Ποιο τραγούδι σας ταξιδεύει?

underwater

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
11.112
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Εκπληκτικός τραγουδοποιός, μουσικός, ερμηνευτής μα πάνω απ΄όλα άνθρωπος και ενεργός πολίτης.
Συμφωνώ και επαυξάνω σε όσα προαναφέρατε, και φυσικά δε χρειάζεται να σταθούμε στη πρόσφατη επικαιρότητα λόγω Μπέου (σιχαίνομαι μόνο που γράφω το όνομα) παρά μόνο υποστηρικτικά, αν και είμαι σίγουρος ότι η σκεπτόμενη τοπική κοινωνία ήδη τον αγκάλιασε.

Θα σταθώ σε μια πρόσφατη του συνέντευξη στο Νίκο Παπαδογιάννη, που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση πέρα απ΄ όλα όσα είπε γενικώς, η ενασχόληση του με τον αθλητισμό και ιδιαίτερα με το Aikido και το τρόπο που το προσεγγίζει, μια πολεμική τέχνη που ακολούθησα κι εγώ για χρόνια και έχω ιδιαίτερους δεσμούς.

Τέλος, πρέπει να αναφερθώ και στους μουσικούς που τον πλαισιώνουν, καθως στο τελευταίο δίσκο του συμμετέχουν κορυφαία ονόματα, αλλα ιδιαίτερα στη τελευταία συναυλία του που παρακολούθησα ζωντανά στην οποία ήταν ντουέτο με τον κορυφαίο πολυπράγμων μουσικό που Γιώργο Καλούδη!
Πολύ ενδιαφέρουσα η συνέντευξη Ψηλέ και γενικά όλα όσα έγραψες εδώ.
Τον Γιώργο Καλούδη κι εγώ τον είχα ξεχωρίσει στις υπέροχες εμφανίσεις που είχε κάνει ο Αλκίνοος μετά την κυκλοφορία της "Νεροποντής" (για να είμαι ειλικρινής στην αρχή με τις φίλες μου είχαμε κολλήσει με την ομορφάδα του Καλούδη και όχι με το καλλιτεχνικό του ζητήματος ( :p ), αλλά είναι σίγουρα εξαιρετικός. Όπως και ο Παπαστάμου που είχαν κάνει και τον δίσκο με τα κυπριακά, ο David Lynch και τόσοι άλλοι!). :)
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Ω ναι ευχαριστούμε @vikara για την υπενθύμιση. αν και θα δουλευω θα προσπαθησω τουλάχιστον να τον ακουσω

Πολύ ωραία η συνεντευξη, δεν την είχα πάρει είδηση..ευχαριστούμε @psilos3

Εδω μία μικρή συνέντευξη στον ραδιοφωνικό σταθμό Δίεση, και μετά καποιες εκτελέσεις από τραγούδια, ακουστε πως ερμηνευει τον "Αύγουστο"

 

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Μουσική που σε γαληνεύει, σε ωθεί να χορέψεις και σε ταξιδεύει στις πιο ευχάριστες αναμνήσεις σου. Έρωτας με το πρώτο άκουσμα. Γιατί όταν θα είμαι στενοχωρημένη πάντα θα είναι το αντικαταθλιπτικό μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom