτερο.
Μια χαρά είναι, το βραδύ πριν χρόνια που είχα πάει έκλεινε και η κυκλοφορία για τα αυτοκίνητα στον μεγάλο παραλιακό δρόμο, και έκανες την βόλτα σου άνετα.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
?????
Ευχαριστω για τις πληροφοριες!μπορειτε να μου προτεινετε κανενα ρομαντικο δωματιο για αη γιαννη???
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
και αν ξέρει κάποιος να προτείνει και κάποιο καλοκαιρινό ξοφλέ μαγαζί με μπουζούκια ????
Πρός Αλυκές μεριά ίσως ????
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Αλλά ας πούμε το IΝ μέρος για να μένει κάποιος καλοκαίρι είναι ο Αι Γιάννης; Πώς είναι αυτό το χωριό περίπου; Πολύ τουριστικό και άσχημο ή έχω εντελώς λάθος εικόνα; Νταμούχαρη είχα πάει και το βρήκα πολύ χαριτωμένο μέρος..Ωραία παραλία και ένα γοητευτικό μπαράκι
Προτείνω ανεπιφύλακτα Αι-Γιάννη, όπου μάλλον χτυπά η καρδιά του καλοκαιρινού Πηλίου. Ήσυχες γενικά καταστάσεις, οικογένειες, παρέες και ζευγάρια low profile. Το χωριό τίποτα ιδιαίτερο από γραφικότητα αλλά σε μαγευτική τοποθεσία, με δέντρα που φτάνουν εως τη θάλασσα. Με τα πόδια έχετε πρόσβαση σε 3 παραλίες: Αι-Γιάννη που θα απέφευγα, το υπέροχο Παπά Νερό και την Πλάκα, προσωπική αγαπημένη. Επίσης μέσω μονοπατιού ή αυτοκινήτου στην παραλία της Νταμούχαρης, με γοητευτικό λιμάνι που έγινε γνωστό τελευταία λόγω γυρισμάτων του Mama Mia.
Σε κοντινή απόσταση με αυτοκίνητο θα κολυμπήσετε στον Μυλοπόταμο, μια από τις εντυπωσιακότερες παραλίες της Ελλάδας και στο Χορευτό. Θα βολτάρετε και θα φάτε στα παραδοσιακά χωριά Κισσός, Μούρεσι και Τσαγκαράδα. Αν έχετε χρόνο, μη παραλείψετε να κολυμπήσετε και στις λοιπές παραλίες του Ανατολικού Αιγαίου.
Ρίξτε και μια ματιά εδώ:http://www.travelstories.gr/%E8%E5%F3%F3%E1%EB%DF%E1/28860-%F0%DE%EB%E9%EF-%EA%E1%EB%EF%EA%E1%DF%F1%E9-%F3%F0%DF%F4%E9-%E3%E9%E1-15-%EC%DD%F1%E5%F2.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom