Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εγώ δεν θα ταξιδέψω, θα είναι οι 2 τους. Το voucher της γυναίκας μου αφορούσε μόνο το δικό της εισιτήριο, εγώ έχω voucher που αφορά εισιτήριο και του παιδιού και πιστώθηκε το συνολικό ποσό σε εμένα. Αν βάλω την γυναίκα μου και το παιδί στην ίδια κράτηση δεν το δέχεται το voucher της, ενώ το κάνει δεκτό σε ατομική κράτηση.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Καταλαβα.... καλο ειναι να μιλησεις με Αegean , αλλα τετοιες ωρες δυσκολο
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καταλαβα.... καλο ειναι να μιλησεις με Αegean , αλλα τετοιες ωρες δυσκολο
Έστειλα μήνυμα και περιμένω, με έχει ταλαιπωρήσει πολύ η aegean τους τελευταίους μήνες, έχουμε με την γυναίκα μου 5 voucher.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Προσωπικά πιστεύω η Aegean θα χάσει μακροπρόθεσμα από την πολιτική της. Γιατί ακόμα και τα voucher της δεν είναι εύχρηστα. Εμείς προσωπικά δεν βιαζόμαστε. Δύσκολα να κλείσουμε για Χριστούγεννα τόσα άτομα με αυτή την ανασφάλεια, κυρίως της ακύρωσης παρά του κορονοϊού, παρόλο που είχαμε σκοπό. Πάμε μάλλον για του χρόνου.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Αίτημα για voucher εγκρίθηκε από την Aegean σε δύο ημέρες, ενώ για εισιτήριο που είχε αγοραστεί με πόντους Bonus της Mastercard σε αίτημα που στάλθηκε στο messenger -εφόσον στα τηλέφωνα δεν μπορούμε να βγάλουμε γραμμή - μετά από 3 ημέρες μου είπανε πως ακυρώσανε το εν λόγω εισιτήριο και σε 90 μέρες θα επιστραφούν πόντοι και χρήματα στο ακέραιο.

Ναι εγώ έκανα αίτημα, είχα πάει στο. Ελ. Βενιζέλος. Μετά επειδή αργουσαν, τους έστειλα μνμ στο messenger. Δοκίμασε το τελευταίο, είναι πιο εύκολο από το να πιάσεις γραμμή!
Είχες δίκιο για το μήνυμα στο messenger. Σήμερα μου απαντήσανε πως επιστρέφονται φόροι και χρήματα στο ακέραιο μετά από 90 μέρες βέβαια! Σ' ευχαριστώ πολύ γι΄άλλη μια φορά!
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Να πω κι εγω στην ομαδα οτι σημερα μου πιστωθηκαν στη καρτα μου τα χρηματα απο ακυρωμενη πτηση της ryainair Θεσσαλονικη -βουδαπεστη 24-29 Μαρτιου. Στις 29-4 ειχα κανει αμφισβητηση συναλλαγης στην alpha bank και νομιζω οτι ετσι πηρα τα χρηματα, αλλιως ακομα θα περιμενα .
Ακομα ομως περιμενω την επιστροφη απο το pame diakopes για ακυρωμενη πτηση της turkish 11-22 Μαιου για Νεα Υορκη.
 

pettakos

Member
Μηνύματα
42
Likes
16
Γιατι στο mail της Aegean από το site τους δεν μπορω να ολοκληρωσω την αποστολη. Βγαζει μηνυμα Το διακριτικό υποβολής φόρμας δεν συμφωνεί ή έχει λήξει. Θα χρειαστεί να ανανεώσετε αυτήν τη σελίδα, ενδεχομένως να συνδεθείτε ξανά και να συμπληρώσετε ξανά τη φόρμα για να ολοκληρωθεί με επιτυχία η υποβολή.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Περιμένοντας καιρό τώρα για refunds από αεροπορικές και πρακτορείο, οι αιτήσεις αμφισβήτησης συναλλαγής φεύγουν σαν ζεστά ψωμάκια προς τη τράπεζά μου. Ήδη το πρακτορείο απάντησε (σε 2-3 μέρες) ότι θα προχωρήσει άμεσα σε επιστροφή χρημάτων (κοινώς τα έκαναν πάνω τους). Δεν υπάρχει άλλος δρόμος με ορισμένους. Με την Aegean πάλι καλά να λέμε, υπάρχουν πολύ χειρότερα, αργούν αλλά εξυπηρετούν (άμα πιάσεις γραμμή, οκ).
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είχα ζητήσει μέσω messenger στην Aegean να κάνω κράτηση για πτήση εσωτερικού για την γυναίκα μου (πληρωμή μέσω voucher) και την κόρη μου 8 ετών (πληρωμή με κάρτα). Μου απάντησαν ότι δεν είναι εφικτό, πρέπει να γίνει ξεχωριστή κράτηση για να χρησιμοποιηθεί το voucher.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Εχω εξασφαλισει refund σε 6 εισιτηρια και εχω μεταθεσει ημερομηνια σε αλλα 4.
Με απασχολησε πολυ τι θα κανω με ενα δρομολογιο της easyjet για 24 Ιουνιου που δεν εχει ερθει ουτε ακυρωση οιυτε φαινεται οτι θα γινει. Και ενω αλλα σου ελεγα @psilos3, εχθες το βραδυ το μετεφερα για Πασχα του 2021 :D H τιμη που βρηκα ηταν πολυ χαμηλη και σκεφτηκα πως αν περιμενω μηνες το voucher h το refund θα πρεπει να συμπληρωσω αλλα τοσα για πτηση της προκοπης. Εξαλλου ολα τα εισιτηρια της easy ειναι φλεξ, εκανα μια αλλαγουλα ακομη σε αλλο ενα, γιατι δεν ειχε επιβαρυνση. Ως το Πασχα μπορω να κανω οσες αλλαγες θελω, εφοσον αλλαξω γνωμη για προορισμο.
Παντως ακομη δεν εχει μπει φραγκο refund σε πτησεις ακυρωμενες πριν 2 μηνες.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Εχω εξασφαλισει refund σε 6 εισιτηρια και εχω μεταθεσει ημερομηνια σε αλλα 4.
Με απασχολησε πολυ τι θα κανω με ενα δρομολογιο της easyjet για 24 Ιουνιου που δεν εχει ερθει ουτε ακυρωση οιυτε φαινεται οτι θα γινει. Και ενω αλλα σου ελεγα @psilos3, εχθες το βραδυ το μετεφερα για Πασχα του 2021 :D H τιμη που βρηκα ηταν πολυ χαμηλη και σκεφτηκα πως αν περιμενω μηνες το voucher h το refund θα πρεπει να συμπληρωσω αλλα τοσα για πτηση της προκοπης. Εξαλλου ολα τα εισιτηρια της easy ειναι φλεξ, εκανα μια αλλαγουλα ακομη σε αλλο ενα, γιατι δεν ειχε επιβαρυνση. Ως το Πασχα μπορω να κανω οσες αλλαγες θελω, εφοσον αλλαξω γνωμη για προορισμο.
Παντως ακομη δεν εχει μπει φραγκο refund σε πτησεις ακυρωμενες πριν 2 μηνες.
Ηρεμα θα ρωτησω , ποσα ταξιδια το χρονο κανεις ; :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom