Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σάμος. Εξαίρετες παραλίες, ωραία μπαράκια. Αν δεν με πιστεύεις ρώτα τον @James .
Εδώ είμαι. Ότι θέλετε, ρωτάτε. Αν και τι να ρωτήσετε, μιλάμε για ΕΠΙΛΟΓΑΡΑ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
«Παρέα ανδρών 33-37» είπε ο άνθρωπος, όχι 63-67, σε περίπτωση που δε το είδατε! :haha:
Στην ηλικία μου είναι (καλά οκ κλέβω λίγο), να μείνουν ήσυχοι. Θα τους κυκλοφορήσω εκεί που πρέπει, θα ανεβάζουν φωτογραφίες μετά, και θα σκανε από ζήλια κάποιοι που περνάνε τρέχοντας από τα μέρη μας!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
κάποιοι που περνάνε τρέχοντας από τα μέρη μας!
Πλάκα πλάκα πάλι παίζει αυτό το σενάριο και θα χεις να λες. :haha:
Τι να σας κάνω που είστε απέναντι από τα Βόρεια Δωδεκάνησα που ναι λατρεία!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Και για κάποιους βιαστικους, ανακοινώθηκε στο φετινό ireon music festival ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου. Ε εντάξει, μπορεί να εμφανιστεί και σε τίποτα θυμαινες και λειψους, οπότε να μην αγχώνονται...:cool:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Και για κάποιους βιαστικους, ανακοινώθηκε στο φετινό ireon music festival ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου.
Επιτέλους, βρήκαμε κι ένα σοβαρό λόγο επίσκεψης στο νησί πέρα από τα λιμάνια του. Τον ψάχναμε καιρό αλλά να που έσκασε!;)
Ε εντάξει, μπορεί να εμφανιστεί και σε τίποτα θυμαινες και λειψους, οπότε να μην αγχώνονται...:cool:
Οχι δα, εκεί θα πάει διακοπές, σιγά μη κάτσει στη Σάμο... :haha:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Επιτέλους, βρήκαμε κι ένα σοβαρό λόγο επίσκεψης στο νησί πέρα από τα λιμάνια του. Τον ψάχναμε καιρό αλλά να που έσκασε!;)

Οχι δα, εκεί θα πάει διακοπές, σιγά μη κάτσει στη Σάμο... :haha:
Οικονομική ενίσχυση έως 300€ για ταξίδι στους δήμους Δυτικής και Ανατολικής Σάμου.
Σαν να μην έφταναν τα κάλλη της, έσκασε κι άλλος λόγος φέτος! Και δεν πρόκειται για λάδωμα από τον @James
Τώρα αν μερικοί μερικοί χαραμίζουν την επιδότηση στο δρόμο, αλλού για αλλού, ενώ δεν έχουν δει ακόμα Σάμο, αυτοί χάνουν :bleh:
Λέμε τώρα. Με ηθικές αναστολές τους κόβω :innocent:
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Οικονομική ενίσχυση έως 300€ για ταξίδι στους δήμους Δυτικής και Ανατολικής Σάμου.
Σαν να μην έφταναν τα κάλλη της, έσκασε κι άλλος λόγος φέτος! Και δεν πρόκειται για λάδωμα από τον @James
Τώρα αν μερικοί μερικοί χαραμίζουν την επιδότηση στο δρόμο, αλλού για αλλού, ενώ δεν έχουν δει ακόμα Σάμο, αυτοί χάνουν :bleh:
Λέμε τώρα. Με ηθικές αναστολές τους κόβω :innocent:
Η λέξη μονόδρομος νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει πλέον τον τίτλο του παρόντος νήματος.
 

nikyr

Member
Μηνύματα
9
Likes
27
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ισλανδία
Καλησπέρα!

φέτος σκεφτόμαστε με τις φίλες μου, για αλλαγή από τον κλασσικό και πανάκριβο Αύγουστο, να πάμε γύρω στις 10 Ιουλίου διακοπές 5-6 βράδια. Ψάχνουμε ένα νησί με ωραίες παραλίες και κάποια νυχτερινή ζωή (όχι τύπου Μύκονο ή πολλά πιτσιρίκια, 35 εμείς :xalara: ). πχ. Πέρσι είχαμε πάει Νάξο κ τα συνδύαζε και τα δύο. Αρχικά σκεφτήκαμε Πάτμο ή Ικαρία. Άλλη σκέψη είναι 3 βράδια Αντίπαρο, 3 Κουφονήσια ή να μοιραστεί και σε κάποιο άλλο νησί των μικρών Κυκλάδων πχ Ηρακλειά. Κουφονήσια είχαμε πάει ημερήσια από Νάξο και ήταν μαγικά. Επιπλέον, νομίζω σε αυτές τις επιλογές δεν είναι απαραίτητο το αμάξι όπως στη Πάτμο. Θα ήθελα την γνώμη σας ή αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα και σε σένα!
για αλλαγή από τον κλασσικό και πανάκριβο Αύγουστο
:(
Νομίζω ότι φέτος δυστυχώς δεν υπάρχει μη πανάκριβος μήνας...:(
Αρχικά σκεφτήκαμε Πάτμο ή Ικαρία
Ικαρία χωρίς μεταφορικό μέσο δε γίνεται σε καμία περίπτωση. Άσε που με 5-6 μερες είστε οριακά, είναι πολύ δύσβατη.
Στη Πάτμο βγαίνει το σενάριο χωρίς όχημα, με λίγη δυσκολία και ταξί φυσικά. Ιδανικά θα νοίκιαζα κάτι για μια μέρα, προκειμένου να δω πιο απομακρυσμένες παραλίες.
Αν έχετε 6ήμερο μπορείτε να το συνδυάσετε και με κάποιο γειτονικό νησί, κάτι που είναι σαφώς προτιμότερο από ένα.
3 βράδια Αντίπαρο, 3 Κουφονήσια ή να μοιραστεί και σε κάποιο άλλο νησί των μικρών Κυκλάδων πχ Ηρακλειά
Και αυτό το σενάριο μου αρέσει πάρα πολύ, θα περάσετε τέλεια. Συνδυάζει αρμονικά όσα ψάχνετε και κατά κύριο λόγο δεν απαιτεί όχημα, όπως και όλες οι μικρες Κυκλάδες!
 

nikyr

Member
Μηνύματα
9
Likes
27
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ισλανδία
Καλησπέρα και σε σένα!
:(
Νομίζω ότι φέτος δυστυχώς δεν υπάρχει μη πανάκριβος μήνας...:(

Ικαρία χωρίς μεταφορικό μέσο δε γίνεται σε καμία περίπτωση. Άσε που με 5-6 μερες είστε οριακά, είναι πολύ δύσβατη.
Στη Πάτμο βγαίνει το σενάριο χωρίς όχημα, με λίγη δυσκολία και ταξί φυσικά. Ιδανικά θα νοίκιαζα κάτι για μια μέρα, προκειμένου να δω πιο απομακρυσμένες παραλίες.
Αν έχετε 6ήμερο μπορείτε να το συνδυάσετε και με κάποιο γειτονικό νησί, κάτι που είναι σαφώς προτιμότερο από ένα.

Και αυτό το σενάριο μου αρέσει πάρα πολύ, θα περάσετε τέλεια. Συνδυάζει αρμονικά όσα ψάχνετε και κατά κύριο λόγο δεν απαιτεί όχημα, όπως και όλες οι μικρες Κυκλάδες!
Άσε, ψάχνουμε εδώ και λίγες μέρες και έχουμε ζαλιστει με τις τιμες :haha:
Χαίρομαι για την επιβεβαίωση οτι δεν χρειαζόμαστε αμάξι για Αντίπαρο-Κουφονήσια. Και μένα αυτή είναι η αγαπημένη μου επιλογή!
 
Μηνύματα
116
Likes
159
Όλοι οι γύρω στα 35...ψάχνουμε βλέπω! :p

Εμείς ακόμα να καταλήξουμε παρά τη πληθώρα προτάσεων που καταθέσατε...στις προηγούμενες σελίδες...

Είναι όλα ολίγον τι Π-Α-Ν-Α-Κ-Ρ-Ι-Β-Α...(πριν καν πατήσουμε το πόδι μας...στο όποιο νησί...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom