Γαλλία Πρόγραμμα για Παρίσι

Froutaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Telika eimai pantelws asxeti

Gone τα καταστήματα fnac τι είναι???? Δεν έχω ιδέα όμως... Μπορώ να πάρω και την κάρτα μουσείων απο εκεί?

Vpg Ξαναμπήκα στα επίσημα side που μου έγραψες αλλά μάλλον κάτι θα κάνω λάθος! Θα πάρω την κάρτα μουσείου 2 ημερών για το Λούβρο και τις Βερσαλίες τελικά! Θα αγοράσω εισητήριο για Eiffel.
Απλά σκέφτομαι ότι η κάρτα μουσείου είναι 35 ευρώ ενώ η είσοδος μόνο για τις Βερσαλίες είναι 56 όπως αναφέρει η vpg. Μήπως δεν αρκεί μόνο αυτή η κάρτα και θα πρέπει να πληρώσω άλλα εκεί?

Επίσης vpg αυτή η βόλτα στον Σηκουάνα ακούγεται τέλειαααααααααααααααα! Ανυπομονώωωωωωωωω :clap:

Elia Θα με δείτε στις ειδήσεις στο τέλος! "Μια Ελληνίδα madam χάθηκε στο δρόμο κατά την ξενάγηση της "
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip στην Αμερική
Δεν το διατύπωσα σωστά και μπερδεύτηκες. Η γενική είσοδος στις Βερσαλλίες (παλάτι,Τριανόν, κήποι) τις καθημερινές, που δεν έχει show είναι 18?. Αν είσαι κάτω από 26 είναι δωρεάν. Τα 56? αφορούσαν εμάς (2 ενήλικες κι ένα παιδί), σε μέρα με show (μουσική και συντριβάνια). Διάλεξε την ημερομηνία και δές την τιμή:
Ch
Συγνώμη αν σε μπέρδεψα...
 
Last edited by a moderator:

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Gone τα καταστήματα fnac τι είναι???? Δεν έχω ιδέα όμως... Μπορώ να πάρω και την κάρτα μουσείων απο εκεί?

Τα καταστήματα fnac είναι τα γνωστά καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών, μουσικής και βιβλίων. π.χ
Fnac Champs-Elys
δεξιά στο σάιτ έχει και άλλα καταστήματα.Τα εισιτήρια για Λούβρο έχουν ανοιχτή ημερομηνία ενώ για Βερσαλίες πρέπει να ορίσεις συγκεκριμένη μέρα. Υπάρχει επιβάρθνση 1,5 ευρώ/εισιτήριο, αλλά μπροστά στις τεράστιες ουρές είναι αστείο.
Η κάρτα μουσείων συμφέρει μόνο αν πας σε αρκετά μουσεία μέσα σε δύο συνεχόμενες μέρες.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
158
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μπήκα ατο side για το Λουβρο να αγοράσω τα εισητήρια και θέλει το λιγότερο 10 ημέρες για να ερθουν ταχυδρομικός. φφφφφ. Έχω ρωτήσει και στο ξενοδοχείο και δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε απο εκεί. αααααααααααααααααα :(

Froutaki έχε υπόψιν ότι κάθε πρώτη Κυριακή του μήνα η είσοδος σε πολλά μουσεία του Παρισιού (Λούβρου, Ροντέν, Πικάσο κ.λ.π.) είναι δωρεάν. Απλά πρέπει να μπεις σε κάθε μουσείο ξεχωριστά και να το ψάξεις. Εσύ αυτή την Κυριακή δεν θα είσαι στο Παρίσι;
 

framenet7

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
καλο ταξιδι και καλα να περασετε. το παρισι ειναι τελειο.να βγαλεις σιγουρα καρτα λεωφορειου απο το αεροδρομιο και δε θα ξανασχοληθεις με το θεμα.για εισητηρια μουσειων πηγαινε στο fenac ( ειναι σαν τα public ) εχει εισητηρια για ολα τα μουσεια χωρις ουρα .με το εισητηριου του λουβρου (θελει πολυ χρονο ) δινουν και για καποιο αλλο μουσειο δωρεαν επισης να πατε και στο μουσειο αρωματος ( ειναι κοντα στη οπερα ). να φατε σιγουρα croq monsieur .
 

Froutaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
oh yeah

Vpg τα είχα μπερδέψει. Τώρα κατάλαβα! είμαι 25 αλλα προφανώς θα πρέπει να περιμένω σε ουρά! Θα το σκευτώ!

Thalia Ναι την Κυριακή θα είμαι εκεί κι αν και σκευτήκαμε να μην πάμε σε μουσεία την Κυριακή να ένας λόγος να πάμε :)

Gone κατατοπίστηκα!


Framenet7 ωραία ιδέα το λεοφωρείο και βολικό

Κάνω τώρα το πρόγραμμα μου και θα σας το γράψω να μου πείτε αν είναι καλό! Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις :clap:
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Θα χτυπησεις ενα τηλεφωνακι στην εκπομπη του πατριωτη του Αλιαγα κ θα την βγαλεις την ακρη.
Οταν χανομαι βρισκω το κοντινοτερο καφε, πινω ενα διπλο αμερικανο καφε κ ολα ερχονται στο δρομο τους
;)
Καλη διαθεση κ ορεξη να υπαρχει κ ολα καλα
καλο ταξιδι σ ευχομαι μιας κ χαιρεταω απο αυριο πρωι πρωι λογω αδειας
περιμενω τις εμπειρειες σ
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΙΙΙΣΣΣ!!!!
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
Σας παρακαλώ μη με κακοχαρακτηρίσετε αλλά ελληνιές δεν παίζουν σε ότι αφορά το μετρό και τις μετακινήσεις?δηλαδή κάπου διάβασα ένα κολπάκι με τις κάρτες..δηλαδή δεν παίζει να πάρουμε μία visite, και να έχουμε στυλό που σβήνει και να αλλάξουμε τις ημερομηνίες?? Μπατιράκια είμαστε που κερδίσαμε το ταξίδι, και θέλουμε να τη βγάλουμε όσο το δυνατόν οικονομικότερα γίνεται...:)))
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Γιατί δε χρησιμοποιείς τα πόδια σου που είναι και τζάμπα όπως το ταξίδι που κέρδισες?
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
ωπ..συγγνωμη..ξεχαστηκα...απλά να ξαναπώ πως φυσικά θα χρησιμοποιήσω τα πόδια μου, αλλά δυστυχώς δεν είναι το μοναδικό μέσον με το οποίο μπορώ να πάω σε όλα αυτά τα μέρη που θέλω..μιας και υπάρχει μεγάλη απόσταση..αυτά..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
E τότε αφού οι αποστάσεις είναι μεγάλες για να τις καλύψεις με τα πόδια σου, πρέπει να χρησιμοποιήσεις τις μεταφορικές υπηρεσίες κάποιου άλλου... και αυτό προϋποθέτει να πληρώσεις κάποιο κόμιστρο.
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
προσπερνώ τον ειρωνικό τόνο σου, και σου λέω απλά ένα ευχαριστώ για τις πολύτιμες και νέες πληροφορίες που μου έδωσες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom