Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Αν το μεταφράζω καλά εδώ μιλάει για μετρητά.
Ναι, το ξέρω. ΤΟ θέμα είναι πως απ'οτι μας απάντησαν όλα όσα επικοινωνήσαμε δέχονται μόνο με πιστωτική.
Το συγκεκριμένο που λέει cash είναι αυτό στη Kuta τις 5 απο τις 10 μέρες, που δέχτηκε εξαιρετικά για τη περίπτωσή μας να μας κρατήσει το δωμάτιο, καθώς δε μπορεί να κάνει συναλλαγή με χρεωστική. Αναφέρω πιο πίσω λεπτομερώς ποστ #90
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Εχει σχέση,μάλλον με τα capital control....δεν μπορεί να δικαιολογηθεί διαφορετικά.
Πολύ πιθανόν, αν και απ'ο τη τράπεζα μου είπαν πως δεν έχει να κάνει με αυτό, αλλά δε ξέρω πως αλλιώς να το δικαιολογήσω. Θα το ψάξω και ελπίζω να μάθω σύντομα τι συμβαίνει τελικά και να κλείσω επιτέλους με κάποιον τρόπο κ το δεύτερο ξενοδοχείο.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γεια σας και πάλι! Προσπάθησα να βρώ και άλλα ξενοδοχεία και επιχείρησα να κλείσω μέσω booking. Ήρθε επιβεβαίωση κράτησης αλλά δυστυχώς μετά απο λίγο ήρθε η απόρριψη της κάρτας μου, δεν μπορούν να τραβήξουν απο χρεωστική μόνο πιστωτικές. Οπότε δεν είναι το ξενοδοχείο, όλα έτσι φαίνεται να είναι, ή τουλάχιστον τα περισσότερα. Μου έχουν στείλει απο το ξενοδοχείο ένα link MOLpay να πληρώσω απο εκεί. Δεν γνωρίζω τι είναι, δε ξέρω για τι ακριβώς πρόκειται, δεν έχω πατήσει ακόμη το link, επικοινώνησα και με τη τράπεζά μου και ούτε αυτοί ξέρουν.
Γνωρίζει κανένας τι ακριβώς είναι αυτός ο τρόπος πληρωμής και εαν είναι ασφαλής;
http://www.molpay.com/v3/
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Όχι δεν έχω e-banking.. What's up έχω.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχεις smartphone (iphone-samsung-lg) για να κατεβάσεις την εφαρμογή revolut

ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/

το έχω δοκιμασμένο και δεν εχω κανένα πρόβλημα, εγώ βάζω λεφτά με τραπεζικό έμβασμα άλλα δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις με κάρτα.
 
Last edited by a moderator:

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ναι έχω smartphone samsung, android jelly bean. Ευχαριστώ πολύ θα το διαβάσω και αν γίνεται θα το δοκιμάσω, αρκεί να το δέχονται κ απο το ξενοδοχείο. Ευχαριστώ.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Λοιπόν έχω καλά νέα. Τελικά δε χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή που μου πρότεινες cave man. Πάτησα στο link που έστειλε το ξενοδοχείο κ συμπλήρωσα τα στοιχεία εκεί μέσω της σελίδας Molpay έγινε κανονικά η συναλλαγή. Όλα καλά λοιπόν. Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχεις smartphone (iphone-samsung-lg) για να κατεβάσεις την εφαρμογή revolut

ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/

το έχω δοκιμασμένο και δεν εχω κανένα πρόβλημα, εγώ βάζω λεφτά με τραπεζικό έμβασμα άλλα δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις με κάρτα.
Τι ειπες τωρα?..δλδ μπορω να ψωνισω κ απο το ebay?..για να δω! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom