Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κάποιος που παρακολουθεί το πρόγραμμα, ξέρουμε πότε η Αegean αρχίζει να δίνει διαθεσιμότητα (αν δίνει ανάλογα με τον προορισμό) για alpha bonus awards Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά 2020; Πρός Μάρτιο που θα ανακοινωθεί το χειμερινό πρόγραμμα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.873
Κάποιος που παρακολουθεί το πρόγραμμα, ξέρουμε πότε η Αegean αρχίζει να δίνει διαθεσιμότητα (αν δίνει ανάλογα με τον προορισμό) για alpha bonus awards Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά 2020; Πρός Μάρτιο που θα ανακοινωθεί το χειμερινό πρόγραμμα;
Λιγες μερες μεχρι εβδομαδες μετα την ανακοινωση του πργραμματος. Δεν ανεβαινουν ολα τα award ταυτοχρονα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και πότε περίπου ανακοινώνεται το χειμερινό πρόγραμμα;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εκανα μια μπαγαμποντιά, έκλεισα για γονείς και αδερφό να με επισκεφτούν και επειδή αυτοί δεν ασχολούνται καν και δεν ταξιδεύουν, έβαλα και στους τρεις ότι είναι μέλη προγράμματος aegean miles+bonus και έβαλα και στους 3 τον δικό μου κωδικό. Δεν περίμενα να το δεχτεί, αλλά το δέχτηκε. Από την άλλη, τα μίλια τα παίρνεις μετά την πτήση αν δεν απατώμεν, οπότε μάλλον τότε είναι που θα συνειδητοποιήσουν την κουτοπονηριά μου. Έχετε κάνει κάτι παρόμοιο;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εκανα μια μπαγαμποντιά, έκλεισα για γονείς και αδερφό να με επισκεφτούν και επειδή αυτοί δεν ασχολούνται καν και δεν ταξιδεύουν, έβαλα και στους τρεις ότι είναι μέλη προγράμματος aegean miles+bonus και έβαλα και στους 3 τον δικό μου κωδικό. Δεν περίμενα να το δεχτεί, αλλά το δέχτηκε. Από την άλλη, τα μίλια τα παίρνεις μετά την πτήση αν δεν απατώμεν, οπότε μάλλον τότε είναι που θα συνειδητοποιήσουν την κουτοπονηριά μου. Έχετε κάνει κάτι παρόμοιο;
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/about-the-program/together/
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.603
Likes
9.837
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εκανα μια μπαγαμποντιά, έκλεισα για γονείς και αδερφό να με επισκεφτούν και επειδή αυτοί δεν ασχολούνται καν και δεν ταξιδεύουν, έβαλα και στους τρεις ότι είναι μέλη προγράμματος aegean miles+bonus και έβαλα και στους 3 τον δικό μου κωδικό. Δεν περίμενα να το δεχτεί, αλλά το δέχτηκε. Από την άλλη, τα μίλια τα παίρνεις μετά την πτήση αν δεν απατώμεν, οπότε μάλλον τότε είναι που θα συνειδητοποιήσουν την κουτοπονηριά μου. Έχετε κάνει κάτι παρόμοιο;
Είναι άλλο πράγμα αυτό που λεεί η @mikrh tsopana και άλλο αυτό που λέει ο @Leftris B .

Το together γίνεται εάν και εφόσον κάποιο μέλος της οικογένειας είναι παραπάνω από ένα απλό blue member. Τότε δημιουργεί ένα together λογαριασμό, δημιουργεί καινούριους λογαριασμούς για όλους στην οικογένεια και τα μίλια ολονών πάνε συγκεντρωτικά στον ίδιο κουβά.

Ο κωδικός της κάρτας είναι μοναδικός και με βάση το όνομα. Το θεωρώ αδύνατο να περαστούν τα μίλια από 3 εισιτήρια σε έναν κωδικό, θα φανεί στο σύστημα. Αλλιώς όλοι θα το κάνανε έτσι. Αυτό που μπορείς να κάνεις, εάν και εφόσον είσαι silver ή gold, είναι να κάνεις το together, να φτιάξεις λογαριασμό στον καθένα και να περαστούν τα μίλια όλων στο together.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Είναι άλλο πράγμα αυτό που λεεί η @mikrh tsopana και άλλο αυτό που λέει ο @Leftris B .

Το together γίνεται εάν και εφόσον κάποιο μέλος της οικογένειας είναι παραπάνω από ένα απλό blue member. Τότε δημιουργεί ένα together λογαριασμό, δημιουργεί καινούριους λογαριασμούς για όλους στην οικογένεια και τα μίλια ολονών πάνε συγκεντρωτικά στο ίδιο κουβά.

Ο κωδικός της κάρτας είναι μοναδικός και με βάση το όνομα. Το θεωρώ αδύνατο να περαστούν τα μίλια από 3 εισιτήρια σε έναν κωδικό, θα φανεί στο σύστημα. Αλλιώς όλοι θα το κάνανε έτσι. Αυτό που μπορείς να κάνεις, εάν και εφόσον είσαι silver ή gold, είναι να κάνεις το together, να φτιάξεις λογαριασμό στον καθένα και να περαστούν τα μίλια όλων στο together.
Ναι μετα συνειδητοποίησα οτι για blue μελος δε γινεται. Κι εγώ το θεωρώ απίθανο να συμβεί, απλά απόρησα (και λίγο ανησύχησα) που δε μου πέταξε error κατα την κράτηση. Θα ενημερώσω ωστόσο μετά το ταξίδι!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.603
Likes
9.837
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ναι μετα συνειδητοποίησα οτι για blue μελος δε γινεται. Κι εγώ το θεωρώ απίθανο να συμβεί, απλά απόρησα (και λίγο ανησύχησα) που δε μου πέταξε error κατα την κράτηση. Θα ενημερώσω ωστόσο μετά το ταξίδι!
Δεν έχει λόγο να πετάξει error εκείνη την ώρα. Απλά τα μίλια δεν θα περαστούν σε εσένα. Φτιάξε λοιπόν λογαριασμούς στους υπολοίπους, δεν πειράζει εάν δεν είσαι silver ή gold, απλά δεν θα έχετε το together. Να έχουν όλοι τους λογαριασμούς τους και όταν με το καλό κάποιος από όλους αναβαθμιστεί, φτιάχνεται το together και έχετε όλα τα μίλια μαζεμένα.

Κρίμα είναι να κάνουν το ταξίδι και να μη πάρουν τα μίλια καθόλου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.873
Εκανα μια μπαγαμποντιά, έκλεισα για γονείς και αδερφό να με επισκεφτούν και επειδή αυτοί δεν ασχολούνται καν και δεν ταξιδεύουν, έβαλα και στους τρεις ότι είναι μέλη προγράμματος aegean miles+bonus και έβαλα και στους 3 τον δικό μου κωδικό. Δεν περίμενα να το δεχτεί, αλλά το δέχτηκε. Από την άλλη, τα μίλια τα παίρνεις μετά την πτήση αν δεν απατώμεν, οπότε μάλλον τότε είναι που θα συνειδητοποιήσουν την κουτοπονηριά μου. Έχετε κάνει κάτι παρόμοιο;
Επρεπε να τους ανοιξεις λογαριασμο miles and bonus. Θα ειχαν δωρεαν 1000 μιλια στανταρ συν των πτησεων. Κανενα ψωνιο απο duty free, κανενα συνεργαζομενο εστιατοριο, κανενα booking, τσουπ μπορει να μαζευτουν μιλια που δε ληγουν. Η μπαγαποντια που επιβαλλεται να κανεις ειναι να ανοιξεις τους λογαριασμους τους με το δικο σου μειλ, ωστε να τους διαχειριζεσαι. Αν γινεις ποτε silver τους τσιμπας τα μιλια. Αν οχι, φροντιζεις να μαζεψουν μερικα ωστε να εκδωσεις ενα εισιτηριο για σενα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.603
Likes
9.837
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Επρεπε να τους ανοιξεις λογαριασμο miles and bonus. Θα ειχαν δωρεαν 1000 μιλια στανταρ συν των πτησεων. Κανενα ψωνιο απο duty free, κανενα συνεργαζομενο εστιατοριο, κανενα booking, τσουπ μπορει να μαζευτουν μιλια που δε ληγουν. Η μπαγαποντια που επιβαλλεται να κανεις ειναι να ανοιξεις τους λογαριασμους τους με το δικο σου μειλ, ωστε να τους διαχειριζεσαι. Αν γινεις ποτε silver τους τσιμπας τα μιλια. Αν οχι, φροντιζεις να μαζεψουν μερικα ωστε να εκδωσεις ενα εισιτηριο για σενα.
Αυτό μπορεί να το κάνει και τώρα, έτσι και αλλιώς τα μίλια μπορούν να καταχωρηθούν ακόμα και 6 μήνες μετά, ανεξάρτητα εάν δεν ήταν μέλος του Miles & bonus στην αγορά του εισιτηρίου ή στην πτήση.

Σε ένα καφέ, έχω φτιάξει account φίλου μου και του έχω βάλει ετεροχρονισμένα 15000 μίλια από υπερατλαντικά ταξίδια και ευρωπαϊκά που τα είχε κάνει χωρίς να έχει miles & bonus.

Ερώτηση: Μπορείς να καταχωρήσεις στο ίδιο email παραπάνω από έναν λογαριασμό; Δεν το ήξερα αυτό.. Δεν χτυπάει στο "create a new account" ότι αυτό το email χρησιμοποιείται ήδη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom