Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

jason51

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλησπερα! εκανα πριν μια ωρα κρατηση στο booking δυστυχως λογω βιασυνης με λαθος ημερομηνια απο αυτη που ηθελα...την εβαλα μια μερα μετα...συμφωνα με την πολιτικη του δωματιου για την ακυρωση η αλλαγη της κρατησης χριαζεται καταβολη ολου του ποσου..η κρατηση εγινε μεσα απο προπληρωμενη καρτα master card η οποια δεν εχει χρηματα μεσα..θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις να μου απαντησει γρηγορα θα με χρεωσουν σε περιπτωση μη εμφανισης η οχι κ αν ναι πως? επισης..πηρα τηλεφωνο στο ξενοδοχειο και μου ειπαν οτι για αλλαγη δεν θα χρεωθω επιπλεον και να επικοινωνησω με το μπουκινγκ για αυτο.. αλλα δεν εβγαλα ακρη..ουσιαστικα θελω να αλλαξω την ημερομηνια αλλα στο μπουκινγκ λεει οτι για καθε αλλαγη θα πρεπει να υποβαλλω το συνολικο ποσο της διαμονης μου...
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Εγώ 2 πράγματα θα έκανα. Θα διάβαζα τα Ψιλά Γράμματα της κράτησης ξανά μήπως μου ξέφυγε κάτι και θα έπαιρνα τηλέφωνο στη booking. Μια φορά που το έκανα ήταν πολύ εξυπηρετικοί.
http://www.booking.com/content/offices.el.html
 

jason51

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Εγώ 2 πράγματα θα έκανα. Θα διάβαζα τα Ψιλά Γράμματα της κράτησης ξανά μήπως μου ξέφυγε κάτι και θα έπαιρνα τηλέφωνο στη booking. Μια φορά που το έκανα ήταν πολύ εξυπηρετικοί.
http://www.booking.com/content/offices.el.html
βρηκα κ εγω στο σαιτ κατι τηλεφωνα για ελλαδα...αλλα θα παρω αυριο...λες να βγαλω ακρη με αυτους? γτ με το customer service στο αμστερνταμ δν υπαρχει συνεννοηση....και δεν ξερω τι να κανω κ αν θα χρεωθω στην τελικη
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Πάρε στο Ελληνικό. Μπορούν να το διευθετήσουν
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάρε τηλ στο τηλεφωνο για Ελλάδα ωστε να σου απαντησουν Ελληνικα και πες τους την συνομιλία που ειχες με το ξενοδοχειο και ζήτα να μιλήσουν και αυτοι με το ξενοδοχειο.Παντως εφοσον δεν εχεις χρηματα μεσα θα σου στειλει e mail η booking και θα σου λεει να δηλωσεις αλλη καρτα μεσα σε 24 ωρες αλλιως θα ακυρωθει η κρατηση σου.
 

jason51

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
αυτο θα κανω θα επικοινωνησω με τα γραφεια που εχουν στην ελλαδα μπας και βγαλω ακρη..παντως στην κρατηση μου τωρα π εκανα αλλαγη ημερομηνιας μου βγαζει με κοκκινα γραμματα οτι "το αίτημά σας για ακύρωση έχει σταλεί στο κατάλυμα. Η επεξεργασία του μπορεί να διαρκέσει μέχρι και 48 ώρες."
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Βρε παιδιά, έκανα κράτηση την Κυριακή μέσω του hotels.com για το ξενοδοχείο http://malvasiahotel-traditional.gr/el/ για 27-30 Οκτώβρη. Το βρήκα σε μια πολύ καλή προσφορά στα 70 ευρώ τη βραδιά με πρωινό για 2 ενήλικες + 1 παιδί με δωρεάν ακύρωση. Και ενώ την ίδια στιγμή έλαβα κανονικά το επιβεβαιωτικό μέηλ, σήμερα μου ήρθε μέηλ ακύρωσης με την αιτιολογία πως το ξενοδοχείο δεν μπόρεσε να επιβεβαιώσει τα στοιχεία της κάρτας. Πράγμα το οποίο αποκλείεται να συμβαίνει καθώς η πιστωτική είναι μια χαρά ενεργή και μάλιστα την χρησιμοποίησα άλλες δυο φορές από προχθές για ηλεκτρονικές αγορές. Είμαι σίγουρη πως το ξενοδοχείο ακύρωσε την κράτηση λόγω της χαμηλής τιμής (γιατί στα υπόλοιπα σάιτ είχε 105 ευρώ τη βραδιά) και τα υπόλοιπα είναι φτηνές δικαιολογίες. Έστειλα μέηλ στο hotel.com που τους εξηγώ την κατάσταση, αλλά δηλώνουν αναρμόδιοι και με παραπέμπουν στο τμήμα πωλήσεων με το οποίο πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά. Όμως δεν έχω σκοπό να χρεωθώ και υπερατλαντικό τηλεφώνημα με αβέβαιο αποτέλεσμα. Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλο; Τι μπορώ να κάνω;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.657
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μου έκαναν κι εμένα το ίδιο με ξενοδοχείο στη Θεσσσαλονίκη που έκανα κράτηση μέσω booking. Πήρα τηλέφωνο στο Booking, με παρέκαμψαν στην επιχείρηση με τους οποίους δεν έβγαλα άκρη και τελικά το ... παράτησα.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μου έκαναν κι εμένα το ίδιο με ξενοδοχείο στη Θεσσσαλονίκη που έκανα κράτηση μέσω booking. Πήρα τηλέφωνο στο Booking, με παρέκαμψαν στην επιχείρηση με τους οποίους δεν έβγαλα άκρη και τελικά το ... παράτησα.
Α, έτσι ε; Και σε σένα ισχυρίστηκαν πως αντιμετώπισαν πρόβλημα με την κάρτα ή βρήκαν άλλη δικαιολογία;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.657
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Ακριβώς το ίδιο ισχυρίστηκαν. Πρόβλημα με τη κάρτα και τώρα που θυμήθηκα ήταν πριν τα capital controls (Μάιο 2015 για κράτηση Οκτώβριο 2015)
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έχω κάνει κράτηση με προπληρωμένη από booking, χωρίς δυνατότητα ακύρωσης, η κάρτα μου έχει όλο το ποσό που χρειάζεται και στην επιβεβαίωση λέει πως θα χρεώσει τη κάρτα σε 1-2 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να μην την δεχτεί το ξενοδοχείο και αν ναι τι γίνεται μετά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom