Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
μεγαλο πληγμα. βγηκαν οι αιθιοπες κ προβλεπω ξηλωμα πλεον για τη μαυρη ηπειρο. ελπιζω να προκειται για κατι προσωρινο.
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση, ή βγάζεις μόνος σου συμπεράσματα;

Ούτε με South African μπορείς να κάνεις εξαργύρωση από το site της Aegean, πάντως, και πιθανώς να ισχύει και για άλλες εταιρίες αυτό. Εφόσον η εταιρίες παραμένουν στη συμμαχία, θα κάνω απλά την υπόθεση (μέχρις αποδείξεως του εναντίου) πως απλά το σύστημά τους δεν είναι πια online και πρέπει να κλείσεις το award σου με τον παραδοσιακό τρόπο (τηλέφωνο).
 
D

Delmem37668

Guest
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση, ή βγάζεις μόνος σου συμπεράσματα;

Ούτε με South African μπορείς να κάνεις εξαργύρωση από το site της Aegean, πάντως, και πιθανώς να ισχύει και για άλλες εταιρίες αυτό. Εφόσον η εταιρίες παραμένουν στη συμμαχία, θα κάνω απλά την υπόθεση (μέχρις αποδείξεως του εναντίου) πως απλά το σύστημά τους δεν είναι πια online και πρέπει να κλείσεις το award σου με τον παραδοσιακό τρόπο (τηλέφωνο).
πολύ σωστός. ας μην κάνουμε παραπληροφόρηση.
η αιθιοπιαν είναι έκτος από τον Ιούνη για τεχνικό πρόβλημα της ετζιαν, (αυτό μου είπαν αυτό σας λέω) γίνονται κανονικά κρατήσεις με αυτούς αλλά μόνο μέσω τηλεφωνικού κέντρου και χωρίς τα 20 ευρώ που χρεώνουν σε τέτοιου είδους κρατήσεων.
έχω πάρει για κρατήσεις που με ενδιαφέρουν και δεν υπήρξε πρόβλημα να γίνει η κράτηση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση, ή βγάζεις μόνος σου συμπεράσματα;
τσικουδια? που ειδες συμπερασμα? τι βλεπω ειδα κ ρωτησα τι γινεται. απο το κεντρο χαιρω πολυ. 22 λεπτα περιμενα χτες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπα... Με Παριζιάνους ήμουνα. Κόκκινο κρασί και μόνο.

Επειδή δε βλέπεις διαθεσιμότητα online για ethiopian συμπέρανες ότι την αφαίρεσαν σκόπιμα και προχώρησες και σε προγνώσεις με βάση αυτό....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπα... Με Παριζιάνους ήμουνα. Κόκκινο κρασί και μόνο.

Επειδή δε βλέπεις διαθεσιμότητα online για ethiopian συμπέρανες ότι την αφαίρεσαν σκόπιμα και προχώρησες και σε προγνώσεις με βάση αυτό....
οχι δεν βλεπω διαθεσιμοτητα, δεν βλεπω καν την εταιρεια. ηταν προφανες (σε σενα οχι μαλλον) οτι δεν ξερω τι εχει συμβει κ αναζητουσα απαντηση αν κ ποτε θα επανελθει. ουτε προγνωση εκανα, ουτε μετεφερα καμια ειδηση. οποιος δεν καταλαβαινει το πνευμα δεν διαβαζει κ ανατρεχει αλλου.
το δε τηλ κεντρο ειναι σαν να μην υπαρχει για μενα, θελω να βλεπω εναλλακτικες, να συγκρινω, να παιξω με πολλα σκελη. πραγματα που δεν γινονται με ενα τηλ. αν ξερεις τωρα τπτ σιγουρο πες το. αλλιως συνεχιζουμε τη μπουρδολογια αλλου.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.336
Από 1η Ιούνη άλλαξε πολιτική η Aegean και οι gold στα lounges μπορούν να βάλουν συνοδό μόνο αν πετάει στην ίδια πτήση ενώ πριν ο συνοδός χρειαζόταν απλά να πετάει με πτήση της star alliance.

Για την ώρα μάλλον εξαιρούνται τα 3 Aegean club lounges σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη/Κύπρο.
 
D

Delmem37668

Guest
Από 1η Ιούνη άλλαξε πολιτική η Aegean και οι gold στα lounges μπορούν να βάλουν συνοδό μόνο αν πετάει στην ίδια πτήση ενώ πριν ο συνοδός χρειαζόταν απλά να πετάει με πτήση της star alliance.

Για την ώρα μάλλον εξαιρούνται τα 3 Aegean club lounges σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη/Κύπρο.
στη Θεσσαλονίκη είναι κλειστό.
 
D

Delmem37668

Guest
υπάρχει κάποιος φίλος με αρκετά μίλια (πάνω από 75000) που να μπορεί να δει μερικές πτήσεις που με ενδιαφέρουν; ας μου στείλει ένα μήνυμα παρακαλώ, γιατί κάνει τρελά πράγματα το μαϊλς και μπόνους της ετζιαν. ευχαριστώ. εννοείται αν κάποιος θέλει βοήθεια να κοιτάξω κάτι είμαι στη διάθεση του.
θέλω να διαπιστώσω αν η αναζήτησή είναι στοχευμένη σε κάθε μέλος η το ίδιο για όλους.
 
Last edited by a moderator:

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Βρε παιδιά... Έλεγε στο λογαριασμό μου ότι χρειάζομαι 51 μίλια αναβάθμισης μέχρι τις 29/9 (ημερομηνία η οποία ήταν παλιότερα μέχρι Φλεβάρη, δεν κατάλαβα γιατί άλλαξε) για να πάω από blue σε silver. Μετέτρεψα 2000 μίλια εξαργύρωσης σε 100 αναβάθμισης και τώρα μου λέει ότι χρειάζομαι 14.951 για να αναβαθμιστω μέχρι τις 29/9. Τι συμβαίνει? Τι δεν έκανα σωστά?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Βρε παιδιά... Έλεγε στο λογαριασμό μου ότι χρειάζομαι 51 μίλια αναβάθμισης μέχρι τις 29/9 (ημερομηνία η οποία ήταν παλιότερα μέχρι Φλεβάρη, δεν κατάλαβα γιατί άλλαξε) για να πάω από blue σε silver. Μετέτρεψα 2000 μίλια εξαργύρωσης σε 100 αναβάθμισης και τώρα μου λέει ότι χρειάζομαι 14.951 για να αναβαθμιστω μέχρι τις 29/9. Τι συμβαίνει? Τι δεν έκανα σωστά?
Θες τόσα για να γίνεις απο Silver σε Gold!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom