Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Ξημερωματα Σαββατου επιασα γραμμη στην Aegean και πετυχα ιδιαιτερα κεφατη υπαλληλο. Τσεκαρε μια προς μια την πορεια των ακυρωσεων των award που εχουν γινει. Συμπτωματικα σημερα αρχισε η ροη της επιστροφης μιλιων, 35 μερες μετα το αιτημα.
Με απετρεψε απο το να ακυρωσω εισιτηρια Ιουλιου με δικη μου πρωτοβουλια ως τις τελευταιες 3 μερες πριν την πτηση, γιατι μου ειπε οτι ακομη και αλλαγη 5 λεπτων στην ωρα πτησης μου δινει δικαιωμα για full refund. Εγω ηξερα για μια ωρα διαφορας , αλλα μου ειπε οτι λογω covid καταστασης, αυτο αλλαξε. Για να δουμε. Refunds σε 4 μηνες πλεον.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Οι κανονισμοί πάντως μιλάνε για επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση καθυστέρησης μεγαλύτερης των 5 ωρών (Άρθρο 6, Κανονισμός ΕΕ 261/2004, https://eur-lex.europa.eu/resource....a7-8bf4-b0f60600c1d6.0003.02/DOC_1&format=PDF). Μάλλον ήταν κεφάτη γιατί γύρισε στη δουλειά.
Εχω παρει επιστροφη για αλλαγη ανω της μιας ωρας τον Δεκεμβρη σε star alliance εισιτηρια. Συγκεκριμενα, ηταν ακριβως 2ωρη αλλαγη.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
αλλαγη 5 λεπτων στην ωρα πτησης μου δινει δικαιωμα για full refund
Ισχύει. Από τις 14 Απριλίου μου έδωσε το δικαίωμα να ακυρώσω πτήση για Ιούλιο από Θεσ/νικη προς Τορόντο μέσω Μονάχου γιατί άλλαξε η ώρα αναχώρησης κατά 10 λεπτά και η επιστροφή από Νέα Υόρκη μέσω Κωνσταντινούπολης άλλαξε κατά 5 λεπτά το κομμάτι Κων/λη-Θεσ/νικη...Τα μίλια μπήκαν μετά από 20 μέρες περίπου, τα λεφτά τα περιμένω ακόμα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Ηρεμα το λεω, μπαινω στον λογαριασμο μου και ειναι απενεργοποιημενες ολες οι δυνατοτητες. Μπαινω και στου γιου μου, η εικονα ειναι ολοιδια. Και απο κινητο και ταμπλετ.Ταυτιζεται ακομη και η ημερομηνια 05/07/2020.
Καμια ιδεα γιατι? Τηλεφωνησα στην Αιγαιου και μου ειπαν να αλλαξω κωδικο προσβασης μηπως κολλησε η εφαρμογη. Αλλαξα, τα ιδια.
20200702_091510.jpg
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Έκανα και εγώ μόλις μία έρευνα και ναι έχεις δίκιο δεν παίζει σωστά η εφαρμογή αλλά ούτε και η σελίδα miles and bonus !
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Έκανα και εγώ μόλις μία έρευνα και ναι έχεις δίκιο δεν παίζει σωστά η εφαρμογή αλλά ούτε και η σελίδα miles and bonus !
Και μενα το ίδιο και εκτός απο αυτό γύρισαν τα μιλια απο πτησεις που ακυρώθηκαν αλλα γυρισαν λάθος. Μου χρωστάνε περιπου 55000 μιλια.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Και σε μένα τα ίδια, app για γέλια και για κλάματα. Μπορείς να πας να δεις για award εισιτήρια από άλλου (εξαργύρωση μιλίων, star alliance).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και σε μένα τα ίδια, app για γέλια και για κλάματα. Μπορείς να πας να δεις για award εισιτήρια από άλλου (εξαργύρωση μιλίων, star alliance).
Το ίδιο έχει ξαναγίνει για 30-40 λεπτά τις μέρες που μπαίνουν τα μίλια. Σιγά το θέμα ρε παιδιά.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το ίδιο έχει ξαναγίνει για 30-40 λεπτά τις μέρες που μπαίνουν τα μίλια. Σιγά το θέμα ρε παιδιά.
Έχει και αλλά bugs η έκδοση για iOS, δεν είναι το μόνο. Ανεπίτρεπτο, μιλάμε για παιδικά πράγματα (δε σε κρατάει logged in παρά για λίγες μέρες).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Το ίδιο έχει ξαναγίνει για 30-40 λεπτά τις μέρες που μπαίνουν τα μίλια. Σιγά το θέμα ρε παιδιά.
Απο χθες βραδυ, ηταν πανω απο 10 ωρες.
Σε περιοδο αλλαγων προς το χειροτερο, δεν το βλεπεις χαλαρα :)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom