Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
το γνωστο προβλημα με την ανεξελεκτη δημοσια ουσηρη στο Παρισι και την αποφαση του δημου να τοποθετησει ουρητηρια γλαστρες για να μην κατουρανε στους δρομους.
Είδες εσύ προσωπικά κάτι τέτοιο; Γιατί εγώ είδα (και χρησιμοποίησα) τις γνωστές βιοχημικές τουαλέτες που υπάρχουν εγκατεστημένες μόνιμα (όπως και σε όλες τις πολιτισμένες χώρες της Ευρώπης - εκτός της Ελλάδας, φυσικά) και είναι πεντακάθαρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστως.
Παρισι.
Βρηκα δυο αρθρα, το ενα μιλαει για ρεκορ δεκαετιας σε τουριστες στο Παρισι. Ναι ξερω μπορει να φανει απιστευτο αλλα εχουν πολλαπλασια νουμερα απο εμας.
Και ταυτοχρονα αλλο αρθρο με το γνωστο προβλημα με την ανεξελεκτη δημοσια ουσηρη στο Παρισι και την αποφαση του δημου να τοποθετησει ουρητηρια γλαστρες για να μην κατουρανε στους δρομους.
Τα ιδια προβληματα παντου. Αλλη αντιμετωπιση εαν εχεις τουριστες που τρυγιρνανε στην πολη γιατι δεν εχουν να πανε σε νησια και αλλη οταν απλα περνανε απο την πολη σου για να πανε στο νησι.

Σταματηστε το αυτομαστιγωμα, ναι στην Ελλαδα ειμαστε ενα διαχρονικο μπαχαλο (που συνεχιζεται και σημερα φυσικα) αλλα παψτε να νομιζετε οτι τα κατουρα των αλλων μυριζουν λεβαντα.

http://businessnews.tothemaonline.c...8/02/23/rekor-dekaetias-sto-parisi-tourismos/
https://24h.com.cy/2018/08/anexeleg...sto-parisi-ponokefalos-gia-tis-arches-vinteo/
Προς τι η ταυτόχρονη παράθεση των δυο άρθρων; Θεωρείς ότι είναι οι τουρίστες (και όχι, π.χ. οι άστεγοι ή οι μεθυσμένοι) που ουρούν σε δημόσους χώρους στο Παρίσι; Προκύπτει κάπως κάτι τέτοιο; BTW, για να έχουμε και μέτρο, το πρόβλημα της δημόσιας ούρησης στο Παρίσι δεν είναι ούτε μισό από αυτό στο Λονδίνο ή στο Άμστερνταμ.
 

Elena2019

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας!
Λίγο δύσκολο να διαβάσω 96 σελίδες...
Ευχαριστημένοι από την Ryanair ?
Για ταξίδι που προγραμματίζεται τον Φεβρουάριο ,οι τιμές των εισιτηρίων υπάρχει περίπτωση να είναι προς τα κάτω όσο περνάει ο καιρός?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα σας!
Λίγο δύσκολο να διαβάσω 96 σελίδες...
Ευχαριστημένοι από την Ryanair ?
Για ταξίδι που προγραμματίζεται τον Φεβρουάριο ,οι τιμές των εισιτηρίων υπάρχει περίπτωση να είναι προς τα κάτω όσο περνάει ο καιρός?
Καλώς όρισες. Ναι,οι τιμές υπάρχει περίπτωση να είναι χαμηλότερες. Βέβαια θα ήταν καλύτερα να μας πεις ποιός είναι ο προορισμός και πόσο βρίσκεις τις τιμές τώρα. Αν είναι ήδη χαμηλές, πόσο άλλο να πέσουν.
 
Last edited:

apos

Member
Μηνύματα
196
Likes
523
Συνήθως 3 με 4 εβδομάδες πριν την πτήση μπορείς να βρεις φτηνά εισητηρια. Νομίζω όμως ότι αυτό ισχύει για τις low cost.
 

Evamarkog

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Η πιο γελοια, τουλαχιστον, εταιρεια που εχω ταξιδεψει! Προσφερει φτηνα εισιτηρια και μεσω διαφορων τεχνασματων σου αποσπα χρηματα. Εκλεισα εισιτηρια απο Αθηνα για Βουκουρεστι, Ρουμανια με 35€. Στη διαδικασια του check in online (48ωρες πριν την πτηση) δεν μου εδινε επιλογη να συνεχισω, παρολο που υπηρχε η επιλογη τυχαιας θεσης) αν δεν επελεγα να πληρωσω 4€ για επιλογη συγκεκριμένης θεσης. Αφοτου απελπιστηκα, ειπα να κανω το check in στο αεροδρομιο. Εκει λογω του οτι εκλεισε το online check in για 2 λεπτα..αναγκαστηκα να πληρωσω 50€. Μεγαλη προσοχη με αυτην την εταιρεια!

The worst air company ever!! I booked tickets from Athens to Bucharest for 35€. While I was trying to check in online (48hrs before flight), even though there was an option for random seat selection, the system wouldn't let me continue unless I paid 4€ for specific seat selection. I decided to check in at the airport. Unfortunately the time had passed for online check in hence I was forced to pay extra 50€. Be careful with this company. They have cheap flights but after all they are taking money from you with other ways!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μήπως έχει την ψευδαίσθηση ότι το Αθήνα-Βουκουρέστι κοστίζει μόνο 35€ στην εταιρεία;
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Η πιο γελοια, τουλαχιστον, εταιρεια που εχω ταξιδεψει! Προσφερει φτηνα εισιτηρια και μεσω διαφορων τεχνασματων σου αποσπα χρηματα. Εκλεισα εισιτηρια απο Αθηνα για Βουκουρεστι, Ρουμανια με 35€. Στη διαδικασια του check in online (48ωρες πριν την πτηση) δεν μου εδινε επιλογη να συνεχισω, παρολο που υπηρχε η επιλογη τυχαιας θεσης) αν δεν επελεγα να πληρωσω 4€ για επιλογη συγκεκριμένης θεσης. Αφοτου απελπιστηκα, ειπα να κανω το check in στο αεροδρομιο. Εκει λογω του οτι εκλεισε το online check in για 2 λεπτα..αναγκαστηκα να πληρωσω 50€. Μεγαλη προσοχη με αυτην την εταιρεια!
Σε τι ακριβώς φταίει η εταιρία αν εσύ δεν είσαι σε θέση να κάνεις ένα online check in; Μη χρεώνουμε την αχρηστία μας σε άλλους! Αν δεν είσαι ικανή να κάνεις το πιο απλό θα πληρώσεις, ναι.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Η πιο γελοια, τουλαχιστον, εταιρεια που εχω ταξιδεψει! Προσφερει φτηνα εισιτηρια και μεσω διαφορων τεχνασματων σου αποσπα χρηματα. Εκλεισα εισιτηρια απο Αθηνα για Βουκουρεστι, Ρουμανια με 35€. Στη διαδικασια του check in online (48ωρες πριν την πτηση) δεν μου εδινε επιλογη να συνεχισω, παρολο που υπηρχε η επιλογη τυχαιας θεσης) αν δεν επελεγα να πληρωσω 4€ για επιλογη συγκεκριμένης θεσης. Αφοτου απελπιστηκα, ειπα να κανω το check in στο αεροδρομιο. Εκει λογω του οτι εκλεισε το online check in για 2 λεπτα..αναγκαστηκα να πληρωσω 50€. Μεγαλη προσοχη με αυτην την εταιρεια!

The worst air company ever!! I booked tickets from Athens to Bucharest for 35€. While I was trying to check in online (48hrs before flight), even though there was an option for random seat selection, the system wouldn't let me continue unless I paid 4€ for specific seat selection. I decided to check in at the airport. Unfortunately the time had passed for online check in hence I was forced to pay extra 50€. Be careful with this company. They have cheap flights but after all they are taking money from you with other ways!
Μήπως δεν ήταν 48 οι ώρες αλλά περισσότερες; Δεν μου φαίνεται λογικό.
Επιπλέον αφού ήξερες την χρέωση στο αεροδρόμιο γιατί δεν έδινες αυτά τα 4 ευρουλακια ώστε να διαλέξεις και θέση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom