Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Αξίζει μια διανυκτέρευση Cefalu τον Δεκεμβρη? Ή να γίνει αυθημερόν μετακίνηση?
Προσωπικα δεν εχω αποψη αν αξιζει διανυκτερευση τον Δεκεμβρη (εγω θα την εκανα μονοημερη) πριν ενα μηνα την επισκευθηκα και ηταν γεματη ζωη και κοσμο , φανταζομαι δεκεμβρη θα ειναι το αλλο ακρο.
 

tina kops

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Εκλεισα τελικα αεροπορικα για Παλερμο τον Φεβρουαριο παμφθηνα με RYANNAIR! Τωρα μενει το καταλυμα...βρηκα ενα με σουπερ τιμη και πολυ καλο. Βαζω τον χαρτη πειτε μου παρακαλω αν ειναι οκ η περιοχη. Ειναι στην Via Monteleone, 48 πολυ κοντα στην Via Roma


1576828711831.png
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

tina kops

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δεν καταλαβαινω γιατι ειχες αμφιβολια....οτι γραφω βαζεις το ονομα+ Παλερμο στην αναζητηση κ το βρισκεις, ειναι μοναδικα. Ενας ειναι ο Basile κ τον ξερουν κ οι πετρες...οι ντοπιες πετρες..
αυτο εκανα και ομως μου εβγαλε και αλλο στην αναζητηση αυτο https://www.facebook.com/TrattoriaBasile/
 
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Καλησπέρα! Θα είμαι στο Παλέρμο για κάποιες μέρες λόγω δουλειάς και θα έχω κάποιο χρόνο ελεύθερο. Επομένως εάν κάποιος θα ήθελε να μοιραστεί μαζί μου προτάσεις για αξιοθέατα, εστιατόρια ή οτιδήποτε άλλο ενδιαφέρον, θα το εκτιμούσα πολύ! Όλα στο κέντρο της πόλης βέβαια κατά προτίμηση, χωρίς χρήση μέσων δηλαδή, λόγω περιορισμένου χρόνου.
 

Nikitas_Ch

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Hi fellow travellers 👋 , είμαι νέο μέλος στην οικογένεια των travelstories και θα ήθελα την βοήθειά σας.Στις 15-19 Ιουλίου θα βρίσκομαι στο Παλέρμο και λόγω του ότι ταξιδεύω μόνος , θα μείνω σε hostel.Λόγω του ότι είμαι άπειρος στο τομέα του solo travelling έχω μερικές απορίες :
1)Αρχικά είναι εύκολο να γνωρίσω άτομα στο hostel , γιατί αν και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το να πιάσω κουβέντα , η όλη φάση με αγχώνει κάπως.
2)Γενικά αξίζει να επισκεφτώ τη Τσεφαλού και το Αγκριτζέντο με το τρένο , σαν μονοήμερη εκδρομή ή είναι προτιμότερο να διανυκτερεύσω εκεί?
3)Η νυχτερινή ζωή του Παλέρμο είναι καλή από άποψη διασκέδασης ή μέτρια πράγματα?
4)Έχετε μερικά χρήσιμα τιπς για νεοφερμένους solo travellers (το ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα βίντεο και σελίδες στο ίντερνετ πάνω σε αυτό το θέμα , αλλά θα προτιμούσα την δικιά σας βοήθεια μιας και η κοινότητα του travelstories είναι πιο on point. Συγγνώμη προκαταβολικά αν κάποιες από τις ερωτήσεις έχουν ξανά απαντηθεί 😅
 
D

Delmem38110

Guest
Hi fellow travellers 👋 , είμαι νέο μέλος στην οικογένεια των travelstories και θα ήθελα την βοήθειά σας.Στις 15-19 Ιουλίου θα βρίσκομαι στο Παλέρμο και λόγω του ότι ταξιδεύω μόνος , θα μείνω σε hostel.Λόγω του ότι είμαι άπειρος στο τομέα του solo travelling έχω μερικές απορίες :
1)Αρχικά είναι εύκολο να γνωρίσω άτομα στο hostel , γιατί αν και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το να πιάσω κουβέντα , η όλη φάση με αγχώνει κάπως.
2)Γενικά αξίζει να επισκεφτώ τη Τσεφαλού και το Αγκριτζέντο με το τρένο , σαν μονοήμερη εκδρομή ή είναι προτιμότερο να διανυκτερεύσω εκεί?
3)Η νυχτερινή ζωή του Παλέρμο είναι καλή από άποψη διασκέδασης ή μέτρια πράγματα?
4)Έχετε μερικά χρήσιμα τιπς για νεοφερμένους solo travellers (το ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα βίντεο και σελίδες στο ίντερνετ πάνω σε αυτό το θέμα , αλλά θα προτιμούσα την δικιά σας βοήθεια μιας και η κοινότητα του travelstories είναι πιο on point. Συγγνώμη προκαταβολικά αν κάποιες από τις ερωτήσεις έχουν ξανά απαντηθεί 😅
4)προφυλακτικά οπωσδήποτε να έχεις. αγόρασε τα από δω γιατί στην Ιταλία είναι πιο ακριβά.
και λεφτά.
τα υπόλοιπα θα στα πουν αυτοί που πάνε χρονια στη Σικελία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Hi fellow travellers 👋 , είμαι νέο μέλος στην οικογένεια των travelstories και θα ήθελα την βοήθειά σας.Στις 15-19 Ιουλίου θα βρίσκομαι στο Παλέρμο και λόγω του ότι ταξιδεύω μόνος , θα μείνω σε hostel.Λόγω του ότι είμαι άπειρος στο τομέα του solo travelling έχω μερικές απορίες :
1)Αρχικά είναι εύκολο να γνωρίσω άτομα στο hostel , γιατί αν και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το να πιάσω κουβέντα , η όλη φάση με αγχώνει κάπως.
2)Γενικά αξίζει να επισκεφτώ τη Τσεφαλού και το Αγκριτζέντο με το τρένο , σαν μονοήμερη εκδρομή ή είναι προτιμότερο να διανυκτερεύσω εκεί?
3)Η νυχτερινή ζωή του Παλέρμο είναι καλή από άποψη διασκέδασης ή μέτρια πράγματα?
4)Έχετε μερικά χρήσιμα τιπς για νεοφερμένους solo travellers (το ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα βίντεο και σελίδες στο ίντερνετ πάνω σε αυτό το θέμα , αλλά θα προτιμούσα την δικιά σας βοήθεια μιας και η κοινότητα του travelstories είναι πιο on point. Συγγνώμη προκαταβολικά αν κάποιες από τις ερωτήσεις έχουν ξανά απαντηθεί 😅
Δεν μενω ποτε σε χοστελ, αλλα η διαμονη στο Παλερμο ειναι φθηνη γενικα. Δεν ξερω καν τι τυπακια επιλεγουν και με τι κριτηρια η επιδιωξη την φθηνοτερη δυνατη διαμονη.
Το βραδυ στην Kalsa εχει μπαρακια, εστιατορια, πολυ ωραια φαση το καλοκαιρι. Λιγη προσοχη να μην επιλεξεις διαμονη κοντα στον Σταθμο, οχι οτι θα γινει κατι περιεργο, αλλα δεν θα νιωθεις πολυ ανετα να γυρισεις αργα το βραδυ.
Η Cefalu το βραδυ ειναι απλα μαγικη και παρε μαζι μαγιω.
 

Nikitas_Ch

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Δεν μενω ποτε σε χοστελ, αλλα η διαμονη στο Παλερμο ειναι φθηνη γενικα. Δεν ξερω καν τι τυπακια επιλεγουν και με τι κριτηρια η επιδιωξη την φθηνοτερη δυνατη διαμονη.
Το βραδυ στην Kalsa εχει μπαρακια, εστιατορια, πολυ ωραια φαση το καλοκαιρι. Λιγη προσοχη να μην επιλεξεις διαμονη κοντα στον Σταθμο, οχι οτι θα γινει κατι περιεργο, αλλα δεν θα νιωθεις πολυ ανετα να γυρισεις αργα το βραδυ.
Η Cefalu το βραδυ ειναι απλα μαγικη.
σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 😁
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom