Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

D

Delmem38110

Guest
ένα παρόμοιο δρομολόγιο από Μπογκοτά βγάλαμε εμείς αλλά μέσω Λονδίνου για Αθήνα. κοίταξα να αγοράσω αλλά δυο για σιγουριά με την πρόταση σου αλλά δεν έχει καθόλου διαθεσιμότητα τον Αύγουστο.
κρίμα. προφανώς έχουν αγοραστεί όλες οι θέσεις Βαρκελώνη Θεσσαλονίκη.
είναι Καλή είσοδος και έξοδος για λατινική Αμερική.
από εκει με 12κ μίλια πας παντού στο νοτο. η αβιανκα έκοψε τις μπίζνες για όλους τους προορισμούς εκεί κάτω. τις κράτησε μόνο για υπερατλαντικές. εναλλακτικά κοπα.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
To τελευταίο διάστημα έχω βρει μεγάλη δυσκολία στο να βρω πτήσεις σε προορισμούς που με ενδιαφέρουν (Κατμαντού και Σεούλ συγκεκριμένα). Ή θα βγάζει σφάλματα συνέχεια στην αναζήτηση ή θα έχει πτήσεις μόνο με Lufthansa και τεράστιους φόρους.

Παρ’όλα αυτά έχω βρει τους παρακάτω προορισμούς για όποιον ενδιαφέρεται και θα παρότρυνα να γίνουν προτάσεις και από άλλα μέλη.

Για Τον Μαυρίκιο εχθές είχε πολλές ημερομηνίες αλλά σήμερα πετάει σφάλματα και γιαυτο είναι μεγάλη η διαφορά μεταξύ των ημερομηνιών.

View attachment 394716
Ήθελα να ρωτήσω αν έκλεινες τα εισιτήρια για Μαυρίκιο όπως τα περιγράφεις αλλά στην διάρκεια κάτι άλλαζε στα σχέδιά σου πώς μπορείς να κάνεις αλλαγή των ημερομηνιών ?? Μόνο με τηλέφωνο και με προϋπόθεση ότι στις νέες ημερομηνίες που θέλεις υπάρχει διαθεσιμότητα για θέσεις με μίλια ??
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ήθελα να ρωτήσω αν έκλεινες τα εισιτήρια για Μαυρίκιο όπως τα περιγράφεις αλλά στην διάρκεια κάτι άλλαζε στα σχέδιά σου πώς μπορείς να κάνεις αλλαγή των ημερομηνιών ?? Μόνο με τηλέφωνο και με προϋπόθεση ότι στις νέες ημερομηνίες που θέλεις υπάρχει διαθεσιμότητα για θέσεις με μίλια ??
Μπορείς να κάνεις διαχείριση κράτησης σαν να είναι κανονικό εισιτήριο μέσω του app, αρκεί να υπάρχει διαθεσιμότητα στο site στις καινούριες ημερομηνίες που θέλεις. Εάν στις καινούριες ημερομηνίες σου δίνει άλλο δρομολόγιο από αυτό που είχες, μπορεί να υπάρχουν αλλαγές στους φόρους που είναι να πληρωθούν.

Μου έχει τύχει περίπτωση που το καινούριο δρομολόγιο ήταν με εταιρεία που οι φόροι ήταν λιγότεροι, σε εκείνη την περίπτωση γίνεται επιστροφή των φόρων από το προηγούμενο δρομολόγιο, χωρίς έξτρα χρέωση.

Εάν δε βρίσκεις διαθέσιμο εισιτήριο, πάρε ένα τηλέφωνο, μπορεί να τύχει κάτι να μη φαίνεται στο site και να το βλέπουν από το τηλεφωνικό κέντρο, αλλά εκεί θα υπάρχει χρέωση 20 ευρώ για την υπηρεσία.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Από ότι έχω παρατηρήσει σε εισιτήρια κλεισμένα με μίλια, όταν το πρωτοκλείνεις, μπορείς να κάνεις αλλαγή σε ημερομηνίες εφόσον έχει διαθεσιμότητα. Μετά από λίγο διάστημα όμως δεν σου δίνει πλέον την δυνατότητα να κάνεις αλλαγές και εξαφανίζεται η επιλογή από την διαχείριση της κράτησης,
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Από ότι έχω παρατηρήσει σε εισιτήρια κλεισμένα με μίλια, όταν το πρωτοκλείνεις, μπορείς να κάνεις αλλαγή σε ημερομηνίες εφόσον έχει διαθεσιμότητα. Μετά από λίγο διάστημα όμως δεν σου δίνει πλέον την δυνατότητα να κάνεις αλλαγές και εξαφανίζεται η επιλογή από την διαχείριση της κράτησης,
ακόμα και να εξαφανιστεί η επιλογή κάνεις την αλλαγή μέσω του τηλεφωνικού δωρεάν εφόσον υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις αρκεί να τους το πεις για να μην σε χρεώσουν.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Από ότι έχω παρατηρήσει σε εισιτήρια κλεισμένα με μίλια, όταν το πρωτοκλείνεις, μπορείς να κάνεις αλλαγή σε ημερομηνίες εφόσον έχει διαθεσιμότητα. Μετά από λίγο διάστημα όμως δεν σου δίνει πλέον την δυνατότητα να κάνεις αλλαγές και εξαφανίζεται η επιλογή από την διαχείριση της κράτησης,
Πάντως αν ξαναβρείς εισιτήρια για Μαυρίκιο με μίλια, σφύρα ;)
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Λοιπόν ερώτηση προς σαινια.. Πρόταση για 2η εβδομάδα του Πάσχα 2023 4-5 μέρες για εξαργύρωση 80.000 μιλίων δικά μου και 60.000 μιλίων της συζύγου;;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Λοιπόν ερώτηση προς σαινια.. Πρόταση για 2η εβδομάδα του Πάσχα 2023 4-5 μέρες για εξαργύρωση 80.000 μιλίων δικά μου και 60.000 μιλίων της συζύγου;;;
Με τοσα πολλα κλεινετε πολυ μακρινο αλλα 4 μερες ειναι λιγες γι αυτο.
Φατε πολυ λιγοτερα και πηγαινετε πιο κοντα για 4ημερο. Μαροκο, Ισραηλ, Ρεικιαβικ με καναδυο εκδρομες, Τρομσο?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Λοιπόν ερώτηση προς σαινια.. Πρόταση για 2η εβδομάδα του Πάσχα 2023 4-5 μέρες για εξαργύρωση 80.000 μιλίων δικά μου και 60.000 μιλίων της συζύγου;;;
Μεξικό, Καλιφόρνια, Βραζιλία/Αργεντινή εάν βάλετε πάνω από 5 μέρες.

Αλλιώς για 4-5 μέρες Πορτογαλία

Έχουν ειπωθεί πολλές προτάσεις στο παρακάτω τόπικ.

Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Λοιπόν ερώτηση προς σαινια.. Πρόταση για 2η εβδομάδα του Πάσχα 2023 4-5 μέρες για εξαργύρωση 80.000 μιλίων δικά μου και 60.000 μιλίων της συζύγου;;;
Έκλεισα αντίστοιχες μέρες Αθήνα-Μπέργκεν (μέσω Όσλο) και επιστροφή Όσλο-Αθήνα, 60.000 μίλια και 108 φόρους για δύο άτομα. Αν σε ενδιαφέρει Ευρώπη και δεν ψάχνεις κάτι πιο μακρινό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom