Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Προσωπικη αποψη..
Το Κανκουν ειναι ενα αιχος! Περασα,εμεινα 1 βραδυ και αυτο το 1 το μετανιωσα. Μια κακογουστη αμερικανια! Το μερος ειναι κριμα,αλλα το εχουν καταστρεψει..:(
Εχει πολλες ομορφιες το Μεξικο,ειναι πανεμορφη χωρα...τοσα πολλα να δεις!!! Ψαξτο λιγο καλυτερα...Εγω πηγα Μεξικο Σιτυ,χερσονησο Γιουκαταν και θελω σαν τρελλη να ξαναπαω!!:clap:
 

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ολα τα λεφτά ειναι το ιστορικό μεξικό!
τώρα για κοσμοπολίτικο ταξίδι στο μεξικό...μπά δεν θα πήγαινα.
Κια βέβαια μόνο το ιστορικό μεξικό με ενδιαφερει. Υπαρχει και φθηνότερο προγραμμα που σε παει Μέξικο Σίτυ, Μέριδα και γιουκαταν με καποια ενδιαμεσα (παραλειπει την οαχακα)με 2.300.Να επελεγα αυτο;
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Κατα την γνωμη μου,ναι!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν ειμαι της γνώμης να γυρνάω σαν παλαβή για να δώ όσο γίνεται περισσότερα..
θα προτιμούσα στις ίδιες μέρες να δω κατι λιγότερο δεν χάλασε ο κόσμος..
ολα να τα δεί κάποιος αποκλείεται!!
Τουλάχιστον αυτα που θα δει να τα απολαυσει να τα χορτάσει και να τα θυμάται!
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Αναλογως τι θες να κανεις. Περισυ πηγαμε στο Μπαλι και ηταν τελεια, ΑΛΛΑ μου ελειψαν τα μπανια στη θαλασσα, δεν τα ευχαριστηθηκα οσο ηθελα. Οποτε φετος στο Μεξικο που θα παω μαζι με Tetix, κανονισαμε να δουμε καποια μέρη, αλλα να κανουμε και πολλα μπανια, αν ειναι δυνατων ακομα και καθε μερα (εξαιρω τις 2 μερες της πρωτευουσας).

Ετσι λοιπον αν σε ενδιαφερει να δεις αλλα και να διασκεδασεις σε club κλπ, το Κανκουν δεν ειναι κακο μερος, κάθε αλλο. Απλα ειναι σα να πηγαινεις στη Μυκονο η στην Ιbiza φανταζομαι, και τριγυρω εχει πολλα μερη να δεις.

Εγω θεωρω λαθος το οτι κλεισαμε 5 μερες Acapulco, γιατι ειχαμε λαθος πληροφόρηση και δυστυχως κλειστικαν τοσο γρηγορα τα εισητίρια που δεν ειχα χρόνο να τσεκαρω εδω με σας.. Its ok, θα ειμαστε ολη μερα παραλια και θα δουμε τί εχει να προσφέρει και αυτό.

Παντως τα λεφτα που σου ζηταει το ταξιδιωτικο ειναι ΠΟΛΛΑ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
το Γιουκαταν δεν εχει προβλημα με την πετρελαιοκηλιδα;
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Αυτο αληθεια τοχω κι εγω απορια και στενοχωρια μαζι...:roll::(
 

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Αναλογως τι θες να κανεις. Περισυ πηγαμε στο Μπαλι και ηταν τελεια, ΑΛΛΑ μου ελειψαν τα μπανια στη θαλασσα, δεν τα ευχαριστηθηκα οσο ηθελα. Οποτε φετος στο Μεξικο που θα παω μαζι με Tetix, κανονισαμε να δουμε καποια μέρη, αλλα να κανουμε και πολλα μπανια, αν ειναι δυνατων ακομα και καθε μερα (εξαιρω τις 2 μερες της πρωτευουσας).

Ετσι λοιπον αν σε ενδιαφερει να δεις αλλα και να διασκεδασεις σε club κλπ, το Κανκουν δεν ειναι κακο μερος, κάθε αλλο. Απλα ειναι σα να πηγαινεις στη Μυκονο η στην Ιbiza φανταζομαι, και τριγυρω εχει πολλα μερη να δεις.

Εγω θεωρω λαθος το οτι κλεισαμε 5 μερες Acapulco, γιατι ειχαμε λαθος πληροφόρηση και δυστυχως κλειστικαν τοσο γρηγορα τα εισητίρια που δεν ειχα χρόνο να τσεκαρω εδω με σας.. Its ok, θα ειμαστε ολη μερα παραλια και θα δουμε τί εχει να προσφέρει και αυτό.


Παντως τα λεφτα που σου ζηταει το ταξιδιωτικο ειναι ΠΟΛΛΑ.
Τελικα η τιμη κατεβηκε στσ 2400 για 14 μερες, πηγαινει στα πιο σημαντικα μερη του ιστορικου μεξικου (Μεξικο Σιτυ, Τεοτιχουακαν, φαραγγι Σουμιδερο, Οαχακα,Μεριντα, Γιουκαταν και Κανκουν) και περιλαμβανει τα παντα, εισητηρια μετακινησεις και φαγητο. Λέω να το κλεισω.Εσας ποσα θα στοιχισει το ατομο;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
]Τα μέρη που περιλαμβάνει το ταξίδι ειναι πολύ όμορφα...
Κριμα που δεν περιλαμβάνει το San Cristobal de las Casas..απίθανο μέρος!!!
Τελικά περικοπή χρημάτων σημαίνει και κουτσούριασμα σημαντικών σταθμών..
έτσι ειναι αυτοι στα πρακτορεία --κανουν τα πάντα για να μην χάσουν..
Αρα φίλη μου ναι μεν κατέβηκε η ταρίφα αλλα δεν θα δείς πράγματα που και αυτά σημαδεύουν πολύ το όμορφο μεξικό...
Η τιμή για πρακτορείο καλή ειναι..να παρακαλάς να πάτε μόνο γιατί αυτοι άν δεν συμπληρωθούν τα άτομα που έχουν στόχο δεν έχουν για τίποτα να σου πουν την παραμονή κιόλας οτι παιδιά,δεν παμε μεξικό αλλα πάμε κούβα ας πουμε!!
 

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
]Τα μέρη που περιλαμβάνει το ταξίδι ειναι πολύ όμορφα...
Κριμα που δεν περιλαμβάνει το San Cristobal de las Casas..απίθανο μέρος!!!
Τελικά περικοπή χρημάτων σημαίνει και κουτσούριασμα σημαντικών σταθμών..
έτσι ειναι αυτοι στα πρακτορεία --κανουν τα πάντα για να μην χάσουν..
Αρα φίλη μου ναι μεν κατέβηκε η ταρίφα αλλα δεν θα δείς πράγματα που και αυτά σημαδεύουν πολύ το όμορφο μεξικό...
Η τιμή για πρακτορείο καλή ειναι..να παρακαλάς να πάτε μόνο γιατί αυτοι άν δεν συμπληρωθούν τα άτομα που έχουν στόχο δεν έχουν για τίποτα να σου πουν την παραμονή κιόλας οτι παιδιά,δεν παμε μεξικό αλλα πάμε κούβα ας πουμε!!
Τελικα πηγαινει και San Cristobal de las Casas καθως επισης και Palenque. Το προγραμμα ειναι ακριβως το ιδιο απλα η τιμη κατεβηκε για την συγκεκριμενη αναχωρηση. στις 2/8 ειναι 200 ευρω πιο ακριβη. δεν ξερω αν εχει σχεση με τη ζητηση. και θα γινει οπωσδηποτε γιατι μεχρι στιγμης εχουν δηλωσει 10.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ok λοιπόν!!
στρώσου στο διαβασμα γιατί τα μνημεία και τα αξιοθέατα ειναι πολλα..και πιθανόν η κούραση να μην σε αφήσει να τα χαρείς !!
υπέροχο το ταξίδι σου.
καλά να τα περάσετε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom