Γενικά Πρόβλημα ονόματος σε εισιτήριο-ταυτότητα και ημερομηνια λήξης

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Ε ναι, περισσότερος είναι ο χρόνος να ζεσταθεί το μηχάνημα πλαστικοποίησης !!!
δε θα ξεχάσω ποτέ, όταν ο αστυνομικός πήρε την ταυτότητα μου, φρέσκια από το μηχάνημα πλαστικοποίησης, το έβαλε πάνω σε ένα κομμάτι μάρμαρο κι το ίσιωνε με το άλλο μάρμαρο από πάνω. Μιλάμε για 2007 :) :) :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εκεί θα μείνουμε; :p
Συγνώμη, αλλά αφού θέλουμε να ενημερώσουμε δε θα πρέπει να έχουμε επαληθεύσει τις πληροφορίες που δίνουμε; Εγώ, τουλάχιστον, έτσι το βλέπω, γι' αυτό και παραθέτω το επίσημο λινκ:lol:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
δε θα ξεχάσω ποτέ, όταν ο αστυνομικός πήρε την ταυτότητα μου, φρέσκια από το μηχάνημα πλαστικοποίησης, το έβαλε πάνω σε ένα κομμάτι μάρμαρο κι το ίσιωνε με το άλλο μάρμαρο από πάνω. Μιλάμε για 2007 :) :) :)
χαχαχαχα, και η μισή δικιά μου ταυτότητα είναι "κυματιστή". Μετά ο αστυνομικός έκανε κάποια ρύθμιση στο μηχάνημα και η υπόλοιπη βγήκε κανονική.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Συγνώμη, αλλά αφού θέλουμε να ενημερώσουμε δε θα πρέπει να έχουμε επαληθεύσει τις πληροφορίες που δίνουμε; Εγώ, τουλάχιστον, έτσι το βλέπω, γι' αυτό και παραθέτω το επίσημο λινκ:lol:
Οι πληροφορίες που έδωσα τη δεύτερη φορά, ήτα με τα από τηλεφωνική επικοινωνία με το Αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου, η βασική μου ερώτηση ήταν αν η ταυτότητα βγαίνει αμέσως και μου απάντησε ναι (πράγμα που γνώριζα και εγώ από δικιά μου πρόσφατη εμπειρία) και αν χρειάζεται μάρτυρας και μου απάντησε αυτά που αναφέρω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Στης Κυψέλης στο δίνουν απευθείας;;:shock: Τι να πω, μπράβο. Έχουν αλλάξει πολλά από πέρυσι που έβγαλα σε πολύ πολύ μικρότερο τμήμα!
Στο δίνουν απευθείας ΑΛΛΑ πρέπει να έχεις κλείσει ραντεβού.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Ελπίζω η heraklion να άκουσε την προτροπή του taver και να ρώτησε στο Αστυνομικό Τμήμα στο Ηράκλειο, έτσι τώρα η φίλη της θα έχει την ταυτότητά της και θα ετοιμάζεται για το ταξιδάκι στην Πόλη! :p
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Οι πληροφορίες που έδωσα τη δεύτερη φορά, ήτα με τα από τηλεφωνική επικοινωνία με το Αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου, η βασική μου ερώτηση ήταν αν η ταυτότητα βγαίνει αμέσως και μου απάντησε ναι (πράγμα που γνώριζα και εγώ από δικιά μου πρόσφατη εμπειρία) και αν χρειάζεται μάρτυρας και μου απάντησε αυτά που αναφέρω.
Ουφ, βαρέθηκα:roll: Τέλος πάντων, ο κάθε αστυνομικός (όπως αντίστοιχα πολλές φορές και κάθε υπάλληλος οπουδήποτε αλλού) μπορεί να λέει διάφορα, το ζήτημα είναι να ανατρέχει ο κάθε ενδιαφερόμενος στο επίσημο λινκ, έτσι ώστε να έχει πιο υπεύθυνη ενημέρωση. Και επίσης σε αυτό μπορεί να έχει πληροφορίες για τυχόν εξαιρέσεις αυτού που σε γενικές γραμμές ισχύει.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ελπίζω η heraklion να άκουσε την προτροπή του taver και να ρώτησε στο Αστυνομικό Τμήμα στο Ηράκλειο, έτσι τώρα η φίλη της θα έχει την ταυτότητά της και θα ετοιμάζεται για το ταξιδάκι στην Πόλη! :p
Λες από τις 9 το πρωί που έκανε την ερώτηση η κοπέλα, να πρόλαβε η φίλη της να βγάλει πιστοποιητικό και φωτογραφίες, να πήγε στο τμήμα και να έχει ήδη την ταυτότητά της;:roll:
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Ουφ, βαρέθηκα:roll: Τέλος πάντων, ο κάθε αστυνομικός (όπως αντίστοιχα πολλές φορές και κάθε υπάλληλος οπουδήποτε αλλού) μπορεί να λέει διάφορα, το ζήτημα είναι να ανατρέχει ο κάθε ενδιαφερόμενος στο επίσημο λινκ, έτσι ώστε να έχει πιο υπεύθυνη ενημέρωση. Και επίσης σε αυτό μπορεί να έχει πληροφορίες για τυχόν εξαιρέσεις αυτού που σε γενικές γραμμές ισχύει.
:shock: Τώρα, για να καταλάβω, κόντρα κάνουμε; :( Εγώ να δεις πόσο βαρέθηκα !!! :(
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Λες από τις 9 το πρωί που έκανε την ερώτηση η κοπέλα, να πρόλαβε η φίλη της να βγάλει πιστοποιητικό και φωτογραφίες, να πήγε στο τμήμα και να έχει ήδη την ταυτότητά της;:roll:
Εγώ, πάντως, της το εύχομαι !!! :p
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας, αλλά αυτό που έγινε δεν θα το πιστεύετε!!!!!!!
Πήγε το πρωί να βγάλει την ταυτότητα, της λένε κάτι βλέπουμε στο όνομα σας, για ελάτε πάνω να δούμε τι είναι,βρίσκουν οτι είχε μια δικαστική απόφαση ΚΟΚ, την ρωτάνε αν κράταει πανω της χρήματα να την πλήρώσει,ρωτάει το ποσό και απαντούν 900 ευρώ:shock::shock:Τους λέει "τι νομίζετε οτι είμαι να κρατάω πάνω μου τόσα χρήματα, αλλά θα το κανονίσω να πάω να πληρώσω".
Της απαντούν οτι δεν μπορούν να την αφησουν να φύγει, πήρε δικηγόρο, την πήγαν με το περιπολικό (δεν την άφησαν να πάρει το μηχανάκι της) στα δικαστήρια, πλήρωσε 400 ευρώ, τα υπόλοιπα θα έρθουν μέσω εφορίας, και όπως καταλαβαίνετε αντίο Πόλη!!!!!
Φοβερό έτσι???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom