Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Έχω πάει Αύγουστο ...και ειχε και φουλ κοσμο !!!Δεν είναι και τόσο τραγικά οσο τα λενε.. Μην ανησυχείς!
Το Φλεβάρη είχε 25-30 το μεσημέρι. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς ακριβώς πρέπει να είναι το καλοκαίρι αν και μου έχουν πει ότι είναι κόλαση.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
αυτο που προσπαθει να σου πει η @giannoula και ο @taver ειναι οτι ακριβως λογο θερμοκρασιων και κυριως λογο υγρασιας που υπαρχει αυτην την εποχη στην περιοχη, εν αντιθεση με τους κλειστους χωρους οπου η θερμοκρασια ειναι υπερβολικα χαμηλη, αφενος οτι δεν θα την παλεψεις, και αφεταιρου οι περισσοτερες αν οχι ολες οι μετακινησεις σου θα γινουν με ταξι οπτε αυτο που λες να βγει φθηνα..μαλλον θα ανεβασει το κοστος

Τουλαχιστον, θα πας αφου εχει τελειωσει το Ραμαζανι, κατι ειναι και αυτο
Πάω την μέρα που τελειώνει το ραμαζανι. Για 5 μέρες. Αξίζει, ή εχουν καμιά αργία?
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Το Φλεβάρη είχε 25-30 το μεσημέρι. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς ακριβώς πρέπει να είναι το καλοκαίρι αν και μου έχουν πει ότι είναι κόλαση.
Έχει ζεστή πολύ η αλήθεια είναι αλλά εγώ δεν ενιχληθηκα ιδιαίτερα. Τώρα να σου πω την αλήθεια τα πάντα είναι υποκειμενικά. :)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχει εστιατόριο Pyongyang Okryu-gwan στο Dubai.
Είναι Βορειοκορεάτικη "αλυσίδα εστατορίων".
Υπάρχει περίπτωση να το έχει επισκεφτεί κανένας?
 

skagio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας. Προγραμματίζω ταξίδι στο Ντουμπάι τον επόμενο Νοέμβριο του 20. Με δεδομένο ότι τα Αγγλικά μας είναι άθλια, και ταλαιπωρήθηκα αφάνταστα όταν πήγα ατομικά στην Ρώμη, θα πάω με πρακτορείο οργανωμένα. Θα μου στοιχίσει πανάκριβα αλλά έτσι θα έχουμε ασφάλεια. Το πρόβλημα είναι ότι έχει μόνο πρωινό. Που μπορεί να φάει κανείς φτηνά για να κάνουμε εκεί οικονομία? Ενα ψάξιμο που έκανα για Ελληνικά εστιατόρια είναι πανάκριβα, μια χωριάτικη 15 €!!!!! Θα εκτιμούσα κάθε εμπειρία, κάθε πρόταση

Λοιπόν, πήγα στο Ντουμπάι το Πάσχα , πέταξα και εγώ από Σόφια με την Flydubai. Το ταξίδι ήθελα να είναι οικονομικό και ταυτόχρονα να δω από κοντά αυτό το θαύμα που εξελίσσεται και θα εξελίσσεται τα επόμενα χρόνια. Εντάξει στο Ντουμπάι δεν πας για την ιστορία τον πολιτισμό ή τα τοπία Στο Ντουμπάι θα πας να δεις την υπερβολή τον πλούτο τα κατασκευαστικα θαύματα αλλά και την φτώχεια και την ανέχεια που την κρύβουν όσο μπορούν. Το ξενοδοχείο που μείναμε καλό φθηνό και ελληνικό http://www.dubaimajestic.com 52 ευρώ σουίτα ενός δωματίου, μια χαρά. Θα συμφωνήσω για την ζέστη όταν πήγα εγώ είχε 32-34 περίπου αλλά συνηθίζεις. Δεν θα επεκταθώ άλλο το μόνο που θα πω είναι ότι άλλο το Ντουμπάι το 2007 και άλλο το 2018 όπως και άλλο θα είναι μετά από 2 χρόνια Ναι μπορείς να πας και να περάσεις καλά και φθηνά και να σου μείνουν ωραίες εικόνες και στιγμές
Τι εννοείς "Ελληνικό" το ξενοδοχείο? Μιλάνε Ελληνικά?
 
Last edited by a moderator:

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Τι εννοείς "Ελληνικό" το ξενοδοχείο? Μιλάνε Ελληνικά?
Στην ρεσεψιόν όχι, στο εστιατόριο ελιά έχει αρκετούς και φυσικά ελληνικές βραδιές . Το ξενοδοχείο ανήκει σε ελληνική οικογένεια και ο διευθυντής ήταν Έλληνας
 

raniasanto

Member
Μηνύματα
8
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
μαιαμι
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω ένα γρήγορο ταξιδακι στο Ντουμπάι αφού φέτος δεν πήγα στο λατρεμένο μου Βιετνάμ όπως κάθε χρόνο.
Χρειάζεται βίζα??Και αν ναι πόσο κοστίζει?
Σας ευχαριστώ πολύ !
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω ένα γρήγορο ταξιδακι στο Ντουμπάι αφού φέτος δεν πήγα στο λατρεμένο μου Βιετνάμ όπως κάθε χρόνο.
Χρειάζεται βίζα??Και αν ναι πόσο κοστίζει?
Σας ευχαριστώ πολύ !
Με Ελληνικό διαβατήριο on arrival για 90 μέρες, δωρεάν
 
Μηνύματα
8
Likes
4
Καλησπέρα σας! Κανόνιζω να κάνω ένα ταξίδι στο Ντουμπάϊ με τον σύντροφο μου και θα ήθελα να ρωτήσω για το φαγητό! Ξέρεις κάποιος εστιατόρια καλά αλλά και να μην πληρώνεις 100 ευρώ το άτομο; Με ωραία ατμόσφαιρα! Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Καλησπέρα. TGI Fridays στο Dubai Mall, στο μπαλκόνι με θέα στα συντριβάνια. Τίποτε το ιδιαίτερο από φαγητό, αλλά νορμάλ τιμές και προνομιακή θέα από το μπαλκόνι.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπέρα σας! Κανόνιζω να κάνω ένα ταξίδι στο Ντουμπάϊ με τον σύντροφο μου και θα ήθελα να ρωτήσω για το φαγητό! Ξέρεις κάποιος εστιατόρια καλά αλλά και να μην πληρώνεις 100 ευρώ το άτομο; Με ωραία ατμόσφαιρα! Σας ευχαριστώ πολύ!
Είχα φάει αρκετά καλά σε αυτό
Al Hallab
Είναι αλυσίδα λιβανεζικων εστιατορίων με αρκετά προσιτές τιμές. Εγώ είχα φάει σε αυτό στο Dubai mall (με θέα τις χορογραφίες των σιντριβανιων), αλλά έχει και σε άλλα σημεία της πόλης
 
Μηνύματα
8
Likes
4
Είχα φάει αρκετά καλά σε αυτό
Al Hallab
Είναι αλυσίδα λιβανεζικων εστιατορίων με αρκετά προσιτές τιμές. Εγώ είχα φάει σε αυτό στο Dubai mall (με θέα τις χορογραφίες των σιντριβανιων), αλλά έχει και σε άλλα σημεία της πόλης
Είχα φάει αρκετά καλά σε αυτό
Al Hallab
Είναι αλυσίδα λιβανεζικων εστιατορίων με αρκετά προσιτές τιμές. Εγώ είχα φάει σε αυτό στο Dubai mall (με θέα τις χορογραφίες των σιντριβανιων), αλλά έχει και σε άλλα σημεία της πόλης
Ευχαριστώ παρά πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom