Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Μόναχο θα μείνω όλες τις μέρες και έχω σχεδίασει ημερήσιες σε αυστρια και Βαυαρία. Τι κακό είναι ότι ο ρημαδοιος εξαπλώνεται πολύ γρήγορα και δεν ξέρουμε αν θα νοσησουμε κι εμείς οι ίδιοι!
 

eleni@@@

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλημέρα, είμαι νέο μέλος στην ομάδα και ευελπιστώ στην βοήθειά σας. Έχω κλείσει ενα lowbudget 3 μερο ταξιδι στην Βιέννη τέλος Μαρτιου . Καθώς δεν είμαι πολυ έμπειρη με ταξίδια στο εξωτερικό τι θα πρέπει να κανω για να αλλάξω ημερομηνίες πτήσεων για τέλος Μαϊου χωρίς να χρεωθώ επιπλέον ή τουλάχιστον να εχω χαμηλη χρέωση.Ο Κορωναϊός ειναι αιτία αναβολής του ταξιδιού μου .
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Να ρωτήσεις την αεροπορική, ίσως;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα, είμαι νέο μέλος στην ομάδα και ευελπιστώ στην βοήθειά σας. Έχω κλείσει ενα lowbudget 3 μερο ταξιδι στην Βιέννη τέλος Μαρτιου . Καθώς δεν είμαι πολυ έμπειρη με ταξίδια στο εξωτερικό τι θα πρέπει να κανω για να αλλάξω ημερομηνίες πτήσεων για τέλος Μαϊου χωρίς να χρεωθώ επιπλέον ή τουλάχιστον να εχω χαμηλη χρέωση.Ο Κορωναϊός ειναι αιτία αναβολής του ταξιδιού μου .
Καλημέρα!
Προς το παρόν τίποτα. Μελλοντικά αν ανακοινώσει κάτι σχετικό η αεροπορική πιο πριν, τουτέστιν συγχωνεύσεις/ακυρώσεις/μεταθέσεις πτήσεων και βολευτείς μ'αυτόν τον τρόπο
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Βρε παιδιά τι θα γίνει με την ALITALIA; Δεν δέχεται ακυρώσεις και επιστροφές χρημάτων ή αλλαγή ημερομηνιών ! Θα πηγαίναμε στην Σικελία 15 Μαρτίου με μαθητές σε συνάντηση ERASMUS ΚΑΙ το Υπουργείο ανέστειλε όλες τις μετακινήσεις στο εξωτερικό και η ALITALIA σφυρίζει αδιάφορα! Πως είναι δυνατόν η AEGEAN έβγαλε αμέσως ανακοίνωση!Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει σε αυτή τη περίπτωση;;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Βρε παιδιά τι θα γίνει με την ALITALIA; Δεν δέχεται ακυρώσεις και επιστροφές χρημάτων ή αλλαγή ημερομηνιών ! Θα πηγαίναμε στην Σικελία 15 Μαρτίου με μαθητές σε συνάντηση ERASMUS ΚΑΙ το Υπουργείο ανέστειλε όλες τις μετακινήσεις στο εξωτερικό και η ALITALIA σφυρίζει αδιάφορα! Πως είναι δυνατόν η AEGEAN έβγαλε αμέσως ανακοίνωση!Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει σε αυτή τη περίπτωση;;
Προς τι η απαιτηση να αποζημιωθειτε απο μια εταιρεια για αποφασεις που πηρε το υπουργειο μιας -αλλης- χωρας;
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Προς τι η απαιτηση να αποζημιωθειτε απο μια εταιρεια για αποφασεις που πηρε το υπουργειο μιας -αλλης- χωρας;
λάθος η απάντησή σας και η Ιταλία απαγόρευσε τις Διεθνικές συναντήσεις και εξάλλου είναι γνωστό ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στη χώρα τους δεν πρέπει να διευκολύνουν τον κόσμο;; εκπαιδευτική εκδρομή είναι τελικά όχι τουρισμός! δεν τη συμφέρει να κρατά αυτή τη στάση είναι μεγάλη δυσφήμιση
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
λάθος η απάντησή σας και η Ιταλία απαγόρευσε τις Διεθνικές συναντήσεις και εξάλλου είναι γνωστό ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στη χώρα τους δεν πρέπει να διευκολύνουν τον κόσμο;; εκπαιδευτική εκδρομή είναι τελικά όχι τουρισμός! δεν τη συμφέρει να κρατά αυτή τη στάση είναι μεγάλη δυσφήμιση
1. Η Alitalia ειναι ιδιωτικη και δεν μπορει να αναλαμβανει κοστη για αποφασεις υπουργειων ανα τον κοσμο.
2. Σας απαγορευει το ιταλικο κρατος να επισκεφθειτε ως σχολειο τη Σικελια;
3. Δεν θα πραγματοποιηθει η πτηση σας;
4. Αυτο περιμενε η Alitalia για να δυσφημιστει.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
1. Η Alitalia ειναι ιδιωτικη και δεν μπορει να αναλαμβανει κοστη για αποφασεις υπουργειων ανα τον κοσμο.
2. Σας απαγορευει το ιταλικο κρατος να επισκεφθειτε ως σχολειο τη Σικελια;
3. Δεν θα πραγματοποιηθει η πτηση σας;
4. Αυτο περιμενε η Alitalia για να δυσφημιστει.
φυσικά και μας απαγορεύει αφου σας εξήγησα απαγορεύει τις διεθνικές συναντήσεις, τέτοια είναι και η δική μας συμμετέχουν 4 κράτη σε αυτή!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
φυσικά και μας απαγορεύει αφου σας εξήγησα απαγορεύει τις διεθνικές συναντήσεις, τέτοια είναι και η δική μας συμμετέχουν 4 κράτη σε αυτή!!!
Πιθανοτατα τοτε να πρεπει να διεκδικησετε αποζημιωση απο το ελληνικο και το ιταλικο κρατος. Η εταιρεια που κανατε ταξιδιωτικη ασφαλιση τι σας εχει απαντησει;
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Πιθανοτατα τοτε να πρεπει να διεκδικησετε αποζημιωση απο το ελληνικο και το ιταλικο κρατος. Η εταιρεια που κανατε ταξιδιωτικη ασφαλιση τι σας εχει απαντησει;
Θα ρωτήσω στην εταιρεία ταξιδιωτικής ασφάλισης είναι κάτι που δεν έκανα ακόμη δεν ξέρω αν με καλύπτει σε αυτή την περίπτωση θα δω τι μπορεί να γίνει ... είναι μεγάλο το πρόβλημά μου γιατί δεν θα υπάρχουν χρήματα για την συμμετοχή μας στην διακρατική συνάντηση που έχει μετατεθεί τον Σεπτέμβριο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom